Festiwale

 • XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Gdzie można zobaczyć transmisję koncertów?
 • Niemal wszyscy festiwalowicze wybrali przejażdżkę kołem - podsumowanie Strefy Allegro na Pol'and'Rock Festival 2021

  Niemal wszyscy festiwalowicze wybrali przejażdżkę kołem - podsumowanie Strefy Allegro na Pol'and'Rock Festival 2021

  Największą popularnością w strefie Allegro cieszyło się wielkie koło, które odwiedził niemal każdy uczestnik festiwalu i skorzystał z niego co najmniej raz! Allegro przygotowało wiele atrakcji - zarówno dla uczestników wydarzenia, jak i tych, którzy wybrali "granie na ekranie". Do wygrania były między innymi kupony na Allegro, bilety otwarte na eBilet czy abonamenty Allegro SMART! Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 21 lat współpracy przełożyło się na niemal 80 mln złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Dodatkowe 31 mln złotych trafiło do Fundacji po tegorocznym finale.

  Materiał promocyjny
 • BNP Paribas Dwa Brzegi - zwycięzcy plebiscytu publiczności
 • Przedostatni dzień na BNP Paribas Dwa Brzegi

  Przedostatni dzień na BNP Paribas Dwa Brzegi

  Wielkimi krokami zbliża się kulminacja BNP Paribas Dwa Brzegi - weekend zamknięcia. Zanim dokończymy filmowe opowieści zapraszamy na piątkowe atrakcje programowe, projekcje, spotkania i wydarzenia łączące dwa brzegi: Kazimierz Dolny i Janowiec, widza i twórcę.

  materiały reklamowe
 • Półmetek BNP Paribas Dwa Brzegi

  Półmetek BNP Paribas Dwa Brzegi

  BNP Paribas Dwa Brzegi jest już na półmetku. W Kazimierzu Dolnym łatwo stracić poczucie czasu, szczególnie jeśli gwiazdy towarzyszą nam przez cały dzień. Zaczynamy oscarową "Idą" z Agatą Kuleszą w roli byłej stalinowskiej prokuratorki, Krwawej Wandy.

  materiały reklamowe
 • Ekoświadomość - natura to nasz dom

  Ekoświadomość - natura to nasz dom

  Nowy cykl Festiwalu został zainicjowany w ubiegłym roku, a poświęcony jest relacji człowieka i przyrody. Prezentowane filmy pokazują unikalne spojrzenie filmowców na naturę, poszerzające horyzonty i pokazujące niedostępne w naszej codzienności spotkania, zderzenia, krajobrazy i problemy.

  materiały reklamowe
 • Program BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuk

  Program BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuk

  BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuki z radością prezentuje pełny PROGRAM POKAZÓW FILMOWYCH tegorocznej edycji. Zapraszamy wszystkich kochających nie tylko X muzę, lecz także miłośników muzyki i literatury do Kazimierza Dolnego, by wspólnie spędzić ponad tydzień na obcowaniu z różnymi formami sztuki. Przygotowany przez nas program filmowy jest niezwykle bogaty.

  materiały reklamowe
 • Muzyka znaczy życie

  Muzyka znaczy życie

  Tegoroczna sekcja Muzyka - moja miłość składa się z siedmiu filmów, z których każdy pokazany zostanie na Dwóch Brzegach po raz pierwszy w Polsce. Paolo Conte, Charles Aznavour, Lucio Dalla, fado śpiewane na ulicach Lizbony, zespół rockowy Fanny, norweska grupa a-ha oraz Teatr Tańca Bangarra - to bohaterowie, którzy w prezentowanych filmach otwierają przed nami swój świat, nie tylko ten zawodowy, ale też prywatny, intymny świat wspomnień zatrzymany w archiwalnych zdjęciach i nagraniach.

  materiały reklamowe
 • Tony Gatlif: Droga znaczy wolność

  Tony Gatlif: Droga znaczy wolność

  Pełnia życia, muzyka, radość mimo wszystko, droga i wolność - to esencja kultury romskiej, z których Tony Gatlif tka swoje barwne obrazy. Ale są tutaj także inne, bardziej dojmujące motywy: prześladowanie, dyskryminacja, ucieczka, bieda, wygnanie z ojczyzny i nieutulona za nią tęsknota. Tony Gatlif to wszechstronny twórca - reżyser, scenarzysta, kompozytor, aktor i producent filmowy - który kieruje oko w stronę peryferii, oddając głos ich mieszkańcom. Bohaterowie jego filmów wywodzą się z różnych kultur i środowisk, dialogi są prowadzone w wielu językach, a muzyka i taniec to pełnoprawni aktorzy.

  materiały reklamowe
 • Premierowe emocje na Dwóch Brzegach

  Premierowe emocje na Dwóch Brzegach

  Festiwalowe kino to miejsce, w którym prezentujemy filmy wybrane, wyselekcjonowane, po prostu wyjątkowe. W tym roku nie zabraknie obrazów, które wyświetlone będą po raz pierwszy w Polsce, być może tylko ten jeden jedyny raz. W programie 15. Festiwalu Dwa Brzegi znajduje się rekordowa liczba premier, będzie to aż dziewiętnaście projekcji.

  materiały reklamowe
 • Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu. Co warto zobaczyć? [PROGRAM]

  Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu. Co warto zobaczyć? [PROGRAM]

  Wrocław, Noc Muzeów odbędzie się, podobnie jak w większości miast w Polsce, w nocy w sobotę 18 maja. W tym roku dla zwiedzających udostępnionych zostanie ponad 80 placówek, dodatkowo zorganizowanych zostanie ponad 200 wydarzeń - wystaw, koncertów, pokazów i wykładów.

  NPK
 • Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Co warto zobaczyć? Program wydarzenia

  Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Co warto zobaczyć? Program wydarzenia

  Już w najbliższy weekend, w nocy z piątku na sobotę, odbędzie się Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Tej nocy zwiedzający będą mogli odwiedzić kilkadziesiąt galerii, muzeów i instytucji kulturalnych. Co warto zobaczyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie? Jakie atrakcje zostały zapisane w programie wydarzenia?

  UZ
 • Noc Muzeów 2019 w Warszawie. Co warto zobaczyć? [PROGRAM]