Paweł Maślona

 • Gdynia 2023. Złote Lwy rozdane! 'Kos' bierze wszystko

  Gdynia 2023. Złote Lwy rozdane! "Kos" bierze wszystko

  48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023 dobiegł końca. Za nami rozdanie głównych nagród. W tym roku słynne Złote Lwy powędrowały w ręce 40-letniego Pawła Maślony, reżysera filmu "Kos".

  Magda Walma
 • 'Kos'. Jacek Braciak w roli Tadeusza Kościuszki. Mamy pierwsze zdjęcia z planu

  "Kos". Jacek Braciak w roli Tadeusza Kościuszki. Mamy pierwsze zdjęcia z planu

  Jacek Braciak jako Tadeusz "Kos" Kościuszko, Bartosz Bielenia jako szlachecki bękart walczący o marzenia, Jason Mitchell w roli byłego niewolnika, kompana Kościuszki, Robert Więckiewicz w roli rosyjskiego rotmistrza i debiutująca Matylda Giegżno w roli Pocztylionki. Poznajcie głównych bohaterów "Kosa" - najnowszego filmu historycznego Pawła Maślony. Obraz wejdzie na ekrany kin w 2023 roku.

  karomian
 • Jacek Braciak gra Kościuszkę: Nie umiemy robić filmów historycznych. Przez ostatnich 20 lat porażki i koszmar

  Jacek Braciak gra Kościuszkę: Nie umiemy robić filmów historycznych. Przez ostatnich 20 lat porażki i koszmar

  - Miałem wrażenie, że scenariusz "Kosa" napisał stary wyga. To jedna z lepszych rzeczy, które ostatnio przeczytałem - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Jacek Braciak, który w filmie reżyserowanym przez Pawła Maślonę gra Tadeusza Kościuszkę. Faktycznie, autor scenariusza jest w tej dziedzinie debiutantem, co może wręcz przemawiać na jego korzyść. Braciak podkreśla, że w polskim kinie brakuje udanych filmów historycznych i dodaje, że gdyby nie wierzył w sukces tego, nie przyjąłby roli: - Staram się nie robić jako aktor tego, czego wstydziłbym się jako widz - powiedział nam podczas konferencji prasowej.

  Justyna Bryczkowska
 • Bartosz Bielenia: Trzeba się narobić, żeby nie przepaść nawet mimo głównej roli

  Bartosz Bielenia: Trzeba się narobić, żeby nie przepaść nawet mimo głównej roli

  - "Kos" to nie będzie rekonstrukcja historyczna, tylko film - podkreślał w rozmowie z Gazeta.pl Bartosz Bielenia podczas konferencji prasowej poświęconej filmowi "Kos". Choć będzie to film o Tadeuszu Kościuszce, w którego wciela się Jacek Braciak, to główna rola przypadła tak naprawdę właśnie młodemu aktorowi, który rozgłos zyskał dzięki "Bożemu Ciału".

  Justyna Bryczkowska
 • Nie ma powodów do paniki, za film o Tadeuszu Kościuszce biorą się producenci 'Bożego Ciała' i Paweł Maślona
Więcej o:

Paweł Maślona