julia wieniawa

 • Adam Woronowicz i Julia Wieniawa zagrali Wokulskiego i Łęcką. Empik prezentuje audioserial 'Lalka'

  Adam Woronowicz i Julia Wieniawa zagrali Wokulskiego i Łęcką. Empik prezentuje audioserial "Lalka"

  Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony kultowej "Lalki" Bolesława Prusa, która zadebiutuje w formie serialu audio. W rolach głównych pojawią się Julia Wieniawa, Adam Woronowicz, Wiktor Zborowski, Barbara Kurdej-Szatan czy Maciej Musiał. Premiera serialu 6 października w aplikacji Empik Go i na dedykowanej stronie.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Brodka i Julia Wieniawa uwspółcześniają lektury. Leśmian i Mickiewicz w zupełnie nowej odsłonie

  Brodka i Julia Wieniawa uwspółcześniają lektury. Leśmian i Mickiewicz w zupełnie nowej odsłonie

  Gdzie i jak tworzyliby klasycy polskiej literatury, gdyby żyli współcześnie? Czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska głosiłaby idee feministyczne, a Bolesław Leśmian bawił się słowem na Tik-Toku? Czy Adam Mickiewicz pisałby teksty do alternatywnych ballad, by udostępniać je na platformie audio? W drugim sezonie podcastów Allegro Lektury 2.0 aż pięć muzycznych gwiazd: Brodka, Julia Wieniawa, Natalia Szroeder, Smolasty i Miuosh udowadnia, że przekaz drzemiący w twórczości mistrzów wcale nie traci na aktualności.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Chłopi'. Do filmu nominowanej do Oscara ekipy muzykę napisze L.U.C. Obsada wygląda obiecująco

  "Chłopi". Do filmu nominowanej do Oscara ekipy muzykę napisze L.U.C. Obsada wygląda obiecująco

  "To dla mnie wielki zaszczyt pracować z oscarowymi twórcami, ale przede wszystkim wielkie wyzwanie i spełnienie marzenia" - podkreśla L.U.C., który podjął się stworzenia ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej adaptacji "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli. "Chłopi" zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, a w obsadzie pojawią się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa i Ewa Kasprzyk.

  mat. pras. oprac. jab
Więcej o:

julia wieniawa