biografia

 • Jennifer Grey szczerze o pracy z Patrickiem Swayze na planie 'Dirty Dancing'. 'Miałam łzy w oczach'
 • Książka na prezent. Jeremy Clarkson, Maria i Jan Peszkowie, a może Matthew Perry - polecamy biografie
 • Millie Bobby Brown chciała zagrać Britney Spears. Ostry komentarz wokalistki

  Millie Bobby Brown chciała zagrać Britney Spears. Ostry komentarz wokalistki

  Gwiazda popularnego serialu Netfliksa "Stranger Things" przyznała, że jednym z jej największych marzeń jest wcielenie się w rolę istniejącej osoby, w szczególności Britney Spears. Fani aktorki już wcześniej spekulowali, że sprawdziłaby się w autobiografii wokalistki. Ona ma jednak inne zdanie.

  Iga Gromska
 • Świderski kopał Gołasa na scenie. Holoubek poradził mu: Oddaj [FRAGMENT]

  Świderski kopał Gołasa na scenie. Holoubek poradził mu: Oddaj [FRAGMENT]

  Czasem śliczny, liryczny i apetyczny, czasem ponury i smutny, inaczej niż na ekranie. Jak zapamiętali go przyjaciele? Co on sam mówił o sobie? Wreszcie, jak widzi go jedyna córka? Agnieszka Gołas tworzy czuły i barwny portret Wiesława Gołasa - dopisuje kolejne rozdziały i żegna się z ojcem. To pełna frywolnych, nieznanych anegdot nietypowa autobiografia i biografia w jednym. Prezentujemy przedpremierowo fragment książki "Gołas", która premierę będzie miała 7 września.

  Fragment książki
 • Courtney Love skończyła pisać wspomnienia. Zajęło jej to 10 lat

  Courtney Love skończyła pisać wspomnienia. Zajęło jej to 10 lat

  O Courtney Love można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że wiedzie nudne i spokojne życie. Wdowa po Kurcie Cobainie ogłosiła, że po ponad dekadzie udało jej się z pomocą Aleksa Abramovicha zakończyć prace nad nową biografią, w której przeczytać będzie można o jej rozlicznych perypetiach i rodzinnej historii. Na razie nie zdradziła, kiedy nowa książka ukaże się na rynku.

  Justyna Bryczkowska
 • Mike Tyson uderza w twórców jego biograficznego serialu: Jestem dla nich tylko cza**uchem do sprzedania
 • Kora, Raksa, Michael J. Fox i ci, których znamy mało, a warto poznać bardziej. Polecamy dobre biografie
 • Surrender - światowa i polska premiera wspomnień Bono już w tym roku

  Surrender - światowa i polska premiera wspomnień Bono już w tym roku

  W listopadzie 2022 na całym świecie ukażą się wspomnienia Bono - legendarnego wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2, muzyka i aktywisty. Książka "Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść" ukaże się 1 listopada nakładem wydawnictwa Alfred A. Knopf. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Agora, które zaplanowało premierę na 9 listopada. Jej tłumaczem jest Paweł Lipszyc. Oprócz wydania papierowego w twardej i miękkiej oprawie planowane są również ebook i audiobook.

  Informacja Prasowa
 • Audrey Hepburn, Bohdan Smoleń, a może Jerzy Vetulani? Wybraliśmy ciekawe - i nowe - biografie
 • 'No jakoś przypadliśmy sobie do gustu. Była starsza ode mnie. I mężatka'. Janusz Onyszkiewicz o żonach

  "No jakoś przypadliśmy sobie do gustu. Była starsza ode mnie. I mężatka". Janusz Onyszkiewicz o żonach

  Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki - był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Publikujemy fragment biografii Janusza Onyszkiewicza.

  Fragment książki
 • Jaki naprawdę był Jerzy Pilch? Ta biografia jest inna niż wszystkie

  Jaki naprawdę był Jerzy Pilch? Ta biografia jest inna niż wszystkie

  Książka "Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej" to wyjątkowy portret jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy - pokazujący Jerzego Pilcha poprzez jego teksty, także do tej pory niepublikowane. Biografia, która w doskonały sposób oddaje ducha twórczości niedawno zmarłego autora.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • Takiego go zapamiętamy. Filmy i seriale z Krzysztofem Kowalewskim

  Takiego go zapamiętamy. Filmy i seriale z Krzysztofem Kowalewskim

  Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku. Był aktorem telewizyjnym, filmowym, teatralnym, radiowym i kabaretowym, któremu największą popularność wśród widzów przyniosły przede wszystkim role komediowe. Radiosłuchacze cenili go natomiast jako tytułowego bohatera audycji radiowej ''Kocham Pana, Panie Sułku''. W artykule przypominamy niektóre filmy i seriale z Krzysztofem Kowalewskim.

  KatK
 • Filmy biograficzne - TOP 10 najlepszych filmów biograficznych
Więcej o:

biografia

 • Biografia na zimowe wieczory?

  i naszpikowana detalami biografia niezastąpionego, wielkiego artysty - wokalisty legendarnego zespołu The Beatles, muzyka, poety, pacyfisty Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta, Wiery Gran, to druga strona historii Władysława Szpilmana, słynnego Pianisty z filmu Romana Polańskiego. Szpilman grał

 • Eliza Orzeszkowa - biografia

  Eliza Orzeszkowa, z domu: Pawłowska, 2v. Nahorska (1841-1910) - powieściopisarka, nowelistka, publicystka, propagatorka pozytywizmu, działaczka społeczna. Eliza Orzeszkowa urodziła się w Miłkowszczyźnie koło Grodna, w zamożnej rodzinie ziemiańskiej. Lata 1852-1857 spędziła na pensji sakramentek w

 • Kim byli rodzice Putina? Jego oficjalna biografia omija ważne fakty

  Iwanownej (z domu Szełomow). Ludzie Kremla stworzyli jego oficjalną biografię, pomijając jednak pierwsze 9 lat życia. Istnieje alternatywna wersja tego skąd pochodzi Prezydent Federacji Rosyjskiej i jego wczesnego dzieciństwa. Według drugiej wersji urodził się on w małej rosyjskiej wsi Tierieczino jako

 • Ukazała się oficjalna biografia... misia Knuta

  Książka nosi tytuł "Knut - mały miś polarny", a napisał ją Amerykanin Craig Hatkoff razem ze swoimi dwiema córkami. Z dziecięcej perspektywy opowiadają oni o przyjaźni niedźwiadka z opiekunem z berlińskiego ogrodu zoologicznego Thomasem Dörfleinem. Na 43 stronach można znaleźć wiele zdjęć