złote globy

 • Złote Globy - nominacje już znamy, gdzie oglądać galę? Transmisja w sieci

  Złote Globy - nominacje już znamy, gdzie oglądać galę? Transmisja w sieci

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) w nocy z 10 na 11 stycznia wręczy Złote Globy - nominacje zostały ogłoszone w grudniu i najwięcej szans na statuetki ma film "Duchy Inisherin". Od kilku lat nagrody zmagają się z kryzysem wizerunkowym i w tym roku także nie brakuje kontrowersji.

  Marta Korycka
 • Złote Globy 2023. Ogłoszono nominacje. Na liście nowy 'Avatar' i aktor, który już ogłosił bojkot

  Złote Globy 2023. Ogłoszono nominacje. Na liście nowy "Avatar" i aktor, który już ogłosił bojkot

  Amerykańskie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę nominacji do Złotych Globów 2023. Wśród wyróżnionych tytułów znalazły się m.in takie filmy jak "Avatar: Istota wody", "Top Gun: Maveric" czy biograficzny "Elvis". Aktorską nominację zdobył także Brendan Fraser, który już jakiś czas temu ogłosił, że niezależnie od tego, czy będzie miał szansę na nagrodę, nie zjawi się na gali. Wśród nominowanych seriali z kolei widzimy takie tytuły jak "The Crown", "Ród smoka" czy "Better Call Saul".

  Justyna Bryczkowska
 • Brendan Fraser już zapowiada, że nie pójdzie na Złote Globy: Moja matka nie wychowała hipokryty

  Brendan Fraser już zapowiada, że nie pójdzie na Złote Globy: Moja matka nie wychowała hipokryty

  Brendan Fraser dzięki głównej roli w filmie "Wieloryb" jest jednym z faworytów w nadchodzącym sezonie nagrodowym. Już teraz panuje przekonanie, że nominacja do Oscara, a także Złotych Globów, to w jego przypadku pewna sprawa. Aktor jednak stanowczo zapowiedział, że nawet jeśli zostanie w ten sposób wyróżniony, nie zamierza się stawić na ceremonii organizowanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

  Justyna Bryczkowska
 • Czy to ostatnie Złote Globy w historii? Znamy już zwycięzców

  Czy to ostatnie Złote Globy w historii? Znamy już zwycięzców

  W tym roku Złote Globy zorganizowane są bez żadnej pompy. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej nagrodziło twórców filmu i telewizji bez transmisji telewizyjnej i prezenterów. Mówi się o tym, że jeśli HFPA nie poradzi sobie z kryzysem wizerunkowym, za rok statuetki w ogóle mogą już nie być wręczone. W kategoriach filmowych wygrali oscarowi faworyci.

  oprac. Marta Korycka
 • Złote Globy w tarapatach. Żadna gwiazda nie chce brać udziału w gali

  Złote Globy w tarapatach. Żadna gwiazda nie chce brać udziału w gali

  Kiedyś to były gwiazdy, dzisiaj gwiazd już nie ma... można by powiedzieć o tegorocznej gali Złotych Globów. Wręczenie tatuetek jest zaplanowane na noc z 9 na 10 stycznia polskiego czasu, ale nie dość, że stacja NBC zrezygnowała z transmisji gali, to żadna z zaproszonych gwiazd nie zgodziła się, by prezenować wyróżnione nazwiska i tytuły.

  oprac. Marta Korycka
 • Złote Globy 2022. Lista nominowanych już jest, wśród nich 'Squid Game' i 'Lupin'

  Złote Globy 2022. Lista nominowanych już jest, wśród nich "Squid Game" i "Lupin"

  Poznaliśmy tytuły produkcji i nazwiska aktorów, którzy powalczą o Złote Globy 2022. Wśród tych pierwszych są nie tylko hity ze Stanów Zjednoczonych, ale także "Squid Game" z Korei Południowej i francuski "Lupin". Statuetki wręczają członkowie Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

  Marta Korycka
 • Trwa bojkot Złotych Globów. Tom Cruise oddaje nagrody, telewizja przerywa współpracę

  Trwa bojkot Złotych Globów. Tom Cruise oddaje nagrody, telewizja przerywa współpracę

  Coraz więcej nazwisk i instytucji odwraca się od Złotych Globów. Jak podaje Deadline, Tom Cruise zwrócił trzy statuetki, otrzymane za role w filmach "Urodzony 4 lipca", "Jerry Maguire" i "Magnolia". Aktor poszedł o krok dalej niż Scarlett Johansson czy Mark Ruffalo, którzy wydali oświadczenia wzywające środowisko do odsunięcia się od Globów, dopóki rozdające nagrody Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej nie wprowadzi "koniecznych zmian".

  oprac. Maja Piskadło
 • Netflix rezygnuje z udziału w Złotych Globach. 'Nie możemy ignorować zbiorowej porażki'
 • Oscary 2021. Dlaczego Anya Taylor-Joy nie pojawiła się na ceremonii wręczenia nagród?
 • Jury Złotych Globów rozszerza skład, ale są nowe oskarżenia. 'Pożar wybuchł przez ich ignorancję'

  Jury Złotych Globów rozszerza skład, ale są nowe oskarżenia. "Pożar wybuchł przez ich ignorancję"

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), które przyznaje Złote Globy, zapowiedziało rozszerzenie swojego składu do stu osób, z czego 13 proc. stanowić mają czarnoskórzy dziennikarze. Pojawiły się jednak kolejne zarzuty wobec HFPA - miało odmawiać promocji produkcji, w których w głównej obsadzie byli głównie czarnoskórzy aktorzy.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

złote globy