marvel

 • Reżyser 'Czarnej pantery' chciał wypłacić pieniądze z własnego konta. Aresztowali go, bo myśleli, że jest złodziejem

  Reżyser "Czarnej pantery" chciał wypłacić pieniądze z własnego konta. Aresztowali go, bo myśleli, że jest złodziejem

  Reżyser "Czarnej pantery" został wzięty za złodzieja i aresztowany w banku, kiedy próbował wypłacić własne pieniądze z konta. Do aresztowania doszło w placówce Bank of America w Atlancie. Przedstawiciele instytucji komentują: "Bardzo żałujemy, że doszło do tego incydentu. To nigdy nie powinno się wydarzyć. Bardzo przepraszamy pana Cooglera".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Był Chopinem i papieżem, ale w ostatnich latach Piotr Adamczyk pokazał zupełnie nową twarz
 • Wszyscy pokochali dresiarskie sceny z Adamczykiem w 'Hawkeye'. Jego postać wycięto z finału
 • 'Spider-Man: Bez drogi do domu' z epidemicznym rekordem. Takiego wyniku nie miała żadna hollywoodzka produkcja od 2019 roku
 • Zwiastun filmu 'Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa' wyciekł do sieci. Ktoś nagrał go komórką w kinie

  Zwiastun filmu "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" wyciekł do sieci. Ktoś nagrał go komórką w kinie

  "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" w kinach ma się pojawić dopiero 6 maja 2022 roku, a jego zwiastun jeszcze nie miał oficjalnej premiery w sieci. Zgodnie z zamysłem wytwórni Marvel i Sony widzowie w pierwszej kolejności mają go zobaczyć w kinie po seansie nowego filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu", który w polskich kinach pojawi się 17 grudnia - teaser został tam dodany jako pierwsza scena po napisach. Produkcję jednak mogą oglądać już widzowie w Azji...

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Premiery Marvela na 2022. Na co się przygotować?

  Premiery Marvela na 2022. Na co się przygotować?

  Jakie premiery Marvela na 2022 elektryzują widzów kina superbohaterskiego? W nowym sezonie z pewnością nie będziemy się nudzić, jednak nowych obrazów nie będzie zbyt wiele. Pojawią się także seriale.

  Kamil Michaluk
 • 'Spider-Man: Bez drogi do domu' to prawdopodobnie najlepszy Marvel w tym roku. Świeżutki zwiastun

  "Spider-Man: Bez drogi do domu" to prawdopodobnie najlepszy Marvel w tym roku. Świeżutki zwiastun

  Akcja najnowszego filmu o Spider-Manie osadzona została osadzona już po wydarzeniach znanych z filmu "Avengers: Koniec gry", ale przed tym, co zobaczyliśmy w produkcji "Spider-Man: Daleko od domu", która w kinach grana była dwa alta temu. Dużo wskazuje na to, że "Bez drogi do domu" faktycznie będzie najbardziej udanym filmem ze stajni Marvela, jaki dostaniemy w tym roku.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Film 'Eternals' ma zostać zakazany w kilku krajach. Disney miał odmówić cenzury

  Film "Eternals" ma zostać zakazany w kilku krajach. Disney miał odmówić cenzury

  "Eternals" to już 25. film w kinowym uniwersum Marvela. Wyreżyserowała go nagrodzona Oscarem Chloe Zhao, a produkcja pod kilkoma względami jest przełomowa. To właśnie w tej historii widzowie będą mieli okazję zobaczyć pierwszą w MCU scenę miłosną, a także pierwszego otwarcie queerowego bohatera. I właśnie tego nie zobaczą widzowie z takich krajów jak Arabia Saudyjska czy Katar. Lokalni cenzorzy nalegają na wycięcie kilku scen, a Disney nie zamierza się ugiąć.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • 'Eternals' to najbardziej biblijny film z całej serii Marvela. A jednak będzie wzbudzać kontrowersje
 • Nie brakuje dużych premier w kinach. Ale teraz żadna nie ma takiego znaczenia, jak 'Wszystkie nasze strachy'

  Nie brakuje dużych premier w kinach. Ale teraz żadna nie ma takiego znaczenia, jak "Wszystkie nasze strachy"

  W tym tygodniu nie zabraknie głośnych premier kinowych. Na ekrany wejdzie m.in. nowy film Marvela, który wyreżyserowała nagrodzona Oscarem Chloe Zhao, a także głośny obraz "Spencer", w którym znana z głównej roli w sadze "Zmierzch" Kristen Stewart wcieliła się w księżną Dianę Spencer. Zrobiła to tak, że już teraz się mówi o niej jako faworytce do Oscara. Chcemy się jednak szczególnie skupić na polskiej produkcji "Wszystkie nasze strachy", która w tym roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała pięć nagród, w tym tę najważniejszą - Złote Lwy dla najlepszego filmu roku.

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • Scarlett Johansson i Disney idą na ugodę. 'Jestem dumna z tego, co udało się nam osiągnąć'

  Scarlett Johansson i Disney idą na ugodę. "Jestem dumna z tego, co udało się nam osiągnąć"

  Pod koniec lipca Scarlett Johansson pozwała Disneya o narażenie jej na straty finansowe poprzez hybrydową premierę filmu "Czarna Wdowa", który ukazał się jednocześnie w kinach i w serwisie streamingowym Disney+. Bajkowy gigant w odpowiedzi ujawnił finansowe szczegóły jej kontraktu. Medialna walka, w której wiele znanych postaci ze świata filmu stawało w obronie Johansson, w czwartek zakończyła się ugodą.

  Marta Korycka, oprac. Maja Piskadło
 • 'Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni' to powiew świeżości w cyklu Marvela. Nie tylko dla fanów Iron Mana i spółki [RECENZJA]

  "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to powiew świeżości w cyklu Marvela. Nie tylko dla fanów Iron Mana i spółki [RECENZJA]

  "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to oczywiście obowiązkowa pozycja na liście każdego fana Marvela. Co miłe, ten film całkiem sprawnie wychodzi ze standardowej superbohaterskiej formuły i przyjemnie wprowadza w nową fazę opowieści ze słynnego komiksowego uniwersum. Wydaje mi się też, że także osoby, które z jednej strony wcześniej doceniały filmy takie jak "Hero" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", a z drugiej nie miały problemu z luzackim humorem z "Kung Fu Pandy" i doceniały "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" za klimat, też mają duże szanse dobrze się bawić.

  Justyna Bryczkowska
 • Najpierw usuwali wyciek. Teraz pokazali oficjalny zwiastun filmu 'Spider-Man: Bez drogi do domu'
Więcej o:

marvel