biografia

 • Świderski kopał Gołasa na scenie. Holoubek poradził mu: Oddaj [FRAGMENT]

  Świderski kopał Gołasa na scenie. Holoubek poradził mu: Oddaj [FRAGMENT]

  Czasem śliczny, liryczny i apetyczny, czasem ponury i smutny, inaczej niż na ekranie. Jak zapamiętali go przyjaciele? Co on sam mówił o sobie? Wreszcie, jak widzi go jedyna córka? Agnieszka Gołas tworzy czuły i barwny portret Wiesława Gołasa - dopisuje kolejne rozdziały i żegna się z ojcem. To pełna frywolnych, nieznanych anegdot nietypowa autobiografia i biografia w jednym. Prezentujemy przedpremierowo fragment książki "Gołas", która premierę będzie miała 7 września.

  Fragment książki
 • Courtney Love skończyła pisać wspomnienia. Zajęło jej to 10 lat

  Courtney Love skończyła pisać wspomnienia. Zajęło jej to 10 lat

  O Courtney Love można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że wiedzie nudne i spokojne życie. Wdowa po Kurcie Cobainie ogłosiła, że po ponad dekadzie udało jej się z pomocą Aleksa Abramovicha zakończyć prace nad nową biografią, w której przeczytać będzie można o jej rozlicznych perypetiach i rodzinnej historii. Na razie nie zdradziła, kiedy nowa książka ukaże się na rynku.

  Justyna Bryczkowska
 • Mike Tyson uderza w twórców jego biograficznego serialu: Jestem dla nich tylko cza**uchem do sprzedania
 • Kora, Raksa, Michael J. Fox i ci, których znamy mało, a warto poznać bardziej. Polecamy dobre biografie
 • Surrender - światowa i polska premiera wspomnień Bono już w tym roku

  Surrender - światowa i polska premiera wspomnień Bono już w tym roku

  W listopadzie 2022 na całym świecie ukażą się wspomnienia Bono - legendarnego wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2, muzyka i aktywisty. Książka "Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść" ukaże się 1 listopada nakładem wydawnictwa Alfred A. Knopf. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Agora, które zaplanowało premierę na 9 listopada. Jej tłumaczem jest Paweł Lipszyc. Oprócz wydania papierowego w twardej i miękkiej oprawie planowane są również ebook i audiobook.

  Informacja Prasowa
 • Audrey Hepburn, Bohdan Smoleń, a może Jerzy Vetulani? Wybraliśmy ciekawe - i nowe - biografie
 • 'No jakoś przypadliśmy sobie do gustu. Była starsza ode mnie. I mężatka'. Janusz Onyszkiewicz o żonach

  "No jakoś przypadliśmy sobie do gustu. Była starsza ode mnie. I mężatka". Janusz Onyszkiewicz o żonach

  Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki - był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Publikujemy fragment biografii Janusza Onyszkiewicza.

  Fragment książki
 • W ostatnim SMS-ie do matki Avicii napisał: 'Kocham cię, tęsknię'. Rodzice nie zdążyli do niego dotrzeć

  W ostatnim SMS-ie do matki Avicii napisał: "Kocham cię, tęsknię". Rodzice nie zdążyli do niego dotrzeć

  "Wake Me Up", "Waiting for Love" czy "Levels" to utwory, które pozostawił po sobie Avicii. DJ, producent muzyczny i autor tekstów. Tim Bergling, znany najbardziej właśnie jako Avicii, zmarł cztery lata temu w wieku 28 lat. Po jego śmierci została założona fundacja "Tim Bergling Foundation", która pomaga osobom chorym na depresję. 13 kwietnia ukazała się autoryzowana przez rodzinę biografia artysty. Publikujemy jej fragment.

  Fragment książki
 • Ponoć matka i córka 'założyły, że kultura tego wymaga'. Aferą piersiową Britney media żyły przez lata

  Ponoć matka i córka "założyły, że kultura tego wymaga". Aferą piersiową Britney media żyły przez lata

  Kim jest Britney Spears? Jak dziewczyna z sąsiedztwa przeistoczyła się w księżniczkę pop? Te pytania zadała sobie autorka książki "Być Britney". Ma to być biografia i analiza społeczna w jednym - zbiór opowieści, wywiadów, anegdot i relacji fanów, z których wyłania się wyrazisty portret jednej z największych gwiazd naszych czasów. Publikujemy fragment książki, która ukaże się 13 kwietnia.

  Fragment książki
 • Kierownik ekipy filmowej wskazał niemowlę i poprosił Audrey, by je nakarmiła. Nie zgodziła się

  Kierownik ekipy filmowej wskazał niemowlę i poprosił Audrey, by je nakarmiła. Nie zgodziła się

  Doświadczenia wojenne Audrey Hepburn - śmierć członków rodziny, głód w czasie hitlerowskiej okupacji, aktywność w holenderskim ruchu oporu - dały jej odwagę i determinację, by odważnie nieść bezinteresowną pomoc humanitarną dzieciom i ich bezradnym matkom w najbiedniejszych, nękanych przez wojny i choroby, regionach świata. Jako ambasadorka dobrej woli UNICEF-u jedna z najwspanialszych i najbardziej uwielbianych gwiazd Hollywood wyznaczyła najwyższe standardy działalności humanitarnej celebrytów. Ta praca stała się sensem jej życia.

  Fragment książki
Więcej o:

biografia

 • Biografia na zimowe wieczory?

  i naszpikowana detalami biografia niezastąpionego, wielkiego artysty - wokalisty legendarnego zespołu The Beatles, muzyka, poety, pacyfisty Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta, Wiery Gran, to druga strona historii Władysława Szpilmana, słynnego Pianisty z filmu Romana Polańskiego. Szpilman grał

 • Eliza Orzeszkowa - biografia

  Eliza Orzeszkowa, z domu: Pawłowska, 2v. Nahorska (1841-1910) - powieściopisarka, nowelistka, publicystka, propagatorka pozytywizmu, działaczka społeczna. Eliza Orzeszkowa urodziła się w Miłkowszczyźnie koło Grodna, w zamożnej rodzinie ziemiańskiej. Lata 1852-1857 spędziła na pensji sakramentek w

 • Kim byli rodzice Putina? Jego oficjalna biografia omija ważne fakty

  Iwanownej (z domu Szełomow). Ludzie Kremla stworzyli jego oficjalną biografię, pomijając jednak pierwsze 9 lat życia. Istnieje alternatywna wersja tego skąd pochodzi Prezydent Federacji Rosyjskiej i jego wczesnego dzieciństwa. Według drugiej wersji urodził się on w małej rosyjskiej wsi Tierieczino jako

 • Ukazała się oficjalna biografia... misia Knuta

  Książka nosi tytuł "Knut - mały miś polarny", a napisał ją Amerykanin Craig Hatkoff razem ze swoimi dwiema córkami. Z dziecięcej perspektywy opowiadają oni o przyjaźni niedźwiadka z opiekunem z berlińskiego ogrodu zoologicznego Thomasem Dörfleinem. Na 43 stronach można znaleźć wiele zdjęć