Eurowizja Junior 2020. Konkurs wygrała reprezentantka Francji. Polska poza podium

Valentina z Francji, która wykonała piosenkę "J'imagine", wygrała sporą przewagą nad pozostałymi uczestnikami Eurowizji Junior 2020 - udało się jej zdobyć 200 punktów. Reprezentantka Polski, Ala Tracz, znalazła się poza podium.

O wyniku finału Eurowizji Junior zdecydowały głosy internautów oraz jury z krajów uczestniczących w konkursie. W tym roku padł rekord - oddano ponad 4.5 mln głosów. Valentina zwyciężyła zarówno w głosowaniu online, jak i według jury. 11-latka wystąpiła z energicznym utworem "J'imagine". Na drugim miejscu uplasowała się Karakat, reprezentantka Kazachstanu (152 punktów), natomiast trzecie miejsce przypadło Solei z Hiszpanii (133 punkty).

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Eurowizja Junior 2020. Valentina z Francji zwyciężczynią konkursu

Valentina śpiewa w zespole Kids United Nouvelle Génération, z którym zdążyła nagrać dwie płyty. Jak sama mówi, zainteresowała się muzyką dzięki mamie, która kiedyś grała jej do snu włoskie płyty. 11-latka jeszcze przed wygraną zapowiedziała, że eurowizyjne zwycięstwo chciałaby zadedykować niedawno zmarłemu dziadkowi. Zapytana, w jaki sposób "porusza świat" (motyw przewodni tegorocznego konkursu), Valentina mówi: - Staram się to robić poprzez dobre uczynki z UNICEF-em i fundacją Good Planet. Myślę, że każdy z nas może poruszać świat dzięki małym rzeczom.

 

- Moją ulubioną częścią piosenki ["J'imagine"] są słowa: "Więc to prawda, nie zawsze jest wesoło, w naszych sercach ciągle trwa mała walka; a ty, co zrobisz jutro? Rozmarz się ze mną". One odzwierciedlają rzeczywistość - piosenka mówi o tym, że życie nie zawsze jest łatwe i przyjemne, ale dostarcza pełne nadziei przesłanie: wspólne wyobrażanie sobie lepszej przyszłości! - opowiadała w wywiadzie przed finałem konkursu młoda wokalistka. - Uwielbiam też śpiewać ten moment, ponieważ jest łagodny i kontrastuje z resztą utworu, ale kończy się wysoką nutą, do której naprawdę lubię sięgać!

Zwycięstwo Valentiny przerwało polskie pasmo sukcesów na dziecięcej Eurowizji, którą w poprzednich dwóch latach wygrały Roksana Węgiel i Viki Gabor. Ala Tracz, która reprezentowała nasz kraj z numerem "I'll Be Standing", zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu.

 
Więcej o: