LGBT+

 • "My dwie" - znakomity coming out emerytek wchodzi na ekrany polskich kin

  "My dwie" - znakomity coming out emerytek wchodzi na ekrany polskich kin

  Filippo Meneghetti w swoim pełnometrażowym debiucie odważył się pokazać widzom miłość między dwiema starszymi kobietami. Uczucie, które kojarzy nam się z młodością, witalnością energią, w obrazie Meneghettiego odważnie łamie stereotypy, zachwycając krytyków na całym świecie. 23 października film "My dwie" wchodzi na ekrany polskich kin.

  oprac. Marta Korycka
 • Gwiazdor "Harry'ego Pottera" broni J.K. Rowling pomimo kolejnych skandali. "Ludzie tylko czekają, żeby się obrazić"

  Gwiazdor "Harry'ego Pottera" broni J.K. Rowling pomimo kolejnych skandali. "Ludzie tylko czekają, żeby się obrazić"

  Wokół J.K. Rowling rozpętała się kolejna burza, kiedy po serii transfobicznych wypowiedzi okazało się, że w najnowszym kryminale mordercę opisała jako osobę transseksualną. Posypały się słowa krytyki z różnych stron, a dodatkowo w sieci zaczęło m.in. krążyć hasło "RIPJKRowling". W obronie pisarki stanął jednak aktor Robbie Coltrane, który w ekranizacjach "Harry'ego Pottera" wcielał się w Hagrida.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Hasło "#RIPJKRowling" jest popularne w sieci. Pisarka nie umarła, to reakcja na jej nową książkę

  Hasło "#RIPJKRowling" jest popularne w sieci. Pisarka nie umarła, to reakcja na jej nową książkę

  J.K. Rowling wydała nową książkę kryminalną pod pseudonimem i wywołała poruszenie wśród czytelników. Powieść 'Troubled Blood' ma dotyczyć seryjnego mordercy, który jest jednocześnie osobą trans. Koncept spotkał się z dużą krytyką użytkowników platformy Twitter, którzy zaczęli masowo używać hasła "#RIPJKRowling" - twierdzą, że jej kariera właśnie umarła.

  oprac. Justyna Bryczkowska
Więcej o:

LGBT+