-
Polacy biorą się za Biblię, będą nagrywać w Hollywood. 130 aktorów, w tym nazwisko nagrodzone Oscarem
"Tworzona przez znanego polskiego aktora, producenta i reżysera Krzysztofa Czeczota, Biblia Audio Superprodukcja zebrała na inwestycje 6 mln zł" - dowiedział się serwis money.pl. To oznacza, że twórcy będą mogli rozpocząć prace nad nagraniem słuchowiska w Hollywood.
-
Eddie Murphy wyznaje: Zmusili nas do dodania białego aktora w "Księciu w Nowym Jorku"
Eddie Murphy i Arsenio Hall od lat są przyjaciółmi, razem pracowali ostatnio na planie kontynuacji hitu "Książę w Nowym Jorku". Przy okazji promocji filmu pojawili się w show Jimmy'ego Kimmela, w którym zdradzili, że producenci zmusili ich do tego, aby w obsadzie znalazł się biały aktor.
-
Anya Taylor-Joy, Emma Corrin, Josh O'Connor i John Boyega - nowe pokolenie Złotych Globów
Anya Taylor-Joy została wyróżniona Złotym Globem za "Gambit królowej", Emma Corin oraz Josh O'Connor za swoje role w "The Crown", a John Boyega za "Mały topór". Połowa aktorów, którzy odebrali aktorskie statuetki w serialowych kategoriach, przyszła na świat w latach 90.
-
"Gry uliczne", "Smoleńsk", teraz własna audycja w Trójce. Redbad Klynstra-Komarnicki w Polskim Radiu
"Gry uliczne", "Cztery noce z Anną", "Smoleńsk", praca w teatrze i kontrowersyjne wypowiedzi na temat osób LGBT+ - do tej pory przede wszystkim z tego znany był aktor Redbad Klynstra-Komarnicki. Teraz dostał własną audycję w Trójce.
-
"Nomadland" najpierw wygrał w Wenecji, teraz zdobył Złote Globy. Pierwszy był reportaż, teraz świetny film
Złote Globy 2021 dla najlepszego filmu dramatycznego trafiły do "Nomadland" Chloé Zhao. Statuetkę zdobyła również reżyserka obrazu z Frances McDormand w roli kobiety po sześćdziesiątce, która po stracie praktycznie wszystkiego w wyniku recesji wybiera życie współczesnego nomady.
-
Chadwick Boseman pośmiertnie ze Złotym Globem. Przemowa jego żony wzruszyła do łez
Chadwick Boseman został nagrodzony za rolę w "Ma Rainey: Matka bluesa". Podczas gali, w trakcie której wręczano zdalnie Złote Globy, wzruszającą mowę w imieniu zmarłego w zeszłym roku aktora wygłosiła jego żona, Taylor Simone Ledward Boseman.
-
Złote Globy 2021. Gala jak żadna do tej pory, statuetki m.in. dla "Nomadland" i "The Crown" [LISTA ZWYCIĘZCÓW]
Złote Globy 2021 rozdane. Najlepszym filmem dramatycznym według Hollywoodzkiego Stowrarzyszenia Prasy Zagranicznej jest "Nomadland", a komediowym: "Kolejny film o Boracie". Nagrodzone seriale to m.in. "The Crown", "Schitt's Creek" oraz "Gambit królowej".
-
Piotr Gliński niespodziewanie tłumaczył się w Sejmie, wniosek poparła Solidarna Polska
Posłowie zdecydowali w czwartek, że wysłuchają informacji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego w sprawie procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Niespodziewanie zagłosowało za tym 17 posłów Solidarnej Polski, wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier Gliński nie krył zdziwienia.
-
Księża protestowali, a ludzie oglądali. Prawdziwy "Tulipan" dostał 15 lat więzienia, serialowy miał się dać lubić
Siła "Tulipana" z Janem Monczką w roli uwodziciela, złodzieja i oszusta czasów PRL-u, tkwi m.in. w tym, że twórcy postanowili: bohater mimo całego draństwa, musi dać się lubić. Scenariusz był inspirowany prawdziwą historią, w której było dużo więcej brutalności, ale i serial od niej nie stronił.
-
POPKultura Extra. Pierwsza scena nagości w polskim kinie miała kontekst polityczny
Tym razem w POPKulturze Extra przed wami naga prawda o polskim kinie. Rozmawiamy o tym, jak polscy reżyserzy rozbierali aktorki i aktorów na dziesiątki lat przed debiutem "365 dni" oraz o tym, w jaki sposób na przestrzeni filmowych dziejów podchodzono do tematu seksu.
-
POPkultura odc. 66. Nawet gdyby Cezary Pazura chciał, to brata by się nie wyparł. Aleksandra Popławska ma tak samo
Fani serialu "Dark" z pewnością wiążą spore nadzieje z jedną z nowości, o których dzisiaj wspominamy w "POPkulturze". Trzymamy kciuki za spełnienie tych oczekiwań i dorzucamy jeszcze kilka słów m.in. o siostrach Popławskich i klanie Damięckich.
