Bartłomiej Marcinkowski

redaktor serwisu kultura.gazeta.pl

Skończył filologię polską na UW. Obecnie jest na 5. roku dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalizacją radiową. W 2019 roku odbył praktykę w redakcji publicystycznej w Radiowej Dwójce, a później próbował swoich sił w public relations. Do Gazeta.pl dołączył w 2022 roku. Pisanie o muzyce to coś, w czym czuje się najlepiej. Od przedszkola był zafascynowany telewizją. Tata obiecał mu, że, jak nauczy się samodzielnie wiązać buty, to w domu podłączona zostanie platforma CYFRA+. W wieku nastoletnim ta miłość została powiększona o radio. A konkretnie o radio muzyczne, w którego moc cały czas wierzy. Bliżej mu do mainstreamu, ale z dużą ciekawością patrzy też na alternatywę. Uważa, że najlepszy okres w muzyce to lata 80., najbardziej fascynują go lata 00., a najwięcej uwagi poświęca nowościom. Słucha zarówno polskiego rocka, jak i muzyki klubowej rodem z Ibizy. Z książek najbardziej ciekawią go reportaże. Uwielbia zaangażowane kino, które porusza ważne i ponadczasowe tematy.

 • Dziennikarze sympatyzujący z PiS w opałach. Napisali list, w którym sprzeciwiają się 'czystkom'

  Dziennikarze sympatyzujący z PiS w opałach. Napisali list, w którym sprzeciwiają się "czystkom"

  List otwarty, autorstwa pracowników mediów wspierających rząd Zjednoczonej Prawicy, zatytułowano jako "głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek". Propagandyści ostrzegają w nim przed zamiarami opozycji, wskazując na rzekome zagrożenie wolności słowa. Tym samym apelują do swoich odbiorców o "zdecydowany opór" wobec tych działań. Pod listem podpisał się m.in. przebywający na urlopie szef TAI, Michał Adamczyk.

 • Rozgoryczona Steczkowska w 'The Voice of Poland'. 'No nie jestem z was dumna'

  Rozgoryczona Steczkowska w "The Voice of Poland". "No nie jestem z was dumna"

  Justyna Steczkowska należy do grona najbardziej utalentowanych wokalistek w Polsce. Jest także trenerką w programie "The Voice of Poland", która w ostatnim odcinku okazała się bardzo surowa. Jeden z występów tercetu, który zaśpiewał przed nią przebój Ewy Bem, tak bardzo nie spodobał się Steczkowskiej, że po występie wygłosiła ostrą reprymendę.

 • Katarzyna Skrzynecka pojawi się w kolejnym 'Koglu Moglu'. Spytano ją o nieobecność Ewy Kasprzyk
 • TVN zaliczył wpadkę, a szef KRRiT wlepił niemałą karę. Chodzi o 'Fakty'

  TVN zaliczył wpadkę, a szef KRRiT wlepił niemałą karę. Chodzi o "Fakty"

  Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski postanowił po raz kolejny ukarać telewizję TVN. Tym razem chodzi o przypadkowe przerwanie reklamami wydania "Faktów" z czerwca tego roku. Pomimo tego, że nadawca tłumaczył, że doszło do błędu emisyjnego, to szef KRRiT nałożył karę w wysokości 80 tys. złotych.

 • Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. 'Ten system należy natychmiast zmienić'

  Jest oświadczenie byłych i obecnych dziennikarzy Polskiego Radia. "Ten system należy natychmiast zmienić"

  W związku z pojawiającymi się doniesieniami o zmianach w mediach publicznych, które chciałby przeprowadzić nowy rząd złożony z demokratycznej opozycji, dwie organizacje zrzeszające byłych i obecnych pracowników Polskiego Radia opublikowały oświadczenie. Apelują w nim do przyszłego rządu o odpolitycznienie mediów publicznych i samoograniczenie w kwestii ich kontroli. Wskazują również, że trzeba je zbudować całkowicie od nowa.

 • Już wkrótce ostatni odcinek 'Dewajtis'. Wiemy, jak zakończy się serial TVP oraz co pojawi się w zamian
 • Nowe informacje ws. choroby Celine Dion. 'Chcę wrócić, to jest pewne'

  Nowe informacje ws. choroby Celine Dion. "Chcę wrócić, to jest pewne"

  Fani kanadyjskiej wokalistki nieustannie niepokoją się o jej stan zdrowia. W ostatnim czasie siostra Celine Dion udzieliła wywiadu, w którym zdradziła najnowsze informacje na temat samopoczucia artystki i zaprzeczyła niektórym doniesieniom. Wyjawiła także, jakie poruszające słowa usłyszała od schorowanej siostry.

 • Przed laty tym pytaniem wywołała skandal. Teraz przyznaje, że żałuje

  Przed laty tym pytaniem wywołała skandal. Teraz przyznaje, że żałuje

  Znana z ciętego języka Miriam Margolyes po latach wyznała, że żałuje jednej ze swoich wypowiedzi, które padły w programie "The Graham Norton Show". Chodzi o rozmowę z odtwórcą roli Chandlera w serialu "Przyjaciele", czyli Matthew Perrym. W popularnym talk show zapytała go wprost o alkoholizm.

 • Potwierdziły się okoliczności śmierci Radosława Hermana. Uruchomiono zbiórkę
 • Kolejny awans w TVP. To będzie kobieca twarz 'Panoramy'

  Kolejny awans w TVP. To będzie kobieca twarz "Panoramy"

  Po wyborach parlamentarnych wiele się mówi o nadchodzących zmianach personalnych w TVP. Póki co roszady będą w zespole "Panoramy" TVP2. Do grona prowadzących dołączyła jedna z dotychczasowych pogodynek TVP Info, Monika Andrzejczak.

 • Ze szkoły do telewizji, a teraz do Sejmu. 'Wygrał z betonem partyjnym'

  Ze szkoły do telewizji, a teraz do Sejmu. "Wygrał z betonem partyjnym"

  Marcin Józefaciuk to gospodarz programu TVN "Nastolatki rządzą... kasą", który miał premierą wiosną tego roku. Ponadto jest nauczycielem, wicedyrektorem szkoły, ale też ultramaratończykiem i społecznikiem. Teraz został także wybrany na posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Startując z okręgu łódzkiego, udało mu się pokonać polityków ze znacznie większym stażem.

 • Jarosław Jakimowicz ponownie został zwolniony. W programie zastąpił go ksiądz

  Jarosław Jakimowicz ponownie został zwolniony. W programie zastąpił go ksiądz

  Jarosław Jakimowicz był jedną z największych gwiazd TVP. Jednakże wzbudzał tak duże kontrowersje, że nawet władze Telewizji Polskiej postanowiły go w końcu zwolnić. Showman szybko dał do zrozumienia, że nie znika z ekranów i we wrześniu zaczął prowadzić program w internetowym skrajnie prawicowym kanale. Jednak nawet tam nie wytrzymali z jego temperamentem.

 • Daniel Radcliffe został przebadany wariografem. Przyznał, że czytał fanfiki o Potterze i Malfoyu

  Daniel Radcliffe został przebadany wariografem. Przyznał, że czytał fanfiki o Potterze i Malfoyu

  Magazyn "Vanity Fair" tworzy serię nagrań, w których poddaje gwiazdy badaniem wariografem. W ostatnim odcinku udział wzięli Daniel Radcliffe, Jonathan Goff i Lindsay Mendez. Gwiazdor "Harry'ego Pottera" przyznał, że zdarzało mu się szukać informacji w internecie na swój temat. Dodał również, że czytał niektóre opowiadania fanowskie z uniwersum słynnej serii. Nawet te, w których jego bohater romansuje ze swoim przeciwnikiem, Draco Malfoyem.

 • Jak TVP poradziła sobie z oglądalnością przed wyborami? Wyniki zaskakują
 • Cichopek i Kurzajewski mieli miesiąc przerwy od TVP. 'Nie chcieli prowadzić programu przed wyborami'
 • Piotr Jacoń uderza w liderów Trzeciej Drogi. 'Nie po to stałem godzinę do komisji'
 • Jerzy Kryszak jest przekonany o upadku TVP. Jest także przygotowany na powrót

  Jerzy Kryszak jest przekonany o upadku TVP. Jest także przygotowany na powrót

  Jerzy Kryszak dołączył do grona artystów i osobowości medialnych, który postanowili wypowiedzieć się na temat przyszłości tzw. mediów narodowych. Satyryk w mocnych słowach ocenił, że przekonany o nadchodzących zmianach w TVP i Polskie Radiu. Dodał, że jest przygotowany na powrót satyry w telewizji publicznej.

 • Anna Popek pod ostrzałem. Internauci mają dla gwiazdy TVP radę: Pośredniak

  Anna Popek pod ostrzałem. Internauci mają dla gwiazdy TVP radę: Pośredniak

  Obserwujący na portalach społecznościowych Annę Popek uważają, że jej dni w tzw. mediach narodowych są już policzone. W związku ze zmianami w większości parlamentarnej w TVP i Polskim Radiu na pewno pojawią się duże zmiany. Komentujący zaczęli zachęcać Popek do szukania nowej pracy. Dziennikarka nie wytrzymała presji i postanowiła dać dosadną odpowiedź.

 • Michael Caine podjął decyzję. Po 70 latach grania przechodzi na filmową emeryturę

  Michael Caine podjął decyzję. Po 70 latach grania przechodzi na filmową emeryturę

  90-letni aktor Michael Caine, który zagrał w ponad 160 filmach, właśnie poinformował o przejściu na emeryturę. Brytyjczyk jest kojarzony przede wszystkim z takich produkcji, jak: "Interstellar", "Incepcja" i trylogii o losach Batmana. Zapowiedział, że obecnie promowany przez niego film "The Great Escaper" jest zwieńczeniem jego trwającej ponad 70 lat kariery.

 • Wiśniewski szuka pracownika! Podał wymagania i kwotę wynagrodzenia. Zapomniał jednak o najważniejszym