j.k. rowling

 • Znowu szum wokół J.K. Rowling. Nieoczekiwanie wstawia się za nią Warner

  Znowu szum wokół J.K. Rowling. Nieoczekiwanie wstawia się za nią Warner

  Wytwórnia Warner Bros. wydała specjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że z dumą tworzy filmy na podstawie pomysłów pisarki J.K. Rowling. To reakcja na sytuację, do której doszło podczas wydarzenia prasowego z udziałem Toma Feltona - aktora, który przez lata wcielał się w postać Draco Malfoya.

  Justyna Bryczkowska
 • J.K. Rowling twierdzi, że jest ofiarą 'cancel culture', ale gdy spojrzymy na liczby, widać co innego

  J.K. Rowling twierdzi, że jest ofiarą "cancel culture", ale gdy spojrzymy na liczby, widać co innego

  J.K. Rowling w lipcu 2020 roku stwierdziła, że jest ofiarą "cancel culture" ze względu na swoje wypowiedzi m.in. na temat osób transpłciowych. Niedawno znalazła w tej sprawie sojusznika w osobie Władimira Putina (piasarka nie była tym jednak zachwycona). Jeśli jednak spojrzymy na wyniki sprzedaży biletów na "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledora" czy jej książek, trudno mówić o spadku zainteresowania czy "unieważnianiu".

  Marta Korycka, Justyna Bryczkowska
 • Chiny ocenzurowały 'Tajemnice Dumbeldore'a'. Z filmu wycięli tytułową tajemnicę

  Chiny ocenzurowały "Tajemnice Dumbeldore'a". Z filmu wycięli tytułową tajemnicę

  Film "Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbeldore'a", podobnie jak w Polsce, trafił do chińskich kin 8 kwietnia. Widzowie nie zobaczyli jednak produkcji w tej samej wersji - studio Warner Bros. przystało na żądanie lokalnych cenzorów i wycięło z produkcji fragmenty scen, w których profesor Dumbeldore przyznaje, że w istocie był zakochany w innym mężczyźnie. A tego nie można mówić na głos w Chinach.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

j.k. rowling