Donald Trump

 • Polityka fascynuje nie tylko w serwisach informacyjnych. Podsuwa gotowe scenariusze [POPKultura+]

  Polityka fascynuje nie tylko w serwisach informacyjnych. Podsuwa gotowe scenariusze [POPKultura+]

  Filmowcy z USA na pewno nie mogą narzekać na brak inspiracji z życia wziętych - amerykańscy politycy przez ostatnich kilkadziesiąt lat mniej lub bardziej świadomie dostarczają im materiały na kolejne wciągające filmy i seriale. I to nie tylko takie gabinetowe: były afery finansowe, były romanse, seksskandale, szpiegowskie intrygi i grube przekręty.

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • Najlepsze seriale o politykach USA

  Najlepsze seriale o politykach USA

  Amerykańska polityka jest pełna sensacji - na przestrzeni lat samo życie dostarczyło filmowcom wielu gotowych pomysłów na scenariusze, czy to na duży, czy mały ekran. Seriale o politykach w USA często budzą wiele emocji. Polecamy waszej uwadze kilka z nich.

  Materiał partnera
 • Nie było szans, by taki serial z Trumpem nie budził kontrowersji. "Zrobiłem go dla swojego kraju"

  Nie było szans, by taki serial z Trumpem nie budził kontrowersji. "Zrobiłem go dla swojego kraju"

  Kiedy koncern ViacomCBS zdecydował, że pokaże "Zasada Comeya" po wyborach prezydenckich w 2020 roku, w ekipie produkcyjnej zawrzało. Wszyscy wierzyli, że dwuodcinkowy serial stanie się powodem do szerszej dyskusji i pomoże wyborcom "oddać bardziej świadome głosy". "Wiem, jaki to dla was zawód. Wcześniej robiłem filmy o swoim kraju, ale po raz pierwszy zrobiłem coś dla niego" - pisał w wewnętrznym liście do współpracowników twórca, Billy Ray. Jego słowa szybko wyciekły do mediów - i podziałały.

  mpi
 • Cate Blanchett zagra siostrę Donalda Trumpa. Reżyser: To najdziwniejsze zdanie, jakie w życiu wypowiedziałem

  Cate Blanchett zagra siostrę Donalda Trumpa. Reżyser: To najdziwniejsze zdanie, jakie w życiu wypowiedziałem

  Cate Blanchett może się pochwalić niemałym doświadczeniem, jeśli chodzi o wcielanie się w postaci historyczne i z "prawdziwego życia". Aktorka w przeszłości grała m.in. królową Elżbietę I, Katharine Hepburn, Boba Dylana i Phyllis Schlafly. Przed nią kolejne wyzwanie - epizodyczne, ale jednak. W nadchodzącym filmie Jamesa Graya "Armageddon Time" Blanchett wejdzie w rolę Maryann Trump, siostry byłego prezydenta USA.

  oprac. Maja Piskadło
 • Donald Trump rezygnuje z członkostwa w Gildii Aktorów Ekranowych. Odpowiedź związku: Dziękujemy
 • Standardy wyznaczył Kennedy, któremu śpiewał Sinatra. Z Trumpem gwiazdom nie było po drodze, ale teraz ich nie zabraknie

  Standardy wyznaczył Kennedy, któremu śpiewał Sinatra. Z Trumpem gwiazdom nie było po drodze, ale teraz ich nie zabraknie

  Joe Biden i Kamala Harris rozpoczną kadencję w niezwykle gęstej atmosferze - przede wszystkim przez szalejącą w USA epidemię koronawirusa i niepokój związany z niedawnymi wydarzeniami na Kapitolu, który spowodował ściągnięcie do Waszyngtonu kilkunastu tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej. Komisja Kongresu ds. ceremonii inauguracyjnych postarała się niemniej zadbać o to, żeby tegoroczne wydarzenie stanowiło chociaż namiastkę pompy z poprzednich lat. Biały Dom ponownie wesprą wielkie gwiazdy, których u boku Donalda Trumpa zabrakło.

  Maja Piskadło
 • Popkulturowy gigant opuszcza Biały Dom. Trump kiedyś kochał media ze wzajemnością - potem zaczął palić mosty

  Popkulturowy gigant opuszcza Biały Dom. Trump kiedyś kochał media ze wzajemnością - potem zaczął palić mosty

  Zanim Donald Trump po raz drugi zdecydował się ruszyć do wyścigu o fotel prezydenta USA, skrzętnie dbał o to, żeby Amerykanie byli w stanie go rozpoznać nawet wyrwani nocą z najgłębszego snu. Kiedy w 2015 roku oficjalnie ogłosił kandydaturę w wyborach, mało kto sądził, że miliarder i gwiazdor telewizji nie żartuje i że nie będzie to kolejna akcja pod publiczkę z jego strony - w dodatku udana. Na koniec kadencji 45. prezydenta USA posyłamy mu ostatnie spojrzenie popkulturowym okiem.

  Maja Piskadło
 • Kevin bez Trumpa? Macaulay Culkin chciałby zostać sam w Nowym Jorku i pisze o tym publicznie
 • Trumpa wyrzucili już z Twittera i YouTube'a. Teraz fani żądają: usuńcie go z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku"
 • Amerykańskie gwiazdy komentują wydarzenia w Waszyngtonie. "Przyjrzyjcie się twarzy bezprawia"
 • The Rolling Stones grożą Donaldowi Trumpowi pozwem. Mogą dopiąć swego

  The Rolling Stones grożą Donaldowi Trumpowi pozwem. Mogą dopiąć swego

  The Rolling Stones walczą z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Na wiecach poparcia dla Trumpa od 2016 roku są grane liczne przeboje grupy, w tym wyjątkowo lubiany przez prezydenta utwór "You Can't Always Get What You Want". Teraz Stonesi chcą wkroczyć na drogę sądową - i mają szansę na sukces.

  mpi
 • Trump pozuje z Biblią. Spike Lee: Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem
 • Brad Pitt sparodiował lekarza, który jest doradcą Donalda Trumpa i zakpił z prezydenta

  Brad Pitt sparodiował lekarza, który jest doradcą Donalda Trumpa i zakpił z prezydenta

  Brad Pitt na potrzeby programu satyrycznego Saturday Night Live wcielił się w doktora Anthony'ego Fauciego - dyrektora Narodowego Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, który ostatnimi czasy jest także doradcą Donalda Trumpa w sprawie pandemii koronawirusa. W USA jest bardzo popularny w związku z tym, jak cierpliwie tłumaczy wszystkie błędy prezydenta.

  jab
Więcej o:

Donald Trump