telewizja polska

 • TVP wydało 6 mln na film o słabej oglądalności. Krytykowała go też prawica

  TVP wydało 6 mln na film o słabej oglądalności. Krytykowała go też prawica

  "Orlęta. Grodno '39" reklamowano jako pierwszy film opowiadający o sowieckiej agresji na Polskę. Spotkał się jednak z licznymi oskarżeniami o zakłamywanie historii, głównie ze strony prawicowych polityków i mediów. Poseł Konfederacji Michał Urbaniak spróbował ustalić, jaką kwotą TVP zasiliło budżet produkcji. Okazało się, że przeznaczono na nią 6 milionów złotych.

  Iga Gromska
 • Będzie serial na podstawie filmu dokumentalnego 'Ania'. Za produkcję odpowiada TVP

  Będzie serial na podstawie filmu dokumentalnego "Ania". Za produkcję odpowiada TVP

  Jak podaje portal Wirtualne Media, Telewizja Polska jest w trakcie przygotowania serialu o Annie Przybylskiej, który oparty będzie na motywach kinowego filmu "Ania". Za produkcję czeteroodcinkowego erialu dokumentalnego odpowiada ten sam zespół, który produkował film. Emisja serialu planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 6 grudnia ruszy kanał Alfa TVP dla młodych. Internauci: Młodzież nie ogląda szamba

  6 grudnia ruszy kanał Alfa TVP dla młodych. Internauci: Młodzież nie ogląda szamba

  Telewizja Polska planowała wprowadzić kanał dedykowany młodzieży od kilku lat. Ostatnia nazwa projektu, TVP Teen została zmieniona na Alfa TVP w nawiązaniu do pokolenia urodzonego po 2010 roku, któremu dedykowana jest oferta. Dokładna ramówka nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że znajdą się w niej treści prozdrowotne, zachęcające do rozwoju pasji i nowe wykupione formaty.

  Iga Gromska
 • Prowadzącą 'Wielką Grę' TVP zwolniło za plecami. Znów krytykuje stację: Błąd za błędem

  Prowadzącą "Wielką Grę" TVP zwolniło za plecami. Znów krytykuje stację: Błąd za błędem

  Stanisława Ryster to dziś legenda polskiej telewizji, najczęściej kojarzona z teleturniejem "Wielka Gra". Z Telewizją Polską była związana przez kilkadziesiąt lat. Od kiedy program zdjęto z anteny, a prowadzącą zwolniono, Ryster nie szczędzi słów krytyki. Ostatnio negatywnie wypowiedziała się o prezenterach TVP. Krytykowała m.in. poziom używanej przez nich polszczyzny.

  Iga Gromska
 • Mniej odcinków polskich seriali w TVP, w tym 'M jak Miłość'. Powód jest prosty

  Mniej odcinków polskich seriali w TVP, w tym "M jak Miłość". Powód jest prosty

  Fani serialów obyczajowych TVP będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W najbliższym czasie stacje publicznego nadawcy będą emitować znacznie mniej odcinków. Powodem jest mundial w Katarze, który rozpocznie się już 20 listopada. Które seriale będą się pojawiać znacznie rzadziej?

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Koniec 'Rancza' i innych produkcji TVP na Netfliksie. Nadchodzą zmiany w ofercie serwisu

  Koniec "Rancza" i innych produkcji TVP na Netfliksie. Nadchodzą zmiany w ofercie serwisu

  W 2020 roku na Netfliksie pojawiło się wiele polskich produkcji TVP, w tym popularny serial "Ranczo". Od jakiegoś czasu tytuły Telewizji Polskiej są sukcesywnie wycofywane z oferty streamingowego giganta. Nie inaczej stanie się w przypadku przebojowej serii o mieszkańcach Wilkowyj, która za jakiś czas przestanie być dostępna w tym serwisie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Pocałunek dwóch kobiet w serialu TVP! Najnowszy odcinek 'Barw szczęścia' będzie zaskakujący

  Pocałunek dwóch kobiet w serialu TVP! Najnowszy odcinek "Barw szczęścia" będzie zaskakujący

  "Barwy szczęścia" to jedna z najpopularniejszych telenowel produkcji Telewizji Polskiej. W serialu roi się od rozmaitych intryg i romansów. W przeszłości w serialu umieszczony został wątek dwóch kochających się mężczyzn, ale został on nagle zakończony przez producentów. Teraz okazuje się, że pojawi się scena, w której jedna z głównych bohaterek zacznie całować się z inną kobietą - ze swoją sekretarką.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Występ Cleo na Gali TVP odbił się szerokim echem. Teraz odpowiada na krytykę

  Występ Cleo na Gali TVP odbił się szerokim echem. Teraz odpowiada na krytykę

  W ostatnią niedzielę odbyło się wydarzenie "Gala Jubileuszowa - 70 lat Telewizji Polskiej", na którym wystąpiło wiele gwiazd. Artyści wykonywali największe przeboje polskiej piosenki. Jedną z nich była Cleo, która wykonała piosenkę "To tylko tango" zespołu Maanam. Ten występ wywołał kontrowersje, a teraz na krytykę w ostry sposób odpowiada sama piosenkarka.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Dom z serialu 'Ranczo' zburzony. Smutna wiadomość dla fanów kultowej produkcji
 • 'Wiem, że wiesz i że zrobiłaś to specjalnie'. Anna Popek zaliczyła wpadkę na gali 70-lecia TVP

  "Wiem, że wiesz i że zrobiłaś to specjalnie". Anna Popek zaliczyła wpadkę na gali 70-lecia TVP

  Telewizja Polska w tym roku hucznie obchodzi swoje 70-lecie. Po czerwcowym koncercie pod nazwą "Tych lat nie odda nikt - 70 lat Telewizji" nadawanej z Opola, w ostatni weekend odbyła się "Gala Jubileuszowa - 70 lat Telewizji Polskiej", którą transmitowano z Teatru Wielkiego w Warszawie. Wśród prowadzących znalazła się Anna Popek, która zaliczyła znaczącą wpadkę.

  Bartłomiej Marcinkowski
Więcej o:

telewizja polska