Stany Zjednoczone

 • Daria Zawiałow zabiera nas 'na chatę' do Nowego Jorku! Zobacz najnowszy klip artystki

  Daria Zawiałow zabiera nas "na chatę" do Nowego Jorku! Zobacz najnowszy klip artystki

  Czwarta płyta Darii Zawiałow zbliża się wielkimi krokami. Artystka właśnie wypuściła trzeci singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Jak sama mówi, piosenka "Z tobą na chacie" powstała jako pamiątka po zeszłorocznej podróży do USA. W tym roku wokalistka powróciła do Nowego Jorku, gdzie powstał zjawiskowy teledysk do najnowszego utworu.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Katolicki film rozbija bank w Stanach! Zarobił więcej niż 'Indiana Jones' i 'Mission Impossible'

  Katolicki film rozbija bank w Stanach! Zarobił więcej niż "Indiana Jones" i "Mission Impossible"

  "Sound of Freedom" to niskobudżetowy film katolicki wyprodukowany przez amerykańskie Angel Studios. Produkcja zarobiła w Stanach Zjednoczonych więcej niż m.in. "Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia", ale o mały włos, a film by nie powstał. Teraz twórcom tytułu pieniądze zwróciły się i to z dużą nawiązką, dzięki czemu producenci oddali pieniądze wiernym fanom, którzy wpłacali datki, aby projekt udało się zrealizować.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Kolejny festiwal muzyczny odwołany w ostatniej chwili. Burza w komentarzach: Gdzie są moje pieniądze?
 • Najpierw go oszukano. Później zapłacił 21 tys. dolarów, żeby jego córka zobaczyła Taylor Swift na żywo!

  Najpierw go oszukano. Później zapłacił 21 tys. dolarów, żeby jego córka zobaczyła Taylor Swift na żywo!

  Aktualna trasa koncertowa Taylor Swift, podczas której promuje swoje cztery ostatnie albumy, to jedno z największych wydarzeń w muzyce rozrywkowej tej dekady. Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a niektórzy nie mogą pogodzić się z tym, że nie udało im się dokonać zakupu. Jedną z takich osób jest jeden z mężczyzn, który za wszelką cenę postanowił zdobyć wejściówki, aby uszczęśliwić córkę. Zapłacił przy tym horrendalną cenę!

  Bartłomiej Marcinkowski
 • FBI wykorzystało premierę albumu Taylor Swift. Nie takiego odzewu się spodziewali!

  FBI wykorzystało premierę albumu Taylor Swift. Nie takiego odzewu się spodziewali!

  Taylor Swift bije rekordy sprzedaży, jeśli chodzi o jej najnowsze tournée "The Eras Tour". Wokalistka nie próżnuje także w sprawie nowej muzyki. Właśnie wydała od nowa swój trzeci album studyjny pt. "Speak Now (Taylor's Version)", a jego premierę postanowiło wykorzystać... FBI. Organizacja chciała w ten sposób rozpropagować pozytywne postawy obywatelskie, ale efekt końcowy jest inny od zamierzonego.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Ma polskie korzenie i uwielbia pierogi. Zaraz będzie gwiazdą Hollywood!

  Ma polskie korzenie i uwielbia pierogi. Zaraz będzie gwiazdą Hollywood!

  Matthew Noszka to Amerykanin z polskimi korzeniami, który od lat robi karierę w modelingu. Wkrótce może i podbić świat kina, ponieważ niedawno zagrał główną rolę w filmie "Doskonały rewanż". 30-latek ostatnio również bywa w Polsce i bardzo sobie ceni nasze kulinarne specjały oraz piękną przyrodę.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Barry Newman nie żyje. Jako Kowalski uciekał przed policją przez bezkres USA

  Barry Newman nie żyje. Jako Kowalski uciekał przed policją przez bezkres USA

  Nie żyje aktor Barry Newman. 92-latek zmarł 11 maja w New York Presbyterian Columbia University Irving Medical Center, a o śmierci z opóźnieniem poinformowała jego żona Angela. Jego postać weterana wojny wietnamskiej o nazwisku Kowalski w "Znikającym punkcie" Richarda C. Sarafiana.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Po śmierci męża napisała książkę dla dzieci o żałobie. Teraz jest oskarżona o jego zabójstwo
 • Tym klipem uderzyła w czuły punkt Amerykanów. Madonna po 20 latach pokazuje nieocenzurowany teledysk

  Tym klipem uderzyła w czuły punkt Amerykanów. Madonna po 20 latach pokazuje nieocenzurowany teledysk

  20 lat temu Madonna dzięki płycie "American Life" niemal została przeklęta przez swoich rodaków. Wszystko przez silne zaangażowanie się wokalistki w kampanię przeciwko wojnie w Iraku, która zbiegła się w czasie z premierą krążka. Również tytułowy singiel promujący album, jak i nakręcony do niego teledysk nie miały szczęścia za oceanem. Ten ostatni został finalnie ocenzurowany, a później nakręcono nowy klip. Premiera pełnej wersji ziściła się dopiero teraz.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak mogą zagrać w jednym filmie

  Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak mogą zagrać w jednym filmie

  Piotr Adamczyk i jego żona Karolina Szymczak od półtora roku mieszkają razem w Los Angeles. Wspólnie postanowili rozwijać tam kariery aktorskie. Całkiem możliwe, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć ich razem na ekranie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Raper Coolio nie żyje. Wykonawca 'Gangsta's Paradise' zmarł nagle w wieku 59 lat
 • 'Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają' [FRAGMENT]

  "Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają" [FRAGMENT]

  W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: "niepokojące", "chaotyczne", "wyczerpujące" i "nerwowe". Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego "amerykański sen" coraz częściej staje się "amerykańskim mirażem"? Publikujemy fragment książki "Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu" autorstwa Nicholasa D. Kristofa i Sheryl WuDunn w przekładzie Anny Gralak.

  Fragment książki
 • USA. Nie żyje członek ekipy serialu 'Prawo i porządek'. Został kilkukrotnie postrzelony
 • Opisała, jak zabić męża, sąd uznał ją za winną. Nancy Crampton Brophy właśnie została skazana
 • Liz Sheridan nie żyje. Aktorka 'Alfa' i 'Kronik Seinfelda' miała 93 lata
 • USA. Wybuch paniki na festiwalu muzycznym. Nie żyje 8 osób, wielu rannych
 • Wypadek na planie filmu z Alekiem Baldwinem. Jest nagranie z połączenia z numerem alarmowym

  Wypadek na planie filmu z Alekiem Baldwinem. Jest nagranie z połączenia z numerem alarmowym

  Amerykańskie media opublikowały nagranie z rozmów telefonicznych z dyspozytorami numeru alarmowego, które odbywali w czwartek pracownicy planu zdjęciowego filmu "Rust". Aktor Alec Baldwin nieumyślnie postrzelił dwie osoby, w tym jedną śmiertelnie, z broni, która miała być rekwizytem. Na nagraniu słyszymy, jak asystentka reżysera obwinia jednego z filmowców o to, co się stało. - Powinien był sprawdzić tę broń - stwierdziła kobieta.

  mk, oprac. Maja Piskadło
 • Nie żyje William Smith. Aktor znany z 'Pogody dla bogaczy' i 'Conana Barbarzyńcy' zmarł w wieku 88 lat
 • Kontrowersje wokół statuy Marilyn Monroe w Palm Springs. 'Wychodzisz