Jakub Żulczyk

 • Żulczyk znowu krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę. 'Miesza ludziom w beretach'

  Żulczyk znowu krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę. "Miesza ludziom w beretach"

  Jakub Żulczyk skomentował w mediach społecznościowych sytuację pandemiczną i związane z nią postawy polskich polityków. "Zaczynam wierzyć w teorię, że oni naprawdę boją się stracić władzę, bo pójdą do więzienia" - pisze, nazywając działania rządu "nieodpowiedzialnymi". Po raz kolejny skrytykował też Andrzeja Dudę, chociaż już został oskarżony o zniesławienie prezydenta.

  oprac. Marta Korycka
 • Jakub Żulczyk 'debilem' nie chciał znieważyć Andrzeja Dudy. 'Zatroskany o losy kraju'

  Jakub Żulczyk "debilem" nie chciał znieważyć Andrzeja Dudy. "Zatroskany o losy kraju"

  - Jestem obywatelem Polski zatroskanym o losy mojego kraju, osobą świadomą politycznie. Daję czasem temu upust w mediach społecznościowych. Nie miałem intencji znieważenia urzędu prezydenta - powiedział we wtorek Jakub Żulczyk. Sprawa o znieważenie głowy państwa została odroczona do stycznia 2022 roku.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Jakub Żulczyk odpowie za zniesławienie Andrzeja Dudy. A opozycja chce zmian w prawie karnym

  Jakub Żulczyk odpowie za zniesławienie Andrzeja Dudy. A opozycja chce zmian w prawie karnym

  Pisarz Jakub Żulczyk odpowie za zniesławienie prezydenta Andrzeja Dudy, bo Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku obrony o umorzenie sprawy. Chodzi o jedno słowo, którego użył Żulczyk, oceniając niedyplomatyczne zachowanie prezydenta. Opozycja twierdzi, że politycy powinni być odporniejsi na ostrą krytykę niż przeciętni obywatele. A karanie obywateli za recenzowanie poczynań polityków jest niezgodne z konstytucją.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Jakub Żulczyk 'ostatni raz' na temat znieważenia Andrzeja Dudy. 'Szanuję decyzję sądu'
 • Chmielarz, Żulczyk, Krajewski i wielu innych na Wirtualnych Targach Książki. Empik ujawnił program wydarzenia

  Chmielarz, Żulczyk, Krajewski i wielu innych na Wirtualnych Targach Książki. Empik ujawnił program wydarzenia

  Jakie sekrety ujawni w swojej biografii Magda Gessler? Ile czasu pracował nad nową powieścią Jakub Żulczyk i co przez ostatnie dziesięć lat robiła Katarzyna Bonda? Te i wiele innych pytań będzie można zadać ulubionym autorom podczas Wirtualnych Targów Książki - od 19 maja do 1 czerwca. Empik opublikował właśnie pełen program wydarzenia, który obejmuje ponad 50 spotkań autorskich, m.in. z Magdą Gessler, Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Żulczykiem, Magdaleną Grzebałkowską, Natalią de Barbaro, Katarzyną Bondą i Harlanem Cobenem.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Duda zabrał głos ws. wpisu Żulczyka. 'Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje'
 • Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  We wtorkowy wieczór Jakub Żulczyk, który ma odpowiedzieć przed sądem za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, opublikował na Facebooku wpis, w którym odniósł się do zarzutów, jakoby sytuacja związana z postawieniem go w stan oskarżenia miała być akcją autopromocyjną. "Nieśmiało przypominam - prokuratura to nie jest prywatna firma z działem handlowym, z którą można umówić się na barter" - napisał.

  oprac. Maja Piskadło
 • Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. 'Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem'

  Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. "Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem"

  Nie tylko Jakub Żulczyk został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Prof. Bogusław Bierwiaczonek opublikował w mediach społecznościowych list do pisarza, w którym poinformował, że jemu samemu również postawiono dwa zarzuty dot. zniesławienia: "Roczek, w ramach pokazówki, jest całkiem możliwy. Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem. Może nawet urodzilibyśmy coś wspólnie".

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Jakub Żulczyk z oskarżeniem o znieważenie prezydenta. Wydawnictwo Świat Książki wydało oświadczenie
 • Jakub Żulczyk oskarżony o znieważenie Andrzeja Dudy. Pisarzowi grozi do trzech lat więzienia
 • Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: 'Kobiety się nie poddadzą'. Żulczyk: Otwarta wojna

  Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: "Kobiety się nie poddadzą". Żulczyk: Otwarta wojna

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości po prawie trzech miesiącach od wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, które de facto zakazuje legalnej aborcji w Polsce, opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw. W środę Polki i Polacy w wielu miastach wyszli na ulicę, m.in. także w stolicy. Wśród nich także ludzie kultury, którzy wyrażają swoje poglądy zarówno poprzez protesty, jak i posty w mediach społecznościowych.

  Marta Korycka
 • Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk po raz kolejny ostro skomentował sytuację polityczną - tym razem zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego po tym, jak w środę prezes PiS w Sejmie do opozycji mówił m.in.: "Macie krew na rękach, wielu z was będzie siedzieć", podczas gdy przed budynkiem trwał protest Strajku Kobiet.

  oprac. Marta Korycka
 • Jakub Żulczyk o ministrze edukacji: Mentalny, a może i nie tylko, nazi-skinhead

  Jakub Żulczyk o ministrze edukacji: Mentalny, a może i nie tylko, nazi-skinhead

  Minister edukacji Przemysław Czarnek grozi rektorom uczelni konsekwencjami ws. protestów, a udział młodzieży w Strajku Kobiet tłumaczy "efektem błędów systemowych w oświacie i szkolnictwie wyższym na przestrzeni ostatnich 30 lat". Pisarz Jakub Żulczyk postanowił publicznie komentować wypowiedzi polityka.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

Jakub Żulczyk