Warszawa. DaBaby i A$AP Ferg headlinerami CLOUT Festival - jest nowy line up

Podczas pierwszej edycji CLOUT Festival mieli wystąpić tacy artyści jak Gucci Mane, A$AP Ferg, Sheck Wes, Yung Lean i wielu innych. Z powodu pandemii event został przeniesiony na lipiec tego roku. Teraz organizatorzy przedstawiają nowy line-up.

Na CLOUT Festival wystąpi aż 10 artystów światowego formatu, oraz sześciu czołowych raperów z naszego kraju. Większość zagranicznych muzyków odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

DaBaby po raz pierwszy w Polsce

DaBaby to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. W maju zeszłego roku jego liczba słuchaczy wyniosła astronomiczne 55 mln/miesięcznie. Tym samym wyprzedził nawet Drake’a i uplasował się na szóstym miejscu najpopularniejszych artystów Spotify. Jego album zatytułowany "Kirk" zadebiutował jako numer 1 na liście billboard 200. W 2020 trzeci album studyjny rapera, "Blame It on Baby", w samych Stanach sprzedał się w milionie egzemplarzy. Singiel "Rockstar" z Roddym Richem był nominowany do nagrody Grammy, a na wszystkich platformach ma już ponad dwa miliardy streamów. Od tamtej pory raper nie zatrzymuje się, wypuszczając genialne single takie jak "Masterpiece" czy "Red Light Green Light". DaBaby wystąpi w Polsce po raz pierwszy na CLOUT Main Stage 13 Lipca.

Drugi headliner to A$AP Ferg. Pochodzący z Nowego Jorku raper jest żywą legendą trapu oraz członkiem ikonicznego A$AP Mobu. Jego debiutancki album zatytułowany "Trap Lord" kształtował brzmienie tego gatunku, a bangery takie jak "WORK Remix" czy "New Level" bujają kluby na całym świecie do dzisiaj. Podczas występu Ferga usłyszymy największe hity z jego całej dyskografii.

City Morgue to duo pochodzące z Harlemu, które na nowo definiuje pojęcie hardcore rapu. ZillaKami i SosMula czerpali swoje inspiracje od zespołów takich jak Slipknot i KORN, łącząc to z tradycyjnym rapem. Duo zostało dostrzeżone nawet przez legendarnego Mika Deana, który wyprodukował całą płytę "As Good As Dead". Na CLOUT Festival zagra też Malik Montana - obecnie najpopularniejszy raper na polskim Spotify. Założyciel GM2L jak nikt inny promuje polski rap za granicą, współpracując m.in.: z Maxwellem z Niemiec, Sofiane z Francji czy DaChoyce z Brazylii. Jego ostatnie hity nie tylko są gwarantowanym nr. 1 na polskim YT, ale również regularnie zasilają karty na czasie YouTube u naszych zachodnich sąsiadów, a także w Holandii i Danii.

CLOUT Festival to nie tylko muzyka, to także święto kultury "urban". Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - największe w Polsce targi mody i kultury ulicznej. Spośród setek wystawców poprzednich 11 edycji zostaną wybrani ci najlepsi, którzy będą mogli zaprezentować się na festiwalu.

Festiwal odbędzie się w dniach 12-14 lipca w Global Expo w Warszawie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: