Muzyka

 • Czy to Beck, czy to McCartney? Teledysk do utworu "Find My Way" miesza w głowie

  Czy to Beck, czy to McCartney? Teledysk do utworu "Find My Way" miesza w głowie

  Właśnie ukazała się fizyczna wersja albumu "McCartney III Imagined", w którego ramach znani i lubiani artyści dołączyli do Paula McCartneya w nowych aranżacjach utworów z jego najnowszej solowej płyty. Na liście gości znalazł się m.in. Beck, który wykonał kawałek "Find My Way". W teledysku możemy podziwiać... roztańczonego młodziutkiego McCartneya. Ach, ta technologia!

  oprac. Maja Piskadło
 • Lorde odkrywa kolejne karty singlem "Stoned at the Nail Station". Nowa płyta w sierpniu

  Lorde odkrywa kolejne karty singlem "Stoned at the Nail Station". Nowa płyta w sierpniu

  20 sierpnia Lorde wydaje pierwszy od kilku lat album "Solar Power". Po tytułowym singlu przyszedł czas na kolejny utwór promujący krążek - "Stoned at the Nail Salon" opowiada o przemijaniu i ulotności życia. Fani, których z różnych przyczyn zmartwił pozytywny wydźwięk "Solar Power", mogą odetchnąć z ulgą (?).

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Najwięcej w zeszłym roku zarobiła Taylor Swift. Są też niespodzianki
 • Kanye West zagrał na stadionie nowy album. Pytanie, kiedy go wypuści

  Kanye West zagrał na stadionie nowy album. Pytanie, kiedy go wypuści

  Wielu fanów Kanye Westa już dawno straciło wiarę w to, że zapowiadany od dłuższego czasu album "Donda", dedykowany matce rapera, jeszcze się ukaże. Tymczasem - niespodzianka! W czwartek na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie odbył się przedpremierowy odsłuch krążka. Można zatem mieć uzasadnioną nadzieję, że do wyczekiwanej premiery w końcu dojdzie. Zapewne.

  Maja Piskadło
 • Największy polski festiwal znów rusza. Sprawdź, co można wygrać, nie wychodząc z domu. Albo namiotu

  Największy polski festiwal znów rusza. Sprawdź, co można wygrać, nie wychodząc z domu. Albo namiotu

  Pol'And'Rock, festiwal, który jest świętem dla wszystkich fanów muzyki, w tym roku rozgrzeje publiczność zgromadzoną pod sceną i tę, która największą imprezę lata odwiedzi online. Warto wprawić się w dobry nastrój, bo kto będzie najlepszy w okazaniu tego, jak dobrze bawi się "zdalnie", ma szansę na nagrody. Podobnie jak ci, którzy - korzystając z podpowiedzi - zgadną hasło w wyszukiwarce Allegro, partnera, który od dekad wspiera WOŚP.

  oprac. Robert Kędzierski
 • Kwiat Jabłoni nagrał piosenkę z Julią Pietruchą. To odświeżona wersja utworu "Drogi proste" [TELEDYSK]
 • Igor Herbut, Miuosh i Zespół Śląsk razem. Efektem nietypowej współpracy jest "Mantra"
 • Rozmowa z Hanią Rani. Spotify prezentuje polską artystkę miesiąca w ramach programu EQUAL

  Rozmowa z Hanią Rani. Spotify prezentuje polską artystkę miesiąca w ramach programu EQUAL

  W tym miesiącu Hania Rania została polską artystką miesiąca w ramach programu EQUAL. Globalny Program Muzyczny EQUAL Spotify ma na celu przeciwdziałanie nierówności płci w przemyśle muzycznym poprzez podkreślanie pracy artystek na całym świecie, poprzez poszerzenie zasobów i możliwości oraz zapewnienie długofalowej globalnej kampaniii promocyjnej. Jako artystka miesiąca EQUAL, Hania znajdzie się również na specjalnie przygotowanej playliście programu.

  Materiał promocyjny
 • Festiwal, który wziął się z wdzięczności, czyli co to właściwie jest Pol'and'Rock?

  Festiwal, który wziął się z wdzięczności, czyli co to właściwie jest Pol'and'Rock?

  Kiedy w 1993 roku startował pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaangażowanie tysięcy ludzi przerodziło się w coś niesamowitego - oprócz pieniędzy z portfeli na leczenie dzieci, WOŚP wydobył też niesamowitą energię i dobro z ludzkich serc. Dwa lata później po raz pierwszy organizatorzy powiedzieli wszystkim wielkie "dziękujemy", zapraszając ich na Przystanek Woodstock.

  Marta Korycka
 • Były wydawca "PnŚ" odpowiada na stanowisko TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"

  Były wydawca "PnŚ" odpowiada na stanowisko TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"

  "Ludzie LGBT to nie ideologia ani polityka. Szacunek do widzów to mówienie im prawdy, a nie kłamstwa" - tak oświadczenie Telewizji Polskiej komentuje w SMS-ie przesłanym portalowi Gazeta.pl były już wydawca programu "Pytanie na śniadanie" Radosław Bielawski. TVP zakończyła współpracę z nim po występie słowackiej wokalistki Karin Ann, która zaprezentowała na wizji tęczową flagę. Według Telewizji Polskiej mógł być to "zaprogramowany happening doświadczonego wydawcy".

  Marcin Kozłowski
 • Instynktowna artystyczna więź. Hania Rani i Dobrawa Czocher prezentują debiut dla Deutsche Grammophon
 • Fryderyki 2021. Polskie wokalistki przejmują scenę. Na gali wystąpi plejada gwiazd

  Fryderyki 2021. Polskie wokalistki przejmują scenę. Na gali wystąpi plejada gwiazd

  5 sierpnia podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arena Szczecin poznamy laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych - Fryderyków - w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz usłyszymy najlepsze polskie artystki. Przed szczecińską publicznością wystąpią m.in. Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, a także ogłoszona już wcześniej sanah.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Sera śpiewała na urodzinach Cristiano Ronaldo. Teraz czas na jej oficjalny debiut

  Sera śpiewała na urodzinach Cristiano Ronaldo. Teraz czas na jej oficjalny debiut

  Sera, 27-letnia wokalistka z Holandii, jeszcze przed wydaniem debiutanckiego singla wystąpiła na urodzinowym przyjęciu Cristiano Ronaldo oraz połączyła się na IG live z samym Justinem Bieberem. Właśnie ukazał się jej pierwszy profesjonalnie nagrany singiel - "Only Us".

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło