TVP
-
"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" wraca do TVP3. W roli prowadzącej znana podcasterka
Misyjny magazyn "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" wraca na antenę ogólnopolską stacji TVP3 po niemal półrocznej przerwie. Decyzję o jego zawieszeniu podjął poprzedni zarząd mediów publicznych, a nowy przychylił się do próśb redakcji programu o jego przywrócenie. Format zyskał jednak nową prowadzącą. To znana podcasterka, której słuchają miliony Polaków.
-
Już wszystko jasne! Robert Janowski mówi wprost o swoim powrocie do "Jaka to melodia?"
Już 6 lat minęło od momentu, gdy Robert Janowski ostatni raz poprowadził "Jaka to melodia?". Co jakiś czas słychać było plotki o jego powrocie. Teraz jednak sam zainteresowany zdobył się na jasny komentarz w tej sprawie.
-
Debata w TVP. Beata Szydło starła się z prowadzącą. "Jestem tu z szacunku do wyborców"
W środę na antenach TVP1 i TVP Info wyemitowano debatę przedwyborczą. Chociaż kandydaci mieli odpowiadać na pytania dotyczące Parlamentu Europejskiego, to niejeden raz dyskusja schodziła na inne tory. Chociaż prowadzące miały nie ingerować w wypowiedzi polityków, to Dorota Wysocka-Schnepf nie mogła zostawić bez komentarza słów Beaty Szydło, która stwierdziła, że trwa "dewastacja mediów publicznych". Między paniami wywiązała się zacięta dyskusja.
-
Draka podczas debaty w TVP. Poszło o pytanie po angielsku. "Jesteśmy w Polsce"
Napiętą atmosferę podczas środowej debaty w TVP można było kroić nożem, szczególnie pod koniec spotkania. Przedmiotem sporu między prowadzącymi i politykami było pytanie zadane kandydatom w języku angielskim.
-
Gwiazda "Smoleńska" ma problemy. TVP mówi o stracie 1,5 mln zł
Beata Fido w pracy w TVP spędziła zaledwie 32 godziny, ale jej zatrudnienie kosztowało Telewizję Polską ponad 1,5 mln złotych. TVP złożyła zawiadomienie do prokuratury.
-
Anna Popek wraca do zwolnienia z TVP. Mówi o okrucieństwie
Anna Popek była jedną z gwiazd, które pół roku temu straciły posadę w Telewizji Polskiej. Choć ma już pewne miejsce w TV Republika, wróciła do wydarzeń sprzed kilku miesięcy. Jak się z nią pożegnano?
-
Paskowy recykling w TV Republika. To samo napisali w TVP dwa lata temu
Poniedziałkowy materiał TV Republika na temat Zielonego Ładu odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą paska, który, jak zauważyli autorzy strony "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze" pojawił się w TVP już dwa lata temu.
-
Kayah zabrała głos po krytyce za festiwal w Opolu. "Robiłam próby o lasce"
Chociaż tegoroczny festiwal w Opolu miał znowu łączyć, to wielu widzów wciąż miało sporo zastrzeżeń co do organizacji wydarzenia. Dużo słów krytyki padło w kierunku Kayah, która w trakcie prowadzenia imprezy zaliczyła kilka wpadek. Teraz odniosła się do wszystkiego w mediach społecznościowych, gdzie wyznała fakty, które wypłynęły na to, że artystka była bardzo zestresowana w czasie trwania festiwalu.
-
Z Tygodnika TVP do... Ordo Iuris! Dominik Zdort będzie bronić polską prawicę
Były szef internetowego Tygodnika TVP Dominik Zdort znalazł pracę w ultrakonserwatywnym Instytucie Ordo Iuris. Pracuje nad projektem, który ma powstrzymać postępujące zmiany kulturowe na Zachodzie. Były pracownik tzw. mediów narodowych zdążył już opublikować swój pierwszy artykuł na stronach fundacji.
-
Rodowicz o zwolnieniu z TVP i Opolu: mam wrażenie, że jest bardziej politycznie niż kiedykolwiek
Maryla Rodowicz zabrała głos w sprawie zwolnienia z TVP i braku zaproszenia na festiwal w Opolu. Zarzuca upolitycznienie i mówi, jak nieelegancko została potraktowana.
-
Od 30 lat prowadzi "Jeden z dziesięciu". Na antenę trafił przypadkiem
Tadeusz Sznuk od 30 lat jest gospodarzem legendarnego już programu "Jeden z dziesięciu". Widzowie pokochali teleturniej i prowadzącego, który nigdy nie gonił za sensacją i obecnością w nagłówkach gazet. Jak to się wszytko zaczęło? Jak zawsze - przypadkiem.
-
Nadchodzi nowy serial historyczny w TVP1. Zamówili go jeszcze za "dobrej zmiany"
Niebawem w Jedynce emitowany będzie nowy serial historyczny z elementami kryminalnymi pt. "Gra z cieniem". Jego akcja będzie toczyć się w latach 50. XX wieku w stalinowskiej Polsce, a w rolach głównych zobaczymy m.in. Annę Dereszowską czy Natalię Rybicką. Nachodząca produkcja została zamówiona jeszcze przez poprzednie władze Telewizji Polskiej.
-
Kaczyński w końcu przyznał, że TVP "miała ogromne znaczenie" w zwycięstwach PiS. Zachwala Kurskiego
2 czerwca Jarosław Kaczyński brał udział w spotkaniu wyborczym. Podczas wiecu Kaczyński zachwalał byłego prezesa TVP. Co mówił o Kurskim?
-
Wojciech Mann podzielił się opinią o festiwalu w Opolu: Kto to tak powymyślał?
Wojciech Mann, tak jak rok wcześniej, postanowił podzielić się swoją opinią na temat festiwalu w Opolu. Rok temu ostro skomentował całe wydarzenie. W tym roku również jest daleki od entuzjazmu.
-
Małgorzata Tomaszewska zabrała głos po zwolnieniu z TVP. Wspomniała także o koledze z "PnŚ"
Była gwiazda Telewizji Polskiej postanowiła po raz pierwszy zabrać głos w sprawie zwolnienia z mediów publicznych. Małgorzata Tomaszewska ostatnie miesiące spędziła na opieką nad nowonarodzoną córeczką. Teraz w obszernym poście na Instagramie zwróciła się do swoich fanów, dziękując im za ostatnie lata. Prezenterka nie zapomniała także o swoim byłym partnerze z programu "Pytanie na śniadanie".
-
TVP podało datę finałowego odcinka "Jeden z dziesięciu". Ten wybór to nie przypadek
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się wielki finał 143. edycji programu "Jeden z dziesięciu". Data ostatniego odcinka została wyznaczona nieprzypadkowo. Dla teleturnieju oraz prowadzącego go Tadeusza Sznuka będzie to bardzo ważny dzień.
-
Głośny musical w TVP. Polski "Hamilton" pobił frekwencyjny rekord. "Diament najwyższej próby"
Wielokrotnie nagradzany na festiwalach musical "1989" w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Juliusza Słowackiego doczekał się premiery na małym ekranie. Wyemitowany przez TVP zgromadził przed ekranami rekordową liczbę widzów, zdobywając mnóstwo pozytywnych recenzji. Teraz okazało się, że już za kilka miesięcy ukaże się płyta ze wszystkimi prezentowanymi na scenie utworami.
-
Masowe kary od KRRiT. Te stacje będą musiały zapłacić najwięcej
27 maja na portalu gov.pl ukazało się "Sprawozdanie z działalności w 2023 r." prowadzonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. W 145-stronicowym dokumencie znalazł się między innymi wykaz decyzji o nałożeniu kary wydanych decyzją przewodniczącego rady. Wynika z niego, że w 2023 roku KRRiT nałożyła na nadawców łącznie prawie 70 grzywien za różne przewinienia.
-
"Nasi poprzednicy chcieliby zagłodzić telewizję". Ministra Wróblewska o finansach mediów
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hanna Wróblewska, zwraca uwagę na pilną potrzebę dofinansowania mediów publicznych w Polsce. Podkreśla, że są one obecnie "głodzone" finansowo, co zagraża ich stabilności.
-
"Matylda" skończyła się w koszmarnym momencie. TVP zachwycona, widzowie mniej
W niedzielę zakończyła się kostiumowa telenowela "Matylda", którą widzowie mogli oglądać w ostatnich miesiącach na antenie TVP. Finał serialu nie dał jednoznacznych rozwiązań wszystkich wątków, ale Telewizja Polska i tak jest z produkcji bardzo zadowolona.
-
Justyna Steczkowska nie otrzymała zaproszenia na Festiwal w Opolu. "To zupełnie oczywiste"
Władze Telewizji Polskiej nie zaproponowały Justynie Steczkowskiej udziału w 61. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalistka skomentowała decyzję organizatorów.
-
Kolejna nowość w ramówce TVP1. Prowadząca powróciła do stacji po kilku latach
Do ramówki TVP1 trafił nowy magazyn "Przed ekranem". W programie prezentowane będą najciekawsze propozycje programowe publicznego nadawcy oraz rozmowy z gośćmi ze świata kultury czy sportu. Jego prowadzącą została Katarzyna Burzyńska-Sychowicz, która powróciła do Telewizji Polskiej po siedmiu latach.
-
TVP pracuje nad nowym teleturniejem. Na czym będzie polegał?
Jak donosi portal Wirtualne Media, TVP pracuje nad nowym teleturniejem. Ma być to ponoć polski odpowiednik hitowego włoskiego formatu, który zadebiutował w telewizji w 2023 roku.