Bartłomiej Marcinkowski

redaktor serwisu kultura.gazeta.pl

Skończył filologię polską na UW. Obecnie jest na 5. roku dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalizacją radiową. W 2019 roku odbył praktykę w redakcji publicystycznej w Radiowej Dwójce, a później próbował swoich sił w public relations. Do Gazeta.pl dołączył w 2022 roku. Pisanie o muzyce to coś, w czym czuje się najlepiej. Od przedszkola był zafascynowany telewizją. Tata obiecał mu, że, jak nauczy się samodzielnie wiązać buty, to w domu podłączona zostanie platforma CYFRA+. W wieku nastoletnim ta miłość została powiększona o radio. A konkretnie o radio muzyczne, w którego moc cały czas wierzy. Bliżej mu do mainstreamu, ale z dużą ciekawością patrzy też na alternatywę. Uważa, że najlepszy okres w muzyce to lata 80., najbardziej fascynują go lata 00., a najwięcej uwagi poświęca nowościom. Słucha zarówno polskiego rocka, jak i muzyki klubowej rodem z Ibizy. Z książek najbardziej ciekawią go reportaże. Uwielbia zaangażowane kino, które porusza ważne i ponadczasowe tematy.

 • Polsat usunął kabarety z sieci, a wcześniej je cenzurował. Na kilka dni przed wyborami

  Polsat usunął kabarety z sieci, a wcześniej je cenzurował. Na kilka dni przed wyborami

  Kabareciarze w Polsacie jadą po bandzie, a zwłaszcza w gorącym okresie przedwyborczym. Jednakże nadawca podjął nagłą decyzję - usunął wszystkie skecze kabareciarzy z ostatnich miesięcy, a także ocenzurował jeden z ostatnich występów "Młodych i moralnych" i nie dopuścił go do emisji. Artyści są ponoć "wściekli i rozżaleni", ale Polsat ma swoje wytłumaczenie.

 • W styczniu zaczną nagrywać 'Drag Me Out'. W jury może znaleźć się Michał Szpak
 • Co za spotkanie! Wiśniewski wystąpił w show Dody, gdzie puściły mu hamulce

  Co za spotkanie! Wiśniewski wystąpił w show Dody, gdzie puściły mu hamulce

  W ostatnim odcinku "Doda. Dream Show" jako gość programu pojawił się Michał Wiśniewski. Razem z gospodynią programu ma wiele wspólnego, ponieważ często są postrzegani jako pierwsi polscy celebryci. Artyści spędzili czas w parku linowym, gdzie znaleźli czas na szczerą rozmowę. W pewnym momencie lider Ich Troje zagalopował się i wypowiedział żart o swoich byłych partnerkach, który był nie na miejscu.

 • Artur Barciś początkowo był sceptyczny wobec nowego 'Znachora'. Jakie ma teraz zdanie?

  Artur Barciś początkowo był sceptyczny wobec nowego "Znachora". Jakie ma teraz zdanie?

  Artur Barciś jest jedynym aktorem, który zagrał zarówno w "Znachorze" Jerzego Hoffmana z 1981 roku, jak i najnowszej adaptacji Netfliksa. W tegorocznej ekranizacji wcielił się w lokaja państwa Czyńskich. Aktor w ostatnim czasie udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jakie emocje towarzyszyły mu podczas seansu wersji Netfliksa ze swoim udziałem.

 • To była rewolucja w świecie polskiego popu. Co się stało z dziewczynami z De Su?

  To była rewolucja w świecie polskiego popu. Co się stało z dziewczynami z De Su?

  Otwarcie na Zachód w latach 90. sprawiło, że polska muzyka rozrywkowa również zaczęła się przeobrażać. Na rodzimym rynku pojawiły się popowe girlsbandy, a jednym z tych, który podbił serca słuchaczy była formacja De Su. Chociaż dobra passa zespołu nie trwała zbyt długo, to ich przebój "Życie cudem jest" do dzisiaj jest chętnie podśpiewywany przez wielu ludzi. Czym obecnie zajmują się członkinie jednego z pierwszych polskich girlsbandów?

 • Lana Del Rey zripostowała chrześcijańską influencerkę, która oskarżyła ją o czary

  Lana Del Rey zripostowała chrześcijańską influencerkę, która oskarżyła ją o czary

  Nie milkną echa sierpniowego koncertu Lany Del Rey, który odbył się w Meksyku. W trakcie wydarzenia część ludzi zaczęła nagle spadać na ziemię. Ludzie tworzyli spekulacje, jakoby była to sprawka "sił nadprzyrodzonych". Swoje trzy grosze postanowiła też dodać chrześcijańska influencerka, która oskarżyła artystkę o czary. Ta niedawno obejrzała nagranie i postanowiła w typowy dla siebie sposób odpowiedzieć jej.

