Dariusz Malinowski nie żyje. Wokalista legendarnej Siekiery miał 55 lat

Dariusz Malinowski nie żyje. Basista i wokalista, członek zespołu Siekiera, który nagrał z zespołem album "Nowa Aleksandria", nazywany "czerwoną Siekierą", miał 55 lat.

Informację o śmierci muzyka potwierdzili były wokalista Siekiery Tomasz Budzyński i były perkusista zespołu - Zbigniew Musiński.

Dariusz Malinowski nie żyje. To on śpiewał na debiutanckiej płycie Siekiery

Zespół Siekiera powstał na przełomie 1983 i 1984 roku w Puławach, wzbudził sensację podczas występu   w 1984 roku na festiwalu w Jarocinie, na którym zdobył jedną z nagród i zyskał ogromną popularność. Podobały się zarówno jego utwory jak i szokujący wizerunek - ćwieki, skóry, irokezy. Zdjęcia członków zespołu pojawiły się na okładkach pism m.in. "Non Stop" i "Sztandar Młodych".

Dariusz Malinowski był członkiem obu składów Siekiery - zarówno tej punkowej, jak i nowofalowej. Zmiana kierunku nastąpiła po odejściu z grupy w październiku 1984 Tomasza Budzyńskiego i Krzysztofa Greli (razem z Robertem Brylewskim założyli Armię). W składzie Siekiery pojawił się wtedy perkusista Zbigniew Musiński, a Malinowski, który dotychczas grał na gitarze basowej, przejął dodatkowo rolę głównego wokalisty. W 1986 roku nagrali - w niecałe dwa tygodnie - krążek "Nowa Aleksandria". Kompozytorem i autorem wszystkich utworów jest Tomasz Adamski, ale jego teksty śpiewał właśnie Dariusz "Malina" Malinowski. Wśród nich znalazł się utwór "Misiowie puszyści":

Oh /La la la la
Szewc zabija szewca /Bumtarara bumtarara
Szewc zabija szewca /Bumtarara bumtarara
 

Siekiera rozpadła się na początku 1987 roku. Malinowski ożenił się i zamieszkał pod Lublinem. Grał jeszcze potem w zespołach Kapawanka i Tra-band.

Więcej o: