TVP

 • TVP szykuje festiwal w Opolu na pierwszy weekend września

  TVP szykuje festiwal w Opolu na pierwszy weekend września

  Serwis Press.pl dowiedział się, że tegoroczna edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu po raz kolejny odbędzie się we wrześniu. Przez dekady impreza odbywała się na przełomie wiosny i lata, do czego planowano wrócić w zeszłym roku, jednak na drodze stanęła pandemia koronawirusa.

  oprac. Maja Piskadło
 • Polska miała swój kobiecy hit na długo przed "Seksem w wielkim mieście" czy "Gotowymi na wszystko"

  Polska miała swój kobiecy hit na długo przed "Seksem w wielkim mieście" czy "Gotowymi na wszystko"

  "Serwus, hello! Czy naprawdę tylko o to w życiu szło?" - śpiewała Anna Jurksztowicz w rytm melodii napisanej przez Krzesimira Dębskiego, a przed ekranami telewizorów zasiadały miliony Polaków. W niedzielne wieczory wszyscy śledzili perypetie Doroty, Wandy, Hanki i Wiktorii w serialu "Matki, żony i kochanki", który wyreżyserował sam Juliusz Machulski. Dokładnie ćwierć wieku temu.

  Justyna Bryczkowska
 • Korwin Piotrowska ws. "Osieckiej": "Upadliśmy niżej dna". Odpowiedź: Karolina, serio?

  Korwin Piotrowska ws. "Osieckiej": "Upadliśmy niżej dna". Odpowiedź: Karolina, serio?

  TVP zakończyła już emisję serialu "Osiecka", ale dyskusja po ostatnim odcinku jest wyjątkowo gorąca. Dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska napisała mocno o krytykujących obsadę: "Ulżyło? Luźniej w gaciach? Mieć za złe świetnym dziewczynom i ich partnerom, że zrobili ile się dało, dali z siebie ile tylko mogli i efekt ich pracy jest dobry?". Pod jej postem głos zabrali m.in. Agnieszka Holland i Ilona Łepkowska oraz pisarz Remigiusz Grzela.

  Marta Korycka
Więcej o:

TVP