sąd

 • Ten film z Leonardo DiCaprio od lat 90. jest zakazany w USA. Bał się, że zrujnuje mu karierę

  Ten film z Leonardo DiCaprio od lat 90. jest zakazany w USA. Bał się, że zrujnuje mu karierę

  W 1995 roku Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire, już wtedy cieszący się rozpoznawalnością, spotkali się na planie "Don's Plum". Nie była to pierwsza produkcja z ich wspólnym udziałem i nie ostatnia. Mimo to niewielu fanów słyszało o filmie. Choć od zakończenia zdjęć minęło 27 lat, widzowie z Ameryki Północnej nigdy go nie zobaczyli. Dlaczego?

  Magdalena Polska
 • Pracował z nimi przez 22 lata, teraz ich pozwał. Coldplay może stanąć przed sądem
 • Raper Tory Lanez usłyszał wyrok: 10 lat więzienia za postrzelenie Megan Thee Stallion

  Raper Tory Lanez usłyszał wyrok: 10 lat więzienia za postrzelenie Megan Thee Stallion

  Kanadyjski raper Tory Lanez, o którym rapował Taco Hemingway w jednym ze swoich utworów, usłyszał właśnie wyrok. Został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za postrzelenie w stopę raperki Megan Thee Stallion. Chodzi o sytuację z 2020 roku, kiedy para wracała z imprezy. Prawnicy artysty poinformowali, że będzie się on odwoływał od wyroku.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Dua Lipa z kolejnym pozwem. Artystka nie ma szczęścia z tą piosenką

  Dua Lipa z kolejnym pozwem. Artystka nie ma szczęścia z tą piosenką

  Dua Lipa to obecnie jedna z największych globalnych gwiazd muzyki pop. Wielu ludzi kojarzy ją z przeboju "Levitating", przez który artystka może mieć teraz kolejną sprawę w sądzie. Niejaki Bosko Kante zezwolił na skorzystanie z tzw. talk boxa w oryginalnej wersji utworu, ale nie wyraził zgody na użycie go w remiksach. Producent złożył pozew na początku bieżącego tygodnia.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Twórca 'Dziewczyn z Dubaju' komentuje pozew Omeny Mensah. 'Część pań doszukuje się siebie w postaciach'

  Twórca "Dziewczyn z Dubaju" komentuje pozew Omeny Mensah. "Część pań doszukuje się siebie w postaciach"

  Autor książki "Dziewczyny z Dubaju 2" Piotr Krysiak został pozwany przez znaną dziennikarkę Omenę Mensah, która domaga się wstrzymania sprzedaży jego książki. Pisarz postanowił odnieść się do całej sprawy, sugerując, że osoba nie mająca nic z wspólnego z branżą, którą opisuje, nie powinna czuć się w jakikolwiek sposób dotknięta jego książką.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Był oskarżany o kanibalizm. Armie Hammer nie stanie jednak przed sądem

  Był oskarżany o kanibalizm. Armie Hammer nie stanie jednak przed sądem

  Wygląda na to, że ciągnąca się od wiosny 2021 roku sprawa Armiego Hammera dobiega końca. Aktor był oskarżany o gwałt, a media rozpisywały się o jego rubasznych fantazjach seksualnych. Biuro prokuratora w Los Angeles ogłosiło właśnie, że nie wniesie zarzutów przeciwko gwiazdorowi.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot skazani. Zapłacą spore grzywny

  Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot skazani. Zapłacą spore grzywny

  Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik Tomasz Czechowski zostali skazani za reklamowanie alkoholu w internecie. Jak podaje "Super Express", zostali ukarani grzywnami na kwotę 70 tys. złotych. Według sądu złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Jerzy S. usłyszał wyrok. Jego komentarz: Afera straszna

  Jerzy S. usłyszał wyrok. Jego komentarz: Afera straszna

  Znany aktor Jerzy S. usłyszał wyrok w sprawie kolizji, której dokonał pod wpływem alkoholu. Dostał zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata oraz poniesie karę finansową. Będzie musiał także zapłacić za koszt postępowania sądowego.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Jest prawomocny wyrok. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan

  Jest prawomocny wyrok. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan

  Jak podaje PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu niższej instancji o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan. Aktorka była oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Ana de Armas pojawiła się w zwiastunie 'Yesterday' i... tylko tam. Oszukani widzowie pozywają studio filmowe

  Ana de Armas pojawiła się w zwiastunie "Yesterday" i... tylko tam. Oszukani widzowie pozywają studio filmowe

  Bardzo często w zwiastunie filmu widzimy aktorów i aktorki, których potem na próżno możemy szukać w produkcji. Tak było przy promocji filmu "Yesterday", w którym zabrakło widocznej w trailerze Any de Armas. Fani aktorki postanowili wytoczyć pozew odpowiedzialnemu za film studiu Universal Pictures. Amerykański sąd odrzucił wniosek o oddalenie pozwu. Ta sprawa może zrewolucjonizować wygląd zwiastunów filmowych.

  Bartłomiej Marcinkowski
Więcej o:

sąd

 • Berlusconi przed sądem

  był wówczas oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Mills zajmował się właśnie jego kontami i dzięki jego zeznaniom Berlusconi został oczyszczony z zarzutów. Sędzia Fabio Paparella zdecydował wczoraj, że przed sądem stanie i Berlusconi, i Mills. Grozi im od trzech do ośmiu lat więzienia. Dowody są bardzo mocne

 • Marsz legalny, ale uczestnicy pod sąd

  W środę wojewódzki sąd administracyjny uznał, że prezydent Poznania Ryszard Grobelny złamał prawo, zakazując listopadowego Marszu Równości. Niezgodna z prawem polskim i europejskim była też decyzja wojewody wielkopolskiego Andrzeja Nowakowskiego, który podtrzymał zakaz wydany przez prezydenta

 • Za hajlowanie ponownie przed sąd

  gest "heil". Po kilkumiesięcznym śledztwie do sądu wysłano akt oskarżenia wraz ze zdjęciami i filmem z uroczystości. Do akt załączono również opinię biegłego dr Dariusz Libionki, kierownika działu naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku, który w 10 stronicowej opracowaniu stanowczo stwierdził

 • Gwiazdy w sądzie

  Małgorzata Kożuchowska w sądzie pojawiła się przy okazji składania zeznań w sprawie Grażyny Szapołowskiej. Aktorka została dyscyplinarnie zwolniona z pracy przez dyrektora Teatru Wielkiego Jana Englerta. Małgorzata Kożuchowska podczas rozprawy wyglądała bardzo poważnie - postawiła na stonowane

 • Zażalenie Gilowskiej do sądu

  Dziś do sądu lustracyjnego trafi zażalenie b. wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej. Odwołuje się ona od decyzji sprzed tygodnia, kiedy sąd odmówił jej rozpoczęcia procesu lustracyjnego. Po tym, jak 23 czerwca rzecznik interesu publicznego Włodzimierz Olszewski oskarżył ją o kłamstwo