Polski raper szuka pracy na LinkedIn pod nowym pseudonimem. "Dodatkowa fuszka nie zaszkodzi"

Kuba Grabowski, znany też jako Quebonafide czy Młody Grabus, podbija w sieci kolejną platformę jako nowa postać - Jakub z Ciechanowa. Pod tym aliasem już w zeszłym roku zaczął prowadzić konto na Instagramie. Teraz założył je w serwisie LinkedIn, za pośrednictwem którego szuka nowego zajęcia. "Jakbyście słyszeli o jakiejś dodatkowej pracy, która pozwoli mi osiągnąć sukces w kolejnej dziedzinie to dajcie znać" - pisze raper.

"Uśmiechnięty i troskliwy" - tak pisze o sobie Jakub Grabowski, który od pewnego czasu posługuje się również pseudonimem Jakub z Ciechanowa. Nowa ksywka nie kłamie. Raper, znany wcześniej jako Quebonafide faktycznie urodził się w Ciechanowie, jednak fani zastanawiają się, na ile kreowana przez niego postać to żart lub zaplanowana strategia marketingowa. Do poprzedniego wcielenia konsekwentnie nie wraca już od dawna.

Od Quebo do Grabowskiego

Duet Yochimu z Fuso, później współpraca z SB Maffiją, Czesławem Mozilem czy w końcu z Taco Hemmingwayem, z którym w projekcie Taconafide przebił w Polsce popularnością Eda Sheerana - tak wyglądała kariera Quebonafide. W 2018 roku postanowił ogłosić przerwę, wstrząśnięty śmiercią Maca Millera, jednak już w 2019 wystąpił gościnnie na wyprzedanym koncercie Podsiadły i Taco na Stadionie Narodowym, a w 2020 wypuścił głośne "Romantic Psycho" i "Szubienicapestycydybroń". W międzyczasie zaczął kreować nowy wizerunek - charakterystyczne tatuaże i ekstrawertyczność zostały zastąpione przez grzecznego, nieśmiałego chłopaka.

Zobacz wideo Nowy konflikt w show-biznesie. Quebonafide vs Sebastian Fabijański
 
 
 

Alter ego rapera - Jakuba Grabowskiego - część fanów traktowała jako żart, jednak trwa on dość długo - jeszcze jesienią 2022 roku pod tym pseudonimem wydał singiel "Chrapka", po którym ruszył w trasę z Kizo. Quebo poszedł też o krok dalej, tworząc Jakuba z Ciechanowa. Na dość ironicznym koncie na Instagramie publikuje satyryczne zdjęcia i efekty nietypowych działań - chwali się, że został Pszczelim Bohaterem w akcji Adoptuj Pszczołę, a także umawia na piwo z wybranymi obserwatorami z Instagrama we własnym mieszkaniu. W komentarzach fani wchodzą w przyjętą konwencję. "Też mam na imię Jakub! Super jesteś, masz wielki potencjał" - piszą.

Podbija nową platformę

Teraz Jakuba z Ciechanowa znajdziemy już nie tylko na Instagramie. Pod tym aliasem raper pojawił się na LinkedInie i korzysta z platformy pozwalającej zdobyć nowe doświadczenie zawodowe. W dotychczasowym nie wspomina ani słowem o karierze muzycznej, wymienia za to pracę na stanowisku barmana i dorywcze zajęcie w gospodarstwie w Niemczech. W wykształceniu podaje, że kształci się w kierunku informatycznym w szkole policealnej, nie wspomina jednak o studiowaniu filozofii i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Konto GrabowskiegoKonto Grabowskiego LinkedIn

Witam, nazywam się Jakub, ale niektórzy mogą mnie kojarzyć spod sceny jako Jakuba z Ciechanowa. Moja kariera rozwija się w szalonym tempie, ale pomyślałem sobie, że dodatkowa fuszka nie zaszkodzi. Jakbyście słyszeli o jakiejś dodatkowej pracy, która pozwoli mi osiągnąć sukces w kolejnej dziedzinie to dajcie znać, dawajcie lajki wpisujcie te’ komentarze, podobno to zwiększa szanse na nową pracę. Miłego linkedinowania.

- napisał raper. Konto Jakuba z Ciechanowa otrzymało oficjalną odznakę profilu publicznego, pojawiły się też pierwsze rekomendacje.

Wspaniały człowiek, pełny zaufania i rozwagi.
Sumienny, 15 minut przed czasem już gotowy do pracy. Koszyk zawsze pełny pod koniec zmiany. Polecam z czystym sumieniem.
Przyjemnie widzieć młode osoby, które podnoszą szlaban, wychodzą poza ramy, myślą żeby zrobić coś inaczej. Mam nadzieję, że szybko znajdziesz to, co przyniesie ci szczęście i satysfakcję. Wytrwałości w dążeniu do celu.

- piszą inni użytkownicy LinkedIna. Profil Grabowskiego zaobserwowało ponad 2 tys. osób. Pozostaje życzyć powodzenia.

Więcej o: