Dziękuję Wam za dzisiejszą obecność na tym, co tu dużo mówić, dość nudnym (la noia! ;) ) etapie konkursu. Przeszli moi faworyci, ale w finale znalazły się również kraje, które nie powinny tam trafić (sorry not sorry, Austrio). Widzimy się w sobotę na Wielkim Finale! Już teraz was zapraszam na Gazeta.pl na godzinę 21:00. Tack mina älsklingar! (tak, to translator)
I oto wszystko już jasne! W sobotę w wielkim finale o Kryształowy Mikrofon zawalczą:
I oto ARMENIA. Wspaniale!
Męcząca GRUZJA. Gdzie Armenia? Czemu nie ma Armenii?
Bez zaskoczeń, SZWAJCARIA. Jest niezerowa szansa, że Nemo wygrywa w tym roku.
AHAHHAHAH, ESTONIA, i co teraz, smutasy? ESTONIA.
GRECJA! Ale niech do finału popracują nad nagłośnieniem, bo będzie ciężko.
IZRAEL.
I wspaniała NORWEGIA! Brawo!
Zgodnie z przewidywaniami HOLANDIA.
Nie wierzę. AUSTRIA. Co za dramat.
I jako pierwsza do finału trafia ŁOTWA! A jednak Łotwa. Nieprzewidywalne są wyroki widzów.
Po tym przerażającym festiwalu żenady i czerstwych żartów przyszła chyba wreszcie pora na ogłoszenie dzisiejszych zwycięzców. Za moment dowiemy się, kto dokładnie trafił do sobotniego finału z czwartkowego półfinału.
Ciekawe, czy w czasie, jaki spędzamy na czekaniu, udałoby się wyrobić masło?
I już wszystko jasne. Przynajmniej w technologicznych złączach, do których spłynęły już wszystkie głosy oddane w części Europy. Teraz nastąpi krótkie zliczanie i za kilka minut dowiemy się, kto dołączy do szesnastu krajów, które już są w Finale (dziesięć wybraliśmy zaledwie dwa dni temu).
A jednak wkradł się błąd, z Polski nie głosujemy dzisiaj! Dziś wybierają wyłącznie kraje, które biorą udział w dzisiejszym koncercie. Wybaczcie, głosowanie będzie z Polski możliwe w sobotę podczas wielkiego Finału.
Eu ro pa pa, Euro Papa, umc umc umc, Malmo całe tańczy. Holandia do finału? Nie ma wątpliwości.
A na koniec, na deser, dostajemy w tym roku HOLANDIĘ. To wciąż ta sama Holandia, od której mamy w ostatnich latach "Arcade" i "De Diepte". Holendrzy uznali, że dość już tego kija w... no wiecie, gdzie, i oto przybywają z "Europapą" od Joosta Kleina. I to na sam koniec konkursu. I nie będę za bardzo odkrywcza, jak napiszę, że utwór ten trafi do finału, a tam poradzi sobie bardzo, bardzo dobrze.
Ależ dzikość Norwegii! Wspaniali. Duch Wardruny wiecznie żywy.
Zbliżamy się do końca występów. Przedostatnia zaprezentuje się NORWEGIA. Gate w iście wikiński sposób zaśpiewa "Ulveham". Niczym starożytna seidkone przyzwie na pomoc duchy. Czy będą jej potrzebne? Znaki na niebie i ziemi (oraz w notowaniach bukmacherskich) mówią, że Gate przechodzi do Finału.