LGBT

 • Były wydawca "PnŚ" odpowiada na stanowisko TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"

  Były wydawca "PnŚ" odpowiada na stanowisko TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"

  "Ludzie LGBT to nie ideologia ani polityka. Szacunek do widzów to mówienie im prawdy, a nie kłamstwa" - tak oświadczenie Telewizji Polskiej komentuje w SMS-ie przesłanym portalowi Gazeta.pl były już wydawca programu "Pytanie na śniadanie" Radosław Bielawski. TVP zakończyła współpracę z nim po występie słowackiej wokalistki Karin Ann, która zaprezentowała na wizji tęczową flagę. Według Telewizji Polskiej mógł być to "zaprogramowany happening doświadczonego wydawcy".

  Marcin Kozłowski
 • Andrzej Piaseczny pokazał teledysk do "Miłości" i mówił o swoim ślubie. "Miłość nie zna granic, ale zna granice państw"

  Andrzej Piaseczny pokazał teledysk do "Miłości" i mówił o swoim ślubie. "Miłość nie zna granic, ale zna granice państw"

  Andrzej Piaseczny wreszcie pokazał teledysk do utworu "Miłość", piosenki, w której śpiewa o uczuciu do "niego". To przy okazji tego utworu mówił wcześniej: Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha.

  oprac. Marta Korycka
 • Damiano David z grupy Maneskin pocałował na scenie gitarzystę. "Miłość nigdy nie jest zła"
 • 31 "Prawdziwych Polaków" odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  31 "Prawdziwych Polaków" odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  "Trudno jest zrozumieć nienawiść. Szczególnie tę, którą wykreowało kłamstwo i manipulacja. Szczególnie tę, której ofiarami padają niewinni. Przepraszamy za naiwność - wydawało nam się, że napompowana przez media akcja odsyłania książek Noblistce nie znajdzie żadnego odzewu" - czytamy we wpisie, który we zamieściła na Facebooku Fundacja Olgi Tokarczuk. Poinformowano w nim również, że na adres fundacji książki wysłało 31 osób, a na okładkach dzieł noblistki umieszczono wulgarne hasła.

  MLZ
 • "Tylko" postać z filmu czy serialu? "Wielu osobom Santana realnie uratowała życie"

  "Tylko" postać z filmu czy serialu? "Wielu osobom Santana realnie uratowała życie"

  Wyobraźcie sobie, że ktoś próbuje wymazać ze wszystkich filmów, książek i seriali np. kobiety z prostymi włosami albo mężczyzn, którzy mają mniej wzrostu niż 1,75 m. Albo jeśli ich pokazuje, to wyłącznie w negatywnym wydźwięku. Co by było, gdyby nie można było w telewizji pokazywać osób starszych albo zabroniono pisania o niebieskookich blondynach czy osobach leworęcznych? Jeszcze niedawno taka była rzeczywistość osób nieheteronormatywnych, które w mediach nie miały żadnej reprezentacji.

  Justyna Bryczkowska
 • Tego jeszcze nie było! Wspólny występ członków Backstreet Boys i NSYNC

  Tego jeszcze nie było! Wspólny występ członków Backstreet Boys i NSYNC

  Dwóch członków Backstreet Boys: AJ McLean i Nick Carter, a także dwóch z NSYNC - Joey Fatone i Lance Bass - wystąpili razem, wykonując największe hity obu zespołów. Grupa nazwana Back-Sync, stworzona przez bożyszcza nastolatek lat 90. wystąpiła, by świętować Miesiąc Dumy.

  oprac. Marta Korycka
 • Orły 2021. Apel Bartosza Bieleni ws. LGBT+: Może szkoda się tak ograniczać?
 • Krzysztof Zalewski zagrał swój pierwszy koncert po lockdownie. "Czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami"
 • Stanisław Lem krytykował nie tylko Tokarczuk. Mówił o "nieszczęściu" szykowanym przez braci Kaczyńskich

  Stanisław Lem krytykował nie tylko Tokarczuk. Mówił o "nieszczęściu" szykowanym przez braci Kaczyńskich

  Od kilku dni w mediach społecznościowych wrze. Internauci o prawicowych poglądach krytykują Olgę Tokarczuk po jej słowach na temat Białorusi i LGBT w Polsce. Zaczęli nawet przytaczać łowa Stanisława Lema, który dwadzieścia lat temu odnosił się negatywnie do jej twórczości. Teraz okazuje się jednak, że pisarz krytykował także braci Kaczyńskich. O sytuacji tej przypomniał pisarz Ziemowit Szczerek.

  Izabela Nestioruk
 • "Oburzona słowami Tokarczuk prawica organizuje akcję". Fundacja noblistki ma pomysł
Więcej o:

LGBT