 • Wybitna polska wokalistka ma horrendalnie niską emeryturę. Musiała zrezygnować z koncertowania

  Wybitna polska wokalistka ma horrendalnie niską emeryturę. Musiała zrezygnować z koncertowania

  Zdzisława Sośnicka to jedna z największych polskich wokalistek, która w obecnych czasach nie może liczyć na godną emeryturę. Okazało się, że w pewnym momencie miała tak duże problemy finansowe, że została zmuszona do rezygnacji z koncertowania, ponieważ koszty utrzymania zespołu były zbyt wysokie. Teraz jednak to już przeszłość. Co się zmieniło w życiu Sośnickiej?

 • Maciej Orłoś zniesmaczony debatą w TVP: Upadek wszelkich norm, zasad i reguł warsztatu dziennikarskiego
 • Fani 'The Voice of Poland' krytycznie oceniają zmiany w programie. 'Nawet to spie*rzyli'
 • Była jedną z największych gwiazd TVP, a później usunęła się w cień. Czym zajmuje się Marta Grzywacz?
 • Jest odpowiedź Rady Etyki Mediów na skargę dot. Michała Rachonia. 'Naruszył zasady'
 • 'Królowej życia' doskwiera samotność? W nowym show Polsatu będzie szukać na to remedium
 • Jest akcja, jest reakcja. Z Playera zniknęły odcinki 'Kuby Wojewódzkiego' z Dubielem i Gonciarzem
 • Kolejny awans kobiecej twarzy TVP Info. Anna Bogusiewicz poprowadzi debatę przedwyborczą

  Kolejny awans kobiecej twarzy TVP Info. Anna Bogusiewicz poprowadzi debatę przedwyborczą

  Telewizyjna debata przedwyborcza z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych odbędzie się w poniedziałek. W roli prowadzących zobaczymy dobrze znanego widzom mediów narodowych Michała Rachonia oraz dotychczasową kobiecą twarz TVP Info - Annę Bogusiewicz. Dla pracownicy Telewizji Polskiej to kolejna nobilitacja, bo we wrześniu dopiero co została gospodynią "Wiadomości". Gwiazda mediów narodowych ma za sobą ciekawą przeszłość.

 • Sąd podjął decyzję w sprawie Krzysztofa S. Mariusz Zielke komentuje bez ogródek

  Sąd podjął decyzję w sprawie Krzysztofa S. Mariusz Zielke komentuje bez ogródek

  Jest wyrok sądu w sprawie Krzysztofa S., który został oskarżony o wykorzystanie seksualne dzieci poniżej 15. roku życia. Chodzi o okres, gdy mężczyzna był twórcą zespołu muzycznego "Tęcza" oraz kultowych programów telewizyjnych "Tęczowy Music Box" i "Co jest grane". Akt oskarżenia przeciwko muzykowi wpłynął po publikacjach dziennikarza śledczyego Mariusza Zielkego, który oskarżył artystę o wykorzystywanie seksualne małoletnich.

 • Doda w nowej piosence śpiewa o macierzyństwie. To może być hymn wielu kobiet

  Doda w nowej piosence śpiewa o macierzyństwie. To może być hymn wielu kobiet

  Doda od wielu lat wspomina o tym, że nie chce zostać mamą. Jakiś czas temu w mediach społecznościowych zapowiedziała powstanie piosenki na ten temat macierzyństwa. Ta właśnie ukazała się na reedycji płyty "Aquaria", która miała premierę się w tym tygodniu. Tekst utworu choć po angielsku jest bardzo mocny i czuć w nim, że artystka dała upust swoim emocjom.

 • Twarze 'Wiadomości' zarabiają miliony z naszych podatków. Oto lista płac w TVP
 • Aktor znany z filmów Tarantino nie żyje. Keith Jefferson miał 53 lata
 • Specyficzny wywiad z Kaczyńskim w TVP. Widzowie zwrócili uwagę na jedno

  Specyficzny wywiad z Kaczyńskim w TVP. Widzowie zwrócili uwagę na jedno

  W poniedziałkowy wieczór widzowie TVP Info mogli oglądać wywiad Danuty Holeckiej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W trakcie emisji "Gościa Wiadomości" widzowie o wiele bardziej zwrócili uwagę na antyunijną narrację, niż na przyjemną rozmowę pracownicy mediów narodowych z liderem partii rządzącej. Wyjątkowo z atmosferą rozmowy współgrał także wystrój.

 • Jon Fosse jest bardzo wierzący. Jak laureat Literackiej Nagrody Nobla łączy wiarę w Boga z pisaniem?