Jacek Kurski

 • Kurski o 'strasznej karze' dla żony i jej odejściu z TVP. 'Cóż ona winna, że się we mnie zakochała?'

  Kurski o "strasznej karze" dla żony i jej odejściu z TVP. "Cóż ona winna, że się we mnie zakochała?"

  - To jest straszna kara, być może przesadna, jaką sobie wyznaczyliśmy. Bo naprawdę, cóż jest winna moja żona, że się we mnie zakochała, a ja w niej? - mówił Jacek Kurski, podkreślając, że jego żona zrezygnowała z pracy w TVP, kiedy on został prezesem. - Obiecuję, że jak kiedyś z telewizji odejdę, (...) to poproszę następców, żeby ona tutaj wróciła. Tak byłoby po prostu uczciwie - zapowiedział.

  Magdalena Bojanowska
 • TVP ponownie przegrała w sądzie z Siecią Obywatelską Watchdog. Nie chce ujawnić raportu oglądalności
 • TVP pokazało plakat filmu o Annie Przybylskiej. Wystąpi również rodzina Bieniuków

  TVP pokazało plakat filmu o Annie Przybylskiej. Wystąpi również rodzina Bieniuków

  7 października do kin wejdzie film o Annie Przybylskiej. Za produkcję odpowiedzialna jest telewizja publiczna, która już teraz zapowiada, że będzie to "wzruszający portret niezwykłej dziewczyny, która podbiła serca milionów Polaków". Co ważne, w zdjęciach udział wzięli córka aktorki Oliwia Bieniuk i jej ojciec, Jarosław Bieniuk.

  Justyna Bryczkowska
 • Kurski: 'Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP'. Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  Kurski: "Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP". Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  - Zrobiłem wszystko, żeby odbudować siłę i prestiż TVP. (...) TVP jest jedynym medium, oprócz oczywiście portali i dziennikarzy niepokornych, ale jedynym masowym medium, rzetelnie relacjonującym działania dobrej zmiany - mówił Jacek Kurski, odbierając nagrodę przyznaną przez prawicowy portal wPolityce. Wskazywał też wprost na cele TVP - która, przypomnijmy, powinna reprezentować niezależny przekaz - "myślę, że będziemy w stanie obronić się przed tą próbą wywrócenia dobrej zmiany".

  Patryk Pytlak, Katarzyna Nowak
 • TVP dostanie karę za 18 minut nachalnej autopromocji w 'Wiadomościach'. 'Pominięto naprawdę istotne informacje'

  TVP dostanie karę za 18 minut nachalnej autopromocji w "Wiadomościach". "Pominięto naprawdę istotne informacje"

  KRRiT uznała, że wyemitowane 29 i 31 grudnia 2021 roku wydania "Wiadomości" TVP naruszyły przepisy ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o to, że ponad połowę programu poświęcono promocji "Sylwestra Marzeń" na antenie TVP2, a do tego program przerywano, żeby pokazać reklamy ze znakiem graficznym PGE Polskiej Grupy Energetycznej. "Doszło tutaj do poważnych naruszeń" - komentuje były członek KRRiT, Krzysztof Luft.

  Justyna Bryczkowska
 • 150 mln złotych na nowy gmach TVP. Jacek Kurski sam chwycił za łopatę

  150 mln złotych na nowy gmach TVP. Jacek Kurski sam chwycił za łopatę

  Telewizja Polska może poszczycić się kolejnym projektem, który będzie kosztował aż 150 mln złotych. Właśnie taka kwota zostanie przeznaczona na budowę nowego gmachu TVP. Na konferencji zapowiadającej inwestycję pojawił się Jacek Kurski, który w kamizelce odblaskowej i kasku nagle chwycił za łopatę.

  oprac. Natalia Pacholczyk
 • 2022 zaczyna się w TV od historycznego dołka. Nawet 'Sylwesterem Marzeń' nie udało się go zasypać
 • 'Sylwester Marzeń z Dwójką'. TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

  "Sylwester Marzeń z Dwójką". TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

  "Sylwester Marzeń z Dwójką" w TVP wraca po przerwie do Zakopanego. Co z obostrzeniami przeciw COVID-19? Zastępczyni burmistrza miasta Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała, że impreza przewidziana jest na 30 tys. osób (z podziałem na sektory), a wstęp na nią - w ramach limitu - będą mieli zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Tych pierwszych będą obowiązywać certyfikaty covidowe.

