recenzja

 • W poszukiwaniu prawdy o kobietach. Recenzja powieści 'Ślepy zabójca'

  W poszukiwaniu prawdy o kobietach. Recenzja powieści "Ślepy zabójca"

  Na fali sukcesu "Opowieści Podręcznej" wypłynął nie tylko powieściowy pierwowzór serialu. Wydany po raz pierwszy w latach 80.! Także pozostałe książki Margaret Atwood, w tym nagrodzony Bookerem "Ślepy zabójca", doczekały się zainteresowania czytelników i mediów - bardzo słusznie, bo są tego warte.

  aso
 • Łamacze szyfrów, czyli kto pierwszy zhackował Enigmę?

  Łamacze szyfrów, czyli kto pierwszy zhackował Enigmę?

  Sir Dermot Turing, bratanek słynnego brytyjskiego kryptologa uczestniczącego podczas II Wojny Światowej w operacji przechwytywania niemieckich, zaszyfrowanych meldunków, napisał książkę, w której wyczerpująco pokazuje proces "łamania" Enigmy i co najważniejsze roli jaką w niej odegrał polski wywiad.

  Mateusz Uciński
 • El Banda: piosenki o sprawach, o których trzeba krzyczeć

  El Banda: piosenki o sprawach, o których trzeba krzyczeć

  Warszawski feministyczny zespół punkowy wydał nowy album. To zestaw bardzo mocnych utworów, piętnujących patriarchalne schematy, przemoc wobec kobiet, uchodźców, zwierząt.To jedna z najmocniejszych i najważniejszych polskich płyt w ostatnim czasie.

  Przemysław Gulda
 • Komisarz William Wisting powraca! [RECENZJA]
 • Zagubieni we współczesnym świecie - recenzja powieści Larsa Saabye Christensena

  Zagubieni we współczesnym świecie - recenzja powieści Larsa Saabye Christensena

  Jego "Beatlesów" wspominał w kontrowersyjnej "Mojej walce" Karl Ove Knausgard jako ważną pokoleniowo powieść. W Polsce o wiele szerszym echem odbił się jednak wznowiony kilka lat temu "Półbrat". Kto jeszcze nie zaznajomił się z książkami Larsa Saabye Christensena, którego nazwisko pojawia się w kontekście literackiego Nobla, ma szansę zacząć od jednej z jego najnowszych powieści - "Magnesu".

  aso
 • 'Na krawędzi' - nowy thriller o ciemnej stronie kobiecej natury [RECENZJA]
 • W poszukiwaniu recepty na nieśmiertelność. Recenzja 'Immortalistów' Chloe Benjamin
 • Wojna Chin i USA to nie wymysł. Historia mówi, że ten konflikt może być nieunikniony [RECENZJA]

  Wojna Chin i USA to nie wymysł. Historia mówi, że ten konflikt może być nieunikniony [RECENZJA]

  Historia nieubłaganie zatacza koło i to co znamy z przeszłości powraca, co prawda w nowej formie, ale równie niebezpiecznej. Pokazuje to dobitnie Graham Allison, wybitny specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, który w swojej książce "Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?" drobiazgowo analizuje układ sił na międzynarodowej arenie politycznej i gospodarczej.

  Mateusz Uciński
 • Dywizjon 303 znowu w powietrzu! Amerykańscy historycy o legendarnej polskiej formacji lotniczej [RECENZJA]

  Dywizjon 303 znowu w powietrzu! Amerykańscy historycy o legendarnej polskiej formacji lotniczej [RECENZJA]

  Dywizjon 303, a raczej 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to legenda. Najskuteczniejsza jednostka Aliantów w czasie "Bitwy o Anglię", która podczas bitew powietrznych na pewno zestrzeliła 298 faszystowskich maszyn, prawdopodobnie zniszczyła kolejnych 35, a 22 samoloty trwale uszkodziła. Bohaterowie stawiani podczas wojny za wzór, o których zasługach, tuż po jej zakończeniu taktycznie milczano z politycznych powodów. Których tak naprawdę zdradzono.

