Zygmunt Miłoszewski

 • Jeden z nich jest popularnym pisarzem, drugi wziętym scenarzystą. 'Mierzeja' to ich wspólne dzieło

  Jeden z nich jest popularnym pisarzem, drugi wziętym scenarzystą. "Mierzeja" to ich wspólne dzieło

  Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Kłam temu powiedzeniu zadają Zygmunt i Wojtek Miłoszewscy, którzy udowadniają, że więzy krwi mogą świetnie wpływać na wspólną pracę. - Brat jest jedyną osobą na świecie, z którą potrafię pracować. Z żadną inną osobą to nie wyszło mimo podejmowanych prób - zaznacza Zygmunt Miłoszewski. Najpopularniejsi na polskim rynku literackim piszący bracia debiutują wspólnie jako autorzy serialu audio "Mierzeja".

  MATERIAŁ PROMOCYJNY 
 • Będzie film z powieści Zygmunta Miłoszewskiego. 'Jak zawsze' wyreżyseruje Sebastian Pańczyk
 • Licytuj pakiet powieści kryminalnych i thrillerów z autografami [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]
 • Miłoszewski: 'Powinniśmy iść na wojnę, wrogiem jest Kościół'. Tokarczuk: 'Wszyscy jesteśmy wojowniczkami'. Pisarze o wyroku TK

  Miłoszewski: "Powinniśmy iść na wojnę, wrogiem jest Kościół". Tokarczuk: "Wszyscy jesteśmy wojowniczkami". Pisarze o wyroku TK

  To oni zdobywają serca czytelników, nagrody i zarabiają dzięki słowu. Po wyroku w sprawie niezgodności z konstytucją aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu wiele osób protestuje. Głos zabrali także najpoczytniejsi i uznani pisarze, m.in. Zygmunt Miłoszewski, Olga Tokarczuk i Szczepan Twardoch.

  oprac. Marta Korycka
 • Twórcy apelują do władz: Hotele i restauracje działają, ale nadal nie płacą artystom. Trzeba to zmienić
 • Polscy pisarze. TOP10 najpopularniejszych pisarzy ostatnich lat

  Polscy pisarze. TOP10 najpopularniejszych pisarzy ostatnich lat

  Polscy pisarze cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodzimych czytelników. Na listach bestsellerów największych polskich sprzedawców książek, wyprzedzają nazwiska światowego formatu. Przedstawiamy subiektywny TOP10 najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat.

  KatK
 • Książki na wakacje. Polecamy najciekawsze nowości tego roku

  Książki na wakacje. Polecamy najciekawsze nowości tego roku

  Bez względu na to, gdzie spędzicie tegoroczne wakacje i jaką będziecie mieli w ich trakcie pogodę, powinniście mieć pod ręką dobrą książkę. Pozwoli przetrwać zarówno dni deszczowe, jak i upalne. Oto garść poleceń książek wydanych w pierwszej, niełatwej dla wydawców połowie tego roku.

  Ryszard Kozik
 • Zygmunt Miłoszewski w 'Jak oni pracują 2': Los pokarał mnie za próbę bycia celebrytą [FRAGMENT]

  Zygmunt Miłoszewski w "Jak oni pracują 2": Los pokarał mnie za próbę bycia celebrytą [FRAGMENT]

  Czy Zygmunt Miłoszewski jest w stanie utrzymać się z pisania? Jak wygląda zwykły dzień Moniki Brodki? Czy Marcin Wicha ma jakieś hobby poza pracą? Jedni z najciekawszych polskich twórców opowiadają Agacie Napiórskiej o swoich codziennych rytuałach, o tym skąd wzięły się ich najlepsze pomysły, gdzie tworzą, jak spędzają wolny czas i co jest źródłem ich zarobku. "Jak oni pracują 2" już w księgarniach. Publikujemy fragment rozmowy z Zygmuntem Miłoszewskim.

  oprac. mko
 • 3 polskich twórców współczesnych, których książki powinieneś znać!

  3 polskich twórców współczesnych, których książki powinieneś znać!

  Są takie książki i tacy pisarze, których po prostu wypada znać. Zdobywcy prestiżowych nagród literackich, cenieni przez polskich i zagranicznych krytyków, których powieści na długo zapadają w pamięć. Dziś prezentujemy wam trzech polskich twórców współczesnych, których powinien znać każdy miłośnik literatury.

  AT/WD
 • Filmy i książki na długie jesienne wieczory

  Filmy i książki na długie jesienne wieczory

  Jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, wieczory najczęściej spędzany w domowym zaciszu. Siadamy na kanapie z kubkiem gorącej herbaty, przykrywamy się kocem i liczymy na dawkę emocji przed telewizorem. Jeśli wśród propozycji stacji telewizyjnych nie znajdziecie nic godnego uwagi, przychodzimy wam z pomocą i ciekawymi propozycjami - również tymi książkowymi - na chwile relaksu.

  KJ-Ż
Więcej o:

Zygmunt Miłoszewski