  Marta Wolf
 • 'Wyborcza' pisze, że ochroniarze Jacka Kurskiego śledzą dziennikarzy i karmią mu koty. Prezes TVP zareagował

  "Wyborcza" pisze, że ochroniarze Jacka Kurskiego śledzą dziennikarzy i karmią mu koty. Prezes TVP zareagował

  W "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł "Wyborcza ujawnia. Ochrona Jacka Kurskiego śledzi dziennikarzy i polityków. Pracownicy TVP karmią kota prezesa i robią zakupy jego żonie". Jacek Kurski szybko zareagował. "'Dwór Prezesa TVP' zawiera kłamstwa i zmanipulowane informacje. Został świadomie oparty na nieprawdziwych informacjach pozyskanych od osób, które same je odwołały" - pisze prezes TVP na Twitterze.

  oprac. Marta Korycka
 • TVP już uruchomiło TVP World. To reakcja na 'wojnę informacyjną i hybrydową agresję'

  TVP już uruchomiło TVP World. To reakcja na "wojnę informacyjną i hybrydową agresję"

  TVP World miało zacząć nadawać dopiero na początku 2022 roku. Władze TVP zdecydowały, że projekt wystartuje półtora miesiąca wcześniej z powodu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej - na razie jako strona internetowa. Jak stwierdził prezes Jacek Kurski: "Polska telewizja publiczna czuje się odpowiedzialna za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału".

  aj
Więcej o:

Jacek Kurski

 • Jacek Kurski czyli lekarz mediów

  Waldemara Pawlaka rządu Jana Olszewskiego. Projekt prezentował kontrowersyjny poseł PiS Jacek Kurski, który według nieoficjalnych informacji ma znaleźć się w komisji. Tomasz Lis, publicysta, telewizja Polsat, w przeszłości pracował w TVP: - Jacek Kurski wyjątkowo nadaje się do tej komisji

 • Jacek Kurski jest chroniony przez SOP. "Sytuacja bez precedensu", "przegięcie"

  skorzystał z przepisu, który mówi o możliwości objęcia ochroną "innych osób ze względu na dobro państwa" i w ten sposób przydzielił ochronę Jackowi Kurskiemu.  Jacek Kurski objęty ochroną SOP. "Jak to wyjdzie na jaw, to będzie jatka" - Oprócz polityków zdarzało nam chronić przykładowo sędziów

 • Jacek Kurski wystawia moralną cenzurkę mediom

  się dopiero po czterech latach. Nieśmiałe protesty naczelnego "Rzeczpospolitej" Grzegorza Gaudena, że media mówiły o tym niemal nazajutrz, Jacek Kurski nazwał hipokryzją, bo to przecież Gauden wyrzucił z "Rz" Bronisława Wildsteina za wyniesienie z IPN listy nazwisk. Kurski, spec PiS od propagandy, w kampanii

 • Jacek Kurski w rządzie? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

  "Czy Jacek Kurski powinien Pani/Pana zdaniem wejść do rządu?" - tak brzmiało pytanie zadane uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl. Odpowiedzi "tak" udzieliło 9,4 proc. badanych, "nie" - 69,6 proc. Z kolei 21 proc. nie miało w tej kwestii zdania.  Badanie zostało przeprowadzone

 • Jacek Kurski znowu prezesem TVP. Był jedynym kandydatem na stanowisko

  innych spółek mediów publicznych. Czabański miał powiedzieć, że takie konkursy jedynie wywołują niepotrzebne problemy i do tego nie są wymagane przez ustawę. Jacek Kurski nowym prezesem TVP Do zatwierdzenia kandydatów potrzebna była zwykła większość głosów. Rada składa się z pięciu członków: trzech zgłosiło PiS