rammstein

 • Rammstein przerwał koncert w Lipsku przez pogodę. Publiczność wezwana do ewakuacji
 • Takiego konfliktu na planie 'POPkultury' jeszcze nie było. Bo jak tu wybrać: Rammstein czy Kendrick Lamar?
 • Jak zarobić na niszowej muzyce ciężarówkę pieniędzy? Rammstein opanował to do perfekcji

  Jak zarobić na niszowej muzyce ciężarówkę pieniędzy? Rammstein opanował to do perfekcji

  Śpiewają głośno, ostro i po niemiecku. Nigdy się nie cenzurują i często sięgają po tematy mroczne: znajdziecie u nich teksty m.in. o przemocy psychicznej, dziecięcej pornografii, prostytucji, kanibalizmie i ludzkich perwersjach. Muzycy z Rammstein sami się śmieją, że choć są "zbyt niemieccy dla Niemców", to są też ambasadorami swojego ojczystego języka, bo ich nazwa czasem to jedyne niemieckie słowo, które znają ludzie z drugiego końca świata. Do tego grają z rozmachem koncerty wybuchowe i ogniste, starannie zaplanowane oraz uzależniające dla widzów. Jak się okazuje, to też świetny biznes.

  Justyna Bryczkowska
 • Nadszedł czas na nowy album Rammstein. Płyta 'Zeit' i nowy singiel 'Angst'
 • Zdeterminowany wiking, spłukany Nicholas Cage i Sonic szybki jak błyskawica [PREMIERY W HELIOSIE]
 • Rammstein nie do poznania! Znów zaskakuje teledyskiem. Wideo do 'Zick Zack' powstało w Polsce
 • Wokalista Rammsteina znalazł i opłacił nocleg uchodźcom z Ukrainy. Ale nie tylko tak im pomaga

  Wokalista Rammsteina znalazł i opłacił nocleg uchodźcom z Ukrainy. Ale nie tylko tak im pomaga

  Till Lindeman, wokalista popularnej niemieckiej grupy Rammstein, zaangażował się w bezpośrednią pomoc osobom, które uciekają z Ukrainy przed wojną. Media obiegła historia o tym, jak zapłacił za nocleg dla kobiet, które spotkał na dworcu kolejowym w Berlinie. Poza tym artysta m.in. odwołał solowe koncerty w Rosji i licytuje obraz na rzecz pomocy humanitarnej.

  Justyna Bryczkowska
 • Rammstein z nową płytą na wiosnę. Jest też spektakularny teledysk. Czy wywoła kolejny skandal?

  Rammstein z nową płytą na wiosnę. Jest też spektakularny teledysk. Czy wywoła kolejny skandal?

  Rammstein po trzech latach od wydania poprzedniej płyty ogłasza premierę kolejnego wydawnictwa. "Zeit" ukaże się na rynku pod koniec kwietnia, a album jako pierwszy promuje singiel o tym samym tytule. Teledysk, jak na ten zespół przystało, to kolejna mini etuiuda filmowa - tym razem o przemijaniu i śmierci. Uwaga, pojawiają się w nim potencjalnie drażliwe ujęcia, łącznie ze symbolicznymi scenami porodu.

  Justyna Bryczkowska
 • Gitarzysta Rammstein dla Gazeta.pl: Po ostatniej trasie zastanawiałem się, czy nie rzucić muzyki. Potem nagrałem tę płytę

  Gitarzysta Rammstein dla Gazeta.pl: Po ostatniej trasie zastanawiałem się, czy nie rzucić muzyki. Potem nagrałem tę płytę

  Richard Kruspe to niemieckie dobro narodowe, choć pewnie wielu Niemców się z tym nie zgodzi. Większości słuchaczy najlepiej jest znany jako gitarzysta Rammstein i jeden z założycieli tej popularnej na całym świecie grupy, która słynie z ciężkiego brzmienia, kontrowersyjnych tematów piosenek i wybitnie spektakularnych koncertów napakowanych efektami pirotechnicznymi.

  Justyna Bryczkowska
 • Czego potrzebuje Rammstein, by zagrać swój spektakularny koncert? Na początek 400 pracowników

  Czego potrzebuje Rammstein, by zagrać swój spektakularny koncert? Na początek 400 pracowników

  Koncerty zespołu Rammstein to spektakularne widowiska pełne wybuchów, miotaczy ognia i zmyślnych elementów scenograficznych, które ilustrują charakterystyczną muzykę o ciężkim brzmieniu. Niemieccy muzycy wyrobili sobie nimi markę i przy każdej kolejnej trasie koncertowej zaskakują słuchaczy nowymi pomysłami. Nikolai Sabottka jest człowiekiem, który odpowiada za organizację wszystkich tych atrakcji. W najnowszym wywiadzie wyjawił, jak to wygląda od zaplecza i np. ile potrzeba benzyny, żeby Rammstein mógł zagrać jeden koncert.

  oprac. Justyna Bryczkowska
Więcej o:

rammstein