Jakub Żulczyk

 • Chmielarz, Żulczyk, Krajewski i wielu innych na Wirtualnych Targach Książki. Empik ujawnił program wydarzenia

  Chmielarz, Żulczyk, Krajewski i wielu innych na Wirtualnych Targach Książki. Empik ujawnił program wydarzenia

  Jakie sekrety ujawni w swojej biografii Magda Gessler? Ile czasu pracował nad nową powieścią Jakub Żulczyk i co przez ostatnie dziesięć lat robiła Katarzyna Bonda? Te i wiele innych pytań będzie można zadać ulubionym autorom podczas Wirtualnych Targów Książki - od 19 maja do 1 czerwca. Empik opublikował właśnie pełen program wydarzenia, który obejmuje ponad 50 spotkań autorskich, m.in. z Magdą Gessler, Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Żulczykiem, Magdaleną Grzebałkowską, Natalią de Barbaro, Katarzyną Bondą i Harlanem Cobenem.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Duda zabrał głos ws. wpisu Żulczyka. "Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje"
 • Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  We wtorkowy wieczór Jakub Żulczyk, który ma odpowiedzieć przed sądem za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, opublikował na Facebooku wpis, w którym odniósł się do zarzutów, jakoby sytuacja związana z postawieniem go w stan oskarżenia miała być akcją autopromocyjną. "Nieśmiało przypominam - prokuratura to nie jest prywatna firma z działem handlowym, z którą można umówić się na barter" - napisał.

  oprac. Maja Piskadło
 • Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. "Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem"

  Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. "Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem"

  Nie tylko Jakub Żulczyk został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Prof. Bogusław Bierwiaczonek opublikował w mediach społecznościowych list do pisarza, w którym poinformował, że jemu samemu również postawiono dwa zarzuty dot. zniesławienia: "Roczek, w ramach pokazówki, jest całkiem możliwy. Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem. Może nawet urodzilibyśmy coś wspólnie".

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Jakub Żulczyk z oskarżeniem o znieważenie prezydenta. Wydawnictwo Świat Książki wydało oświadczenie
 • Jakub Żulczyk oskarżony o znieważenie Andrzeja Dudy. Pisarzowi grozi do trzech lat więzienia
 • Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: "Kobiety się nie poddadzą". Żulczyk: Otwarta wojna

  Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: "Kobiety się nie poddadzą". Żulczyk: Otwarta wojna

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości po prawie trzech miesiącach od wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, które de facto zakazuje legalnej aborcji w Polsce, opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw. W środę Polki i Polacy w wielu miastach wyszli na ulicę, m.in. także w stolicy. Wśród nich także ludzie kultury, którzy wyrażają swoje poglądy zarówno poprzez protesty, jak i posty w mediach społecznościowych.

  Marta Korycka
 • Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk po raz kolejny ostro skomentował sytuację polityczną - tym razem zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego po tym, jak w środę prezes PiS w Sejmie do opozycji mówił m.in.: "Macie krew na rękach, wielu z was będzie siedzieć", podczas gdy przed budynkiem trwał protest Strajku Kobiet.

  oprac. Marta Korycka
 • Jakub Żulczyk o ministrze edukacji: Mentalny, a może i nie tylko, nazi-skinhead

  Jakub Żulczyk o ministrze edukacji: Mentalny, a może i nie tylko, nazi-skinhead

  Minister edukacji Przemysław Czarnek grozi rektorom uczelni konsekwencjami ws. protestów, a udział młodzieży w Strajku Kobiet tłumaczy "efektem błędów systemowych w oświacie i szkolnictwie wyższym na przestrzeni ostatnich 30 lat". Pisarz Jakub Żulczyk postanowił publicznie komentować wypowiedzi polityka.

  oprac. Marta Korycka
 • "Drogi praktykujący katoliku z Polski...". Jakub Żulczyk pisze o wymarzonej Polsce

  "Drogi praktykujący katoliku z Polski...". Jakub Żulczyk pisze o wymarzonej Polsce

  Jakub Żulczyk to jeden z pisarzy mocno angażujących się w mediach społecznościowych. Nie inaczej jest po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z konstytucją aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu. W najnowszym poście Żulczyk pisze, że w jego wymarzonej Polsce "ksiądz nie będzie obywatelem specjalnej troski".

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

Jakub Żulczyk