polskie filmy

 • Polski film: Netflix ma ich sporo w swojej ofercie. Wybraliśmy najlepsze propozycje

  Polski film: Netflix ma ich sporo w swojej ofercie. Wybraliśmy najlepsze propozycje

  Czy koniecznie trzeba iść do kina, by obejrzeć polski film? Netflix ma w swojej ofercie naprawdę dużo rodzimych produkcji, zarówno starszych, cieszących się wciąż ogromną popularnością tytułów, jak i nowych, reprezentujących różne gatunki obrazów. Wszystkie je można obejrzeć nie wychodząc z domu.

  KatK
 • Polskie filmy nominowane do Oscara - jaki film otrzymał nominację? Lista polskich filmów nominowanych do Oscara
 • Netflix usunie w styczniu kolejne filmy - wiele z nich jest z Polski [LISTA]

  Netflix usunie w styczniu kolejne filmy - wiele z nich jest z Polski [LISTA]

  Netflix, tak jak każda platforma streamingowa, co jakiś czas robi porządki w swojej ofercie. Nierzadko wynika to z wygaśnięcia licencji na konkretną pozycję, film lub serial. Serwis poinformował, że w styczniu będą kolejne "cięcia". Niemały zawód czeka Polaków, bowiem już w styczniu niedostępnych będzie kilka klasyków rodzimego kina.

  Aleksy Kiełbasa
 • Polska komedia w czołówce światowego rankingu Netflix. To nie pierwszy raz

  Polska komedia w czołówce światowego rankingu Netflix. To nie pierwszy raz

  Komedia "Dawid i elfy" to opowieść o chłopcu, który przypadkiem poznaje najprawdziwszego elfa świętego Mikołaja i razem z nim wyrusza w Tatry, by pokazać mu, skąd bierze się prawdziwa magia Świąt. Polska komedia spodobała się nie tylko rodzimej widowni - na początku grudnia film zdobył trzecie miejsce na globalnej liście Netfliksa najczęściej oglądanych filmów nieanglojęzycznych. A to nie jedyny polski tytuł, który oglądali widzowie z całego świata.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Polskie świąteczne filmy familijne - warte obejrzenia historie, które pokocha cała rodzina
 • Kiedy zmarła jego żona mówił, że nic już nie trzyma go przy życiu. Takiego Dolasa Polska nie znała

  Kiedy zmarła jego żona mówił, że nic już nie trzyma go przy życiu. Takiego Dolasa Polska nie znała

  Nawet mniej zaznajomieni z historią polskiego kina widzowie z pewnością dobrze znają Grzegorza Brzęczyszczykiewicza z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". Marian Kociniak dzięki tej roli na stałe wpisał się do historii polskiej kinematografii. Dała mu sławę, ale on chciał znacznie więcej. Niestety, ani życie zawodowe, ani prywatne, nie było usłane różami.

  CeK
 • Andrzej Wajda - filmy nominowane do Oscara. Czy znasz je wszystkie?

  Andrzej Wajda - filmy nominowane do Oscara. Czy znasz je wszystkie?

  Andrzej Wajda uznawany jest za jednego z najlepszych polskich reżyserów. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą, za cztery obrazy otrzymał nominację do Oscara. Sprawdź oscarowe filmy Wajdy i przesłanie z gali amerykańskiej akademii filmowej.

  Karolina Klimek
 • Polskie seriale: polscy twórcy nie mają się czego wstydzić

  Polskie seriale: polscy twórcy nie mają się czego wstydzić

  Polskie seriale większości z nas kojarzą się z tasiemcami emitowanymi od wielu lat przez telewizję publiczną. Czy jednak rzeczywiście wszystkie polskie seriale to mało wymagające od widza sagi? Sprawdzamy, jakie polskie seriale warto obejrzeć!

  KatK
 • Najlepsze polskie filmy - czy znasz je wszystkie?

  Najlepsze polskie filmy - czy znasz je wszystkie?

  Gdy zapytamy kilka osób o najlepsze polskie filmy, z pewnością otrzymamy kilka zupełnie różnych odpowiedzi. Wiele zależy od ulubionego gatunku filmowego czy oczekiwań, jakie dany widz ma w stosunku do filmów. Spróbujemy wskazać te polskie filmy, które warto obejrzeć i wziąć pod uwagę w tworzeniu własnego rankingu najlepszych polskich filmów.

  KatK
 • Polski film kryminalny - odkryjmy mniej znane produkcje

  Polski film kryminalny - odkryjmy mniej znane produkcje

  Polski film kryminalny to niezbyt częste zjawisko w rodzimej kinematografii. Choć twórcy filmowi mierzyli się z tym gatunkiem niejednokrotnie, to nie zawsze osiągnięty przez nich efekt można było zakwalifikować jako udany. Spróbujemy wskazać polskie filmy kryminalne, które mogą zainteresować wielbicieli gatunku.

  KatK
Więcej o:

polskie filmy