-
Reżyser oskarżany o molestowanie i mobbing - Paweł Passini przeprasza i zawiesza pracę w teatrze
"Jestem gotów ponieść wszelkie prawne konsekwencje moich działań" - napisał w oświadczeniu Paweł Passini, przyznając, że popełnił w pracy "poważne błędy". Reżyser teatralny jest oskarżany o nadużycia przez kilka aktorek, w tym studentek.
-
Korwin Piotrowska ws. "Osieckiej": "Upadliśmy niżej dna". Odpowiedź: Karolina, serio?
TVP zakończyła już emisję serialu "Osiecka", ale dyskusja po ostatnim odcinku jest wyjątkowo gorąca. Dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska napisała mocno o krytykujących obsadę: "Ulżyło? Luźniej w gaciach? Mieć za złe świetnym dziewczynom i ich partnerom, że zrobili ile się dało, dali z siebie ile tylko mogli i efekt ich pracy jest dobry?". Pod jej postem głos zabrali m.in. Agnieszka Holland i Ilona Łepkowska oraz pisarz Remigiusz Grzela.
-
Paweł Królikowski nie był pierwszym Kusym. Zmiana nastąpiła na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć
Paweł Królikowski przez dziesięć sezonów wcielał się w Kusego w serialu "Ranczo" i nikt chyba nie jest sobie w stanie wyobrazić kogoś innego w tej roli niż zmarły w zeszłym roku aktor. Okazuje się jednak, że nie był pierwszym wyborem producentów.
-
Zagrała Agnieszkę Osiecką. "Serial sprzedano TVP. Niestety"
Magdalena Popławska jest jedną z aktorek, których twarz miała Agnieszka Osiecka w serialu pokazywanym na antenie TVP. Produkcja budziła kontrowersje, ale do czasu emisji ostatniego odcinka aktorka nie wypowiadała się o niej. Teraz zamieściła wpis na Facebooku.
-
Radio Nowy Świat nadal zbiera więcej niż Radio 357, ale co będzie dalej? "Serdeczna konkurencja"
Od początku października 2020 roku Radio Nowy Świat zebrało od internautów prawie 3 mln zł, a Radio 357 - 2,1 mln zł (ta druga stacja regularne nadawanie rozpoczęła w styczniu tego roku). O ile młodsza rozgłośnia może się pochwalić ciągle wzrastającą liczbą comiesięcznych wpłat, w przypadku RNŚ ten wskaźnik malał w okresie od października do połowy lutego.
-
Media bez wyboru to nie tylko czarna plansza. Artyści pokazali swoje grafiki
10 lutego m.in. Gazeta.pl, Onet.pl, Interia.pl, TVN, Polsat, TVN 24, TV Puls, "Gazeta Wyborcza", Tok FM, OKO.press i wiele innych uniemożliwiły dostęp do zwykłych treści, by pokazać możliwe reperkusje działań rządu w związku z tzw. podatkiem od reklam i wyrazić solidarność. Oprócz oficjalnej grafiki w sieci pojawiły się także inne.
-
Ludzie kultury wspierają protest Media bez wyboru. "Walczmy o wolne media, bo obudzimy się w czarnej totalitarnej dupie"
Media bez wyboru to akcja, w której różne media zwracają uwagę na to, że polski rząd chce obciążyć firmy medialne - działające legalnie, nieuchylające się od opłat i składek - dodatkowym podatkiem od reklam. Argumentuje to zwalczaniem skutków pandemii COVID-19, ale choć politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że część tych pieniędzy miałaby trafić do nich poprzez Fundusz Wsparcia Kultury, protest poparło wielu ludzi kultury.
-
Bestellery Empiku 2020. Sanah wśród laureatów, Zygmunt Miłoszewski dziękuje organizatorkom Strajku Kobiet
Sanah, Katarzyna Nosowska czy Jan Komasa znaleźli się wśród nagrodzonych artystów podczas gali Bestsellery Empiku 2020. W tym roku po raz pierwszy przyznawane są nagrody dla seriali i superprodukcji audio bazujących na oryginalnych treściach. Drugą nową kategorią był streaming - tu nagrodzono utwór "BUBBLETEA". Nie zabrakło politycznych nawiązań, m.in. z ust Zygmunta Miłoszewskiego.
-
Rozdawali płyty, które Tomek Beksiński podarował Trójce w testamencie. Mamy komentarz Polskiego Radia
W jednej z audycji Programu Drugiego Polskiego Radia prowadzący zapowiedzieli, że będą rozdawać słuchaczom płyty z kolekcji Tomasza Beksińskiego, która zgodnie z jego ostatnią wolą została przekazana radiowej Trójce. Wielu fanów legendarnego dziennikarza i tłumacza to oburzyło. Poprosiliśmy o komentarz rzeczniczkę prasową Polskiego Radia.