christopher nolan

 • 'Oppenheimer' trafi do sieci! Kiedy premiera na VOD? Polscy widzowie też obejrzą, ale nie online
 • 'Oppenheimer' przebije 'Barbie'? W rankingu box office jest w ścisłej czołówce

  "Oppenheimer" przebije "Barbie"? W rankingu box office jest w ścisłej czołówce

  Póki co "Barbie" uznawana jest za najbardziej dochodową produkcję 2023 roku, ale miejsce lidera w rankingu wcale nie przesądza o jej ostatecznym sukcesie. Konkurencja rośnie w siłę z dnia na dzień, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że "Oppenheimer" przyniesie większy zysk, niż początkowo zakładano. Tymczasem produkcja Christophera Nolana zarobiła już 912,5 miliona dolarów i wciąż pnie się w górę w rankingu box office.

  Justyna Krakowiak
 • To on nakręci nowego 'Jamesa Bonda'? O tym nazwisku było głośno w tym roku

  To on nakręci nowego "Jamesa Bonda"? O tym nazwisku było głośno w tym roku

  Ten rok z pewnością należy do Christophera Nolana. Reżyser "Oppenheimera" po raz kolejny udowodnił, że potrafi nakręcić kinowy hit, który przyciągnie przed ekrany miliony widzów. Podobnie było z "Incepcją", "Batmanem" i "Interstellar", które nie tylko odniosły międzynarodowy sukces, ale również zagwarantowały Nolanowi miejsce w czołówce hollywoodzkich twórców.

  Justyna Krakowiak
 • 'Oppenheimer' pokonał 'Szybkich i wściekłych'. Tylko jeden film Nolana zarobił więcej
 • 'Oppenheimer'. Wnuk ojca bomby atomowej oburzony jedną sceną. 'To poważne oskarżenie'

  "Oppenheimer". Wnuk ojca bomby atomowej oburzony jedną sceną. "To poważne oskarżenie"

  Raptem kilka dni temu "Oppenheimer" Christophera Nolana wszedł do kin, a już robi furorę, zbierając pozytywne recenzje zarówno od widzów, jak i krytyków. Mniej entuzjastycznie wypowiada się na temat filmu rodzina tytułowego bohatera. Ich zastrzeżenia dotyczą sposobu przedstawienia krewnego oraz historycznie niepotwierdzonych scen.

  Roksana Pamuła
 • Cillian Murphy startował do roli Batmana. Nolan zmusił producentów do obejrzenia zdjęć próbnych
 • 'Oppenheimer'. Widzowie dopatrzyli się błędu. 'Taka pomyłka jest niedopuszczalna'
 • Ocenzurowali 'Oppenheimera'. Dokleili sukienkę nagiej Florence Pugh, ale na tym nie skończyli

  Ocenzurowali "Oppenheimera". Dokleili sukienkę nagiej Florence Pugh, ale na tym nie skończyli

  Christopher Nolan musi przełknąć gorzką pigułkę. Reżyser przed premierą "Oppenheimera" chwalił się, że w postprodukcji swojego nowego filmu nie używał efektów CGI. Tymczasem ktoś to zrobił za niego - w ramach cenzury. Widzowie z kilku krajów nie zobaczą nagiej Florence Pugh, bo została zasłonięta wygenerowaną komputerowo czarną sukienką.

  Justyna Bryczkowska
 • Bomby i róż. Jak pożeniliśmy 'Oppenheimera' i 'Barbie'

  Bomby i róż. Jak pożeniliśmy "Oppenheimera" i "Barbie"

  Maratony filmowe, przeróbki zwiastunów, twórcy "Barbie" pytani o "Oppenheimera" i odwrotnie. Dwa najbardziej wyczekiwane filmy tego lata wchodzą do kin tego samego dnia. I jakoś tak wyszło, że w ludzkich umysłach splotły się ze sobą w hybrydę ochrzczoną mianem Barbieheimer. Co też się dzieje w tym internecie?

  Marta Nowak
 • Możecie nie zrozumieć 'Oppenheimera' - to patos i chaos. Narzekam, ale i tak warto iść do kina [RECENZJA]

  Możecie nie zrozumieć "Oppenheimera" - to patos i chaos. Narzekam, ale i tak warto iść do kina [RECENZJA]

  Pewnie po raz czternasty, a może i sześćdziesiąty ósmy, czytacie, że "Oppenhemer" Christophera Nolana to jeden z dwójki głównych kandydatów do kinowego hitu lata (drugim jest oczywiście wchodzący na ekrany tego samego dnia "Barbie"), a także może i najlepszy film tego roku czy stulecia. Ja na początku zaznaczę: zaraz będę narzekać, ale i tak to film, na który warto iść do kina.

  Marta Korycka
Więcej o:

christopher nolan

 • "Dunkierka". Jest oficjalny pełny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana

  "Dunkierka" opowiada historię Operacji Dynamo - na przełomie maja i czerwca 1940 roku alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani z Dunkierki podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej. W filmie zobaczymy takich

 • DiCaprio wystąpi u Nolana

  Kolejna ciekawa rola w dorobku Leo? Na to wygląda. Co prawda studio Warner Bros. nie zdradza jeszcze fabuły planowanego filmu Christophera Nolana. Poinformowało jedynie, że " Inception " będzie współczesnym kinem akcji z elementami science-fiction, rozgrywającym się w "architekturze umysłu". Brzmi

 • Piętrowe abrakadabra

  Prestiż reż. Christopher Nolan USA 2006 Oglądając go, ma się wrażenie, że Nolan chciał opowiedzieć o zbyt wielu rzeczach naraz. Tematem głównym jest tu rywalizacja dwóch scenicznych magików - Roberta Angiera (Hugh Jackman) i Alfreda Bordena (Christian Bale) - występujących u schyłku XIX wieku w

 • Czy Nolan nakręci kolejną część Batmana?

  Od piątkowej premiery w USA "Mroczny rycerz" bije wszelkie rekordy popularności. Jest to drugi film o Batmanie w reżyserii Christopher Nolana, z główną rolą Christiana Bale'a. Duet ten wskrzesił superbohatera filmem "Batman: Początek" (2005) po kilkuletniej nieobecności człowieka-nietoperza