Jacek Kurski

 • Kurski: 'Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP'. Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  Kurski: "Zrobiłem wszystko, żeby odbudować prestiż TVP". Potem bez ogródek o PiS: obronimy dobrą zmianę

  - Zrobiłem wszystko, żeby odbudować siłę i prestiż TVP. (...) TVP jest jedynym medium, oprócz oczywiście portali i dziennikarzy niepokornych, ale jedynym masowym medium, rzetelnie relacjonującym działania dobrej zmiany - mówił Jacek Kurski, odbierając nagrodę przyznaną przez prawicowy portal wPolityce. Wskazywał też wprost na cele TVP - która, przypomnijmy, powinna reprezentować niezależny przekaz - "myślę, że będziemy w stanie obronić się przed tą próbą wywrócenia dobrej zmiany".

  Patryk Pytlak, Katarzyna Nowak
 • TVP dostanie karę za 18 minut nachalnej autopromocji w 'Wiadomościach'. 'Pominięto naprawdę istotne informacje'

  TVP dostanie karę za 18 minut nachalnej autopromocji w "Wiadomościach". "Pominięto naprawdę istotne informacje"

  KRRiT uznała, że wyemitowane 29 i 31 grudnia 2021 roku wydania "Wiadomości" TVP naruszyły przepisy ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o to, że ponad połowę programu poświęcono promocji "Sylwestra Marzeń" na antenie TVP2, a do tego program przerywano, żeby pokazać reklamy ze znakiem graficznym PGE Polskiej Grupy Energetycznej. "Doszło tutaj do poważnych naruszeń" - komentuje były członek KRRiT, Krzysztof Luft.

  Justyna Bryczkowska
 • 150 mln złotych na nowy gmach TVP. Jacek Kurski sam chwycił za łopatę

  150 mln złotych na nowy gmach TVP. Jacek Kurski sam chwycił za łopatę

  Telewizja Polska może poszczycić się kolejnym projektem, który będzie kosztował aż 150 mln złotych. Właśnie taka kwota zostanie przeznaczona na budowę nowego gmachu TVP. Na konferencji zapowiadającej inwestycję pojawił się Jacek Kurski, który w kamizelce odblaskowej i kasku nagle chwycił za łopatę.

  oprac. Natalia Pacholczyk
 • 2022 zaczyna się w TV od historycznego dołka. Nawet 'Sylwesterem Marzeń' nie udało się go zasypać
 • 'Sylwester Marzeń z Dwójką'. TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

  "Sylwester Marzeń z Dwójką". TVP wpuści pod scenę także niezaszczepionych

  "Sylwester Marzeń z Dwójką" w TVP wraca po przerwie do Zakopanego. Co z obostrzeniami przeciw COVID-19? Zastępczyni burmistrza miasta Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała, że impreza przewidziana jest na 30 tys. osób (z podziałem na sektory), a wstęp na nią - w ramach limitu - będą mieli zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni. Tych pierwszych będą obowiązywać certyfikaty covidowe.

  Marta Wolf
 • 'Wyborcza' pisze, że ochroniarze Jacka Kurskiego śledzą dziennikarzy i karmią mu koty. Prezes TVP zareagował

  "Wyborcza" pisze, że ochroniarze Jacka Kurskiego śledzą dziennikarzy i karmią mu koty. Prezes TVP zareagował

  W "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł "Wyborcza ujawnia. Ochrona Jacka Kurskiego śledzi dziennikarzy i polityków. Pracownicy TVP karmią kota prezesa i robią zakupy jego żonie". Jacek Kurski szybko zareagował. "'Dwór Prezesa TVP' zawiera kłamstwa i zmanipulowane informacje. Został świadomie oparty na nieprawdziwych informacjach pozyskanych od osób, które same je odwołały" - pisze prezes TVP na Twitterze.

  oprac. Marta Korycka
 • TVP już uruchomiło TVP World. To reakcja na 'wojnę informacyjną i hybrydową agresję'

  TVP już uruchomiło TVP World. To reakcja na "wojnę informacyjną i hybrydową agresję"

  TVP World miało zacząć nadawać dopiero na początku 2022 roku. Władze TVP zdecydowały, że projekt wystartuje półtora miesiąca wcześniej z powodu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej - na razie jako strona internetowa. Jak stwierdził prezes Jacek Kurski: "Polska telewizja publiczna czuje się odpowiedzialna za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału".

  aj
 • Jacek Kurski: 'Kurdej-Szatan nie będzie juz więcej premierowo występować w TVP'
 • TVP dostanie w 2022 roku prawie 300 mln złotych. KRRiT rozdziela coraz mniejsze wpływy z abonamentu
 • TVP zmienia oprawę graficzną. 'Ma się nijak do tego, o czym jest telewizja w naszych czasach'

  TVP zmienia oprawę graficzną. "Ma się nijak do tego, o czym jest telewizja w naszych czasach"

  TVP1 i TVP2, a niedawno także TVP Sport, zaprezentowały na antenie swoje nowe oprawy graficzne. Telewizja chwali się, że "łączą one nowoczesność z tradycją". Eksperci zwracają jednak uwagę, że za nowymi oprawami nie kryje się nic więcej. - Chciałbym móc z niej wyczytać, czym jest dzisiaj TVP, a ona ma się do niej nijak, nawet pomijając politykę - powiedział Michał Pawlik, który na co dzień zajmuje się rebrandingiem.

  oprac. Kamila Cieślik
Więcej o:

Jacek Kurski