Netflix seriale

 • 'Nie nazywaj mnie suką'. Christina Ricci o zainteresowaniu 'dewiacyjnymi zachowaniami'

  "Nie nazywaj mnie suką". Christina Ricci o zainteresowaniu "dewiacyjnymi zachowaniami"

  Nieprzypadkowo otrzymywała role postaci dziwacznych, sarkastycznych, wyobcowanych i niezrozumianych. Aktorka uwielbiana przez Tima Burtona czy Vincenta Gallo często utożsamiała się ze swoimi bohaterkami. To kwestia dorastania w latach 90., gdy standardy w branży były wyjątkowo brutalne dla dorastających dziewczyn. W jednym z ostatnich wywiadów Ricci opowiedziała, jak wpłynęły na nią te realia i jak się zmieniły.

  Iga Gromska
 • Efekt Netfliksa przy Kate Bush to nic przy tym, co stało się z muzyką z 'Wednesday'. Pobije rekord?

  Efekt Netfliksa przy Kate Bush to nic przy tym, co stało się z muzyką z "Wednesday". Pobije rekord?

  Przebój Kate Bush z 1985 roku, "Running Up That Hill", dzięki "Stranger Things" nie tylko powrócił na listę Billboarda, ale też osiągnął znacznie lepszy wynik, niż w momencie premiery. Drugie życie otrzymał również utwór wykorzystany w ścieżce dźwiękowej największego konkurenta produkcji braci Duffer, "Wednesday" - "Goo Goo Muck" grupy The Cramps, podbijając TikToka. Czy ma szansę powtórzyć sukces Bush?

  Iga Gromska
 • Fani Cavilla w natarciu. Nowy 'Wiedźmin' ma najgorsze oceny w historii produkcji Netfliksa

  Fani Cavilla w natarciu. Nowy "Wiedźmin" ma najgorsze oceny w historii produkcji Netfliksa

  Są już pierwsze recenzje serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi", który zadebiutował na Netfliksie w Boże Narodzenie. Zarówno widzowie, jak i profesjonalni krytycy nie mają litości dla prequela, ich zdaniem pełnego luk fabularnych, źle napisanych postaci i znacząco odbiegającego od materiału źródłowego. Produkcja zebrała najgorsze oceny w historii platformy.

  Iga Gromska
 • Roześmiana Wednesday i rozśpiewana Morticia. Netflix opublikował wpadki z serialu

  Roześmiana Wednesday i rozśpiewana Morticia. Netflix opublikował wpadki z serialu

  W makabrycznym świecie Addamsów, który pokochali widzowie, nie brakuje mimo wszystko również humoru, co pokazują nagrania z planu. Niedawno Netflix podzielił się kompilacją wpadek z serialu "Wednesday". Na oficjalnym kanale platformy na YouTube znajduje się jeszcze więcej archiwów. Jaka atmosfera panowała za kulisami?

  Iga Gromska
 • Ortega przy Wednesday z lat 90. czuła się 'najniezręczniej w życiu'. Teraz Ricci oceniła jej rolę

  Ortega przy Wednesday z lat 90. czuła się "najniezręczniej w życiu". Teraz Ricci oceniła jej rolę

  Przed Jenną Ortegą stało niełatwe zadanie: na potrzeby nowej produkcji Netfliksa musiała wcielić się w bohaterkę, którą w latach 90. zawłaszczyła Christina Ricci. Aktorka przyznała, że pracując na planie z byłą odtwórczynią roli Wednesday czuła się niekomfortowo, a wspólne sceny potęgowały stres. W jednym z ostatnich wywiadów Ricci komentuje, jak Ortega poradziła sobie w przełomowym wcieleniu.

  Iga Gromska
 • Lady Gaga odtworzyła taniec Wednesday na TikToku. 'Na miejscu Jenny Ortegi oszalałabym'

  Lady Gaga odtworzyła taniec Wednesday na TikToku. "Na miejscu Jenny Ortegi oszalałabym"

  Twórcy nowego serialu Netfliksa z Timem Burtonem na czele zadbali o estetykę całej produkcji, ale to konkretne sceny wyjątkowo zapadły widzom w pamięć. Jedną z nich jest scena tańca głównej bohaterki. Nietypowy układ choreograficzny próbują powtórzyć internauci z całego świata. Do popularnego trendu dołączyła niedawno również Lady Gaga.

  Iga Gromska
 • Casting do roli Rączki w 'Wednesday' wygrał iluzjonista. Jak przesłuchiwano kandydatów?

  Casting do roli Rączki w "Wednesday" wygrał iluzjonista. Jak przesłuchiwano kandydatów?

  Nie tylko kreacja aktorska Jenny Ortegi zapadła w pamięć widzom "Wednesday", nowego serialu Netfliksa osadzonego w uniwersum Rodziny Addamsów. Ikoniczną postacią jest również Rączka, który debiutował już w latach 60. Za bohaterem również stoi aktor, a jego wyłonienie nie było łatwe. Kogo i w jaki sposób przesłuchiwali twórcy? Najbardziej zaangażowanym był Tim Burton.

  Iga Gromska
 • Polska psycholożka zaskarża 'Wednesday' Netfliksa. Martwi ją kategoria wiekowa

  Polska psycholożka zaskarża "Wednesday" Netfliksa. Martwi ją kategoria wiekowa

  Nowy serial Netfliksa szybko stał się jednym z największych sukcesów platformy. Historia Wednesday Addams na tropie zagadkowych morderstw przyciąga widzów, również tych bardzo młodych. Zdaniem polskiej psychoterapeutki Karoliny Piotrowskiej ograniczenia wiekowe nałożone na serial są nieadekwatne do prezentowanych treści i powinny być bardziej restrykcyjne.

  Iga Gromska
 • Serialowy Hyde tłumaczy, co czuł do Wednesday. Już na castingu przejrzał swoją postać
 • Jest zwiastun dokumentu 'Harry & Meghan'. Netflix poróżni rodzinę królewską?

  Jest zwiastun dokumentu "Harry & Meghan". Netflix poróżni rodzinę królewską?

  Platforma streamingowa opublikowała zwiastun dokumentu o księciu Harrym i jego małżonce Meghan Markle. Wcześniej para zabiegała o dokonanie korekt w wypowiedziach, ze względu na możliwe nieporozumienia wynikające z nieprzychylnych rodzinie królewskiej opinii. Mimo to produkcja wkrótce zadebiutuje na Netfliksie ujawniając niewygodne szczegóły.

  Iga Gromska
Więcej o:

Netflix seriale