Materiały promocyjne Canal+ Online

Materiał promocyjny

Czy w polskich biurach jest normalnie? The Office PL startuje z nowym sezonem w CANAL+ online

Wracamy do biura – to zdanie nie zawsze budzi entuzjazm. W tym przypadku jest jednak inaczej, bo chodzi o nowy sezon przebojowego serialu „The Office PL”. CANAL+ online zaprasza na trzeci sezon tej komedii, która bawi do łez. Kropliczanka z Siedlec to najweselsze biuro w Polsce. Kto kogo teraz wygryzie, kto pod kim dołki kopie i kto awansuje? Dowiemy się już 3 listopada.

W tym biurze dzieją się różne dziwne rzeczy, latają buty i kubki, ktoś kogoś podgląda, a ktoś inny zaczyna się podejrzanie zachowywać. Pracownikom odbija, a i kierownictwo funkcjonuje co najmniej oryginalnie. Warto jednak stawić się tam punktualnie 3 listopada, gdy startuje nowy sezon. Poprzednie odcinki są oczywiście dostępne w CANAL+ online, jeśli więc ktoś nigdy nie był w biurze Kropliczanki w Siedlcach, to pora nadrobić zaległości.

Z szerokiego świata prosto do Siedlec

The Office PL” to polska wersja jednego z najpopularniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat. Pierwowzór był tak dobry, że świat się w nim zakochał. Zaczęły powstawać narodowe wersje.

Fabuła oryginalnego serialu opowiadała o perypetiach pracowników regionalnego biura firmy papierniczej. Brytyjski gwiazdor Ricky Gervais zagrał szefa, który jest całkiem fajnym facetem, oprócz tego, że jest: gburem, narcyzem, szowinistą, samolubem i zwykłym głupkiem. Serial, zrealizowany w konwencji mockumentary, zdobył mnóstwo prestiżowych nagród.

Po „The Office” natychmiast sięgnęli Amerykanie i wyprodukowali swoją wersję. Znowu mamy firmę papierniczą, a kierownika Michaela Scotta zagrał genialny Steve Carell. Aktor dostał za tę rolę m.in. Złoty Glob. Scott i jego podwładni z firmy w amerykańskim stanie Pensylwania bawili i obrażali widzów przez dziewięć sezonów. Teraz pojawiają się informacje, że możliwy jest reboot tego obsypanego prestiżowymi nagrodami amerykańskiego serialu, który dostał m.in. Emmy w 2006 r. za najlepszą produkcję komediową.

Kropliczanka – najpopularniejsze biuro w Polsce

W 2021 r. powstała polska wersja tego przebojowego serialu. Widzowie z miejsca ją pokochali. Produkcja została też doceniona i pochwalona przez producenta brytyjskiego pierwowzoru, który bardzo pilnuje jakości kolejnych, narodowych wersji „The Office”.
Ekipa produkująca „The Office PL” zadbała, by akcja była mocno osadzona w polskiej rzeczywistości. Fabuła rozgrywa się w Kropliczance, fikcyjnej siedleckiej firmie, która produkuje wodę butelkowaną. Jak podkreślają twórcy „The Office PL”, jeśli ktoś poczuł się obrażony ich serialem, to cudownie, o to właśnie chodziło. Jest to bowiem lustro, w którym odbija się biurowo-korporacyjna rzeczywistość w kraju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że tak właśnie wygląda normalność w polskich firmach. Niewiele osób jest jednak w stanie oficjalnie się do tego przyznać.

Codzienność w Kropliczance to niekończące się spotkania, walka o wydajność i wysoką sprzedaż, absurdalne procedury firmowe, asapy, deadliny, itp. W biurze siedleckiego producenta wody mineralnej nie można się nudzić, można za to popłakać się ze śmiechu. Prezesem Kropliczanki jest Michał Holc, którego gra Piotr Polak, a jego zastępczynią – Patrycja Kowalska (Vanessa Aleksander). Tak się składa, że Patrycja jest córką nowego właściciela firmy. Jest pozbawiona głębszej refleksji, ale za to bardzo pewna siebie. Między nią a Michałem bezustannie iskrzy.

Szefostwo konkuruje o sympatię pracowników i prześciga się w pomysłach na usprawnienie firmy, które często można uznać za poronione. Pracownicy są nimi zniesmaczeni. Ważną postacią w Kropliczance jest Darek Wasiak (Adam Woronowicz), który odpowiada za logistykę. Ma najdłuższy staż i przyzwyczajenia jeszcze z PRL. Ciągle czuje się zagrożony, niespełniony. Stres robi swoje i Darek potrafi pomylić KGB z LGBT.

Nowy sezon, nowe wyzwania

Aktorzy podkreślają, że formuła mockumentary stawia przed nimi dodatkowe wyzwania. Krąży jedna kamera, nie ma efektów komputerowych. Dzięki temu widz czuje się tak, jakby podglądał korporacyjną rzeczywistość, ukryty np. w szafie na dokumenty. Pracownicy Kropliczanki w żartobliwy i niecenzuralny wręcz sposób komentują polską politykę i obyczajowość.

W nowym, trzecim już sezonie „The Office PL” szefostwo Kropliczanki i jej pracowników czekają nowe wyzwania. Okaże się np. że czasem Patrycja ma rację i warto posłuchać jej propozycji. Szefowa postanawia bowiem wzbogacić asortyment Kropliczanki. Ekipa jednak pracować nie lubi i woli pić kawę, konflikt zaczyna się więc rozkręcać w najlepsze. Michał z kolei mobilizuje wszystkie siły, by nie dać się wysadzić z siodła i pozostać na stanowisku. On jest przecież urodzonym prezesem!

Nowy sezon składa się z 12 odcinków, będzie więc co oglądać w CANAL+online. Produkcja serialu zapowiada zaskakujące zwroty akcji, nowe, elektryzujące biurowe sytuacje, romanse i afery. Do znanej z poprzednich sezonów ekipy dołączają Kasia i Tomek, grani przez Małgorzatę Gorol i Mateusza Króla. Będą też pojawiały się w serialu gościnnie polskie gwiazdy. Jakie? To niespodzianka.

W trzecim sezonie "The Office PL" za kamerę wraca Maciej Bochniak. Scenariusz nadal piszą Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło, Mateusz Zimnowodzki i Mateusz Płocha. W głównych rolach niezmiennie zobaczymy Piotra Polaka, Vanessę Aleksander, Adama Woronowicza, Kornelię Strzelecką i Rafała Kowalskiego. Dotychczasowe odcinki „The Office PL” można obejrzeć w serwisie CANAL+ Online.

Materiał promocyjny CANAL+ online

Reklama