Muzyka

 • Podbiła Eurowizję, 'Małych Gigantów' i 'Must Be The Music'. Jak dziś wygląda Olivia Wieczorek?

  Podbiła Eurowizję, "Małych Gigantów" i "Must Be The Music". Jak dziś wygląda Olivia Wieczorek?

  19-letnia dziś Olivia Wieczorek to weteranka programów telewizyjnych i konkursów wokalnych, z których często wracała jako zwyciężczyni. To ona była pierwszą reprezentantką Polski na dziecięcej Eurowizji po dłuższej przerwie naszego kraju od udziału w tym konkursie i choć nie wygrała, przetarła szlaki Roksanie Węgiel i Viki Gabor. Wciąż rozwija talent wokalny. Jak się zmieniła?

  Iga Gromska
 • W naszej ostatniej rozmowie dwa dni przed śmiercią Jacek powtarzał: Kurde. Strasznie jestem dumny z tej płyty

  W naszej ostatniej rozmowie dwa dni przed śmiercią Jacek powtarzał: Kurde. Strasznie jestem dumny z tej płyty

  - Jacek zmarł na 10 dni przed premierą pierwszego singla. Kiedy teraz opowiadam o "Monomieście", czuję się trochę, jakbym stał za szybą. Ta dysocjacja jest niesamowita (...) Przez ostatnie trzy lata jego życia byliśmy ze sobą blisko i bardzo się zaprzyjaźniliśmy. Wybebeszaliśmy się przed sobą, co myśmy w tym życiu już nawyrabiali. Bardzo dużo z tego opowiadania zostało na płycie zawarte - dla mnie to nie są rzeczy obojętne. Z wieloma tekstami się bardzo identyfikuję, jeszcze w kontekście tego, że Jacek umarł. Dlatego ta płyta ryje mi banię - opowiada Michał "Dimon" Jastrzębski o debiutanckim albumie grupy Monofon.

  Justyna Bryczkowska
 • Ile kosztują bilety na the The Weeknd? Kiedy do kupienia? Wokalista da koncert na PGE Narodowym
 • Metallica w Polsce w 2024 roku. Kultowy zespół zagra u nas dwa koncerty

  Metallica w Polsce w 2024 roku. Kultowy zespół zagra u nas dwa koncerty

  Metallica zrobiła miłą niespodziankę słuchaczom. W 2023 roku ukaże się "72 Seasons" - nowy, 12. już album studyjny zespołu. A co więcej, wydawnictwo będzie promować ogólnoświatowa trasa koncertowa. W jej ramach muzycy zawitają także do Polski, gdzie też zagrają dwa koncerty.

  Justyna Bryczkowska
 • Mateusz Banasiuk zaśpiewał z Reni Jusis po francusku. To nie wokal okazał się największym wyzwaniem
 • Sanah zmieniła nazwisko i historię poezji. Fani dojrzeli detale na jej nowej płycie

  Sanah zmieniła nazwisko i historię poezji. Fani dojrzeli detale na jej nowej płycie

  25 listopada ukazała się fizyczna wersja albumu "sanah śpiewa Poezyje", które od kilku ostatnich miesięcy promowano teledyskami nawiązującymi do staropolskiej tradycji. Projekt pomógł ustalić zapomnianego autora znanego wiersza i dać nowe życie dziełom znanych poetów. Fani artystki dojrzeli jednak jeszcze jeden zaskakujący element, który znalazł się w adnotacjach w dołączonej do płyty książeczce. Dotyczy życia prywatnego wokalistki.

  Iga Gromska
 • Adele żartuje z fanów na koncercie w Las Vegas. Ma do nich bardzo nietypową prośbę
 • L.U.C.: My się z Tomaszem Kotem przyjaźnimy. W ten teledysk była zaangażowana cała jego rodzina

  L.U.C.: My się z Tomaszem Kotem przyjaźnimy. W ten teledysk była zaangażowana cała jego rodzina

  - Oni byli gdzieś na Helu, zgadaliśmy się spontanicznie, że my kręcimy klip do "Domu sąsiedniego". Nagle poprzekreślaliśmy scenariusz, wpletliśmy w to Tomka. (...) Muzykę trzeba robić zgodnie z sercem, żeby proces tworzenia sprawiał radość. Żeby to było fajne, z fajnymi ludźmi. Tak też było z teledyskiem - zagrał Leon, czyli syn Agi i Tomka. Aga reżyserowała teledysk, także to rodzinne kocie harce - opowiada w rozmowie z Gazeta.pl Łukasz L.U.C. Rostkowski, nagrodzony Paszportem "Polityki" polski raper, beatbokser i producent muzyczny.