  Mateusz Uciński
 • Ostatnia powieść mistrza socjologicznej fantastyki znów na księgarskich półkach [RECENZJA]

  Ostatnia powieść mistrza socjologicznej fantastyki znów na księgarskich półkach [RECENZJA]

  Gdyby żył, skończyłby właśnie 80 lat. Chociaż od jego śmierci minęły ponad trzy dekady, Janusz Andrzej Zajdel nadal pozostaje wzorem, jak pisać prawdziwie mądrą fantastykę naukową. Taką, w której oprócz techniki i podboju kosmosu, liczy się także jednostka i społeczeństwo, a zwłaszcza ich reakcje na stale zmieniający się świat.

  Mateusz Uciński
Więcej o:

recenzja

 • Najlepsze recenzje 9.04-15.04

  ". Więcej I jeszcze recenzja tego samego filmu, ale napisana w nieco innym stylu przez pana_traktora: U23D = Ty też (stracisz) 3 dychy Więcej Polska komedia romantyczna "Nie kłam kochanie" dostarczyła inspiracji wielu recenzentom. Najbardziej przypadła nam do gustu recenzja frampa: Nie podzielam ogólnego zachwytu tym filmem

 • Najlepsze recenzje 04.06-12.06

  Jackmanem oraz Rachel Wiesz i Ellen Burstyn, które nie mają co grać. Więcej Dla trzech najwyżej ocenionych recenzentów - co tydzień atrakcyjne nagrody. W zeszłym tygodniu nagrody za najlepsze recenzje wygrali: tatoo72, chrisskross, vargaso. Nagrody prześlemy pocztą.

 • Najlepsze recenzje 13.06-25.06

  atrakcyjne nagrody. W zeszłym tygodniu nagrody za najlepsze recenzje wygrali: wielkikontestator blanco77, 13spj. Nagrody prześlemy pocztą.

 • Najlepsze recenzje 29.05-03.06

  się, jakie ma szanse, skoro nie pada w nim ani jedno wulgarne słowo, nie dochodzi do rękoczynów, nie ma scen złości czy nienawiści. Więcej Dla trzech najwyżej ocenionych recenzentów - co tydzień atrakcyjne nagrody. W zeszłym tygodniu nagrody za najlepsze recenzje wygrali: aweglar, ocko, piotrekziemkiewicz

 • Najlepsze recenzje 7.05-13.05

  tak slaba, ze moglaby byc polska. Więcej Dla trzech najwyżej ocenionych recenzentów - co tydzień atrakcyjne nagrody. W zeszłym tygodniu nagrody za najlepsze recenzje wygrali: do.or, e.waskowicz, gistroff. Nagrody prześlemy pocztą.

 • Wasze recenzje: Akcja Luli i Znam.to

  Lulalook i Znam.to zapraszają do wspólnej akcji mającej na celu stworzenie bazy polecanych kosmetyków. Przyłącz się do akcji i opisz kosmetyki, które szczególnie przypadły Ci do gustu, a zwłaszcza te, których czytelnicy powinni unikać. Napisane recenzje opublikujemy w serwisie LulaLook. Aby wziąć

 • Najlepsze recenzje 16.04-22.04

  Co tydzień będziecie sami wyłaniacie najlepsze recenzje danego tygodnia. Poniżej nasze propozycje. Oryginalną recenzję znaleźliśmy obok nowej czeskiej komedii "Wycieczkowicze". rokatanski tak ją skwitował: Film jak widok morza w letni dzień - ładnie pobłyskuje w słońcu i miło szumi, dzięki

 • Najlepsze recenzje 21.05-28.05

  Co tydzień sami wyłaniacie najlepsze recenzje danego tygodnia. Poniżej nasze propozycje, tym razem wybrane tylko z recenzji "Indiany": tomaszwit No i stało się. Zmasakrowali Indianę. Ten rzut na kasę musiał się niestety tak skończyć. Rewelacyjny scenariusz okazał się udanym pomysłem na grę

 • Oceń kosmetyki: Wasze recenzje podkładów

  to cena około 40-50zł, ale warto wydać i miec spokój". W drugiej części zestawienia (w najbliższy czwartek) zaprezentujemy kolejne podkłady wraz z Waszymi recenzjami. alat Oceń kosmetyki: Wasze recenzje samoopalaczy Czytaj w Znam.to: Chusteczki do demakijażu Inglot - świetna jakość za 14 zł