  Justyna Bryczkowska
 • Irene Cara nie żyje. Do jej 'Flashdance... What A Feeling' nadal tańczy cały świat

  Irene Cara nie żyje. Do jej "Flashdance... What A Feeling" nadal tańczy cały świat

  Irene Cara była amerykańską wokalistką, kompozytorką, aktorką i tancerką. Stała się gwiazdą, gdy dostała angaż w dwóch kultowych musicalach "Sława" oraz "Flashdance". W obie role wcieliła się na początku lat osiemdziesiątych. Za tytułową piosenkę do tego drugiego filmu otrzymała Oscara. Artystka odeszła w wieku 63 lat.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • W tych pięciu hitach na Boże Narodzenie wcale nie chodzi o święta. Poznaj prawdziwe znaczenie piosenek
 • Daria Zawiałow i Sokół przedstawiają 'Laurę', a do niej przerażający teledysk

  Daria Zawiałow i Sokół przedstawiają "Laurę", a do niej przerażający teledysk

  Artystka właśnie podzieliła się ze światem swoim najnowszym singlem pt. "Laura". Gościnnie wziął w nim udział legendarny raper Sokół. Do piosenki powstał mrożący krew w żyłach teledysk, który w nietypowy posób opowiada o toksycznym związku. Utwór jest zapowiedzią nadchodzącej wersji deluxe albumu "Wojna i noce", który ukaże się już niebawem.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Open'er nie gorszy, też ogłasza kolejnych wykonawców. W Gdyni zagra m.in. Lizzo

  Open'er nie gorszy, też ogłasza kolejnych wykonawców. W Gdyni zagra m.in. Lizzo

  W tym tygodniu organizatorzy FEST Festival ogłosili pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Alter Alt nie pozostaje w tyle i właśnie wypuścił w świat informacje, kto oprócz Arctic Monkeys zagra na przełomie czerwca i lipca na Open'erze. Będą to m.in. pochodzący z Ameryki - wokalistka Lizzo i zespoły Queens of the Stone Age oraz OneRepublic.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Imagine Dragons w Polsce! Zespół zagra w Warszawie. Wiemy, kiedy rusza sprzedaż biletów
 • Ludmiła Jakubczak zginęła w wieku 22 lat. O tragiczny wypadek oskarżano jej męża i Irenę Santor
 • Kojarzycie 'Helenę' od Igo? Artysta właśnie wydał swój pierwszy solowy album

  Kojarzycie "Helenę" od Igo? Artysta właśnie wydał swój pierwszy solowy album

  Występujący od 2009 roku wokalista Igo, czyli Igor Walaszek w przeszłości był członkiem zespołu Clock Machine oraz współtworzył duet Bass Astral x Igo. Od 2016 roku rozpoczął także działalność solową i pojawiał się gościnnie na płytach innych artystów, a w 2019 i 2020 roku był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra. Teraz przyszedł czas na pierwszy własny album zatytułowany po prostu "IGO".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Krystyna Prońko krytykuje Dawida Podsiadłę i Zenka Martyniuka!

  Krystyna Prońko krytykuje Dawida Podsiadłę i Zenka Martyniuka!

  Znana wokalistka Krystyna Prońko była gościnią w ostatnim odcinku podcastu "WojewódzkiKędzierski". W rozmowie pojawił się temat współczesnego polskiego rynku muzycznego, o którym artystka nie ma najlepszego zdania. Nieprzychylnie wypowiedziała się o Dawidzie Podsiadle i wielu innych piosenkarzach. Oberwało się także... Zenkowi Martyniukowi!

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Wygrał polskiego 'Idola'. Wcześniej Maciej Silski zainspirował postać w książce znanej pisarki

  Wygrał polskiego "Idola". Wcześniej Maciej Silski zainspirował postać w książce znanej pisarki

  W 2005 roku wygrał czwartą edycję "Idola", tworzył ze znanymi polskimi rockmanami, aż w końcu przestał udzielać się w świecie show-biznesu. Niezależnie od tego, czy Polacy pamiętają dziś o Macieju Silskim, na zawsze zapisze się w pamięci zbiorowej. W jednej z najpopularniejszych książek uwieczniła go popularna pisarka, która była jego nauczycielką w latach 80.

  Iga Gromska
 • Zmiana zasad głosowania na Eurowizji. Decydują głównie widzowie, również z krajów spoza konkursu

  Zmiana zasad głosowania na Eurowizji. Decydują głównie widzowie, również z krajów spoza konkursu

  Konkurs Piosenki Eurowizji zmienia formułę głosowania pierwszy raz od 2009 roku. Uwzględnione zostaną oceny widzów mieszkających w krajach, które nie biorą udziału w wydarzeniu. Zmniejszono również rolę jury, a na jednym z etapów całkowicie pozbawiono członków komisji możliwości decydowania o tym, który wykonawca zaprezentował się najlepiej. Jest kilka powodów.

  Iga Gromska
 • Jej koncerty są tak rozchwytywane, że padł Ticketmaster. Teraz firma ma kłopoty

  Jej koncerty są tak rozchwytywane, że padł Ticketmaster. Teraz firma ma kłopoty

  Ticketmaster, jedna z największych firm w branży eventowej, z ostatniej awarii podczas przedsprzedaży biletów na koncerty Taylor Swift będzie tłumaczyć się w sądzie. Śledztwo obejmie też monopolistyczne zapędy serwisu i kwestię wysokich opłat dodatkowych. Wcześniej pozew przeciwko Ticketmasterowi wytoczył też zespół Pearl Jam.

  Iga Gromska
 • Bryska bez różowej peruki jest nie do poznania. Tak piosenkarka wygląda na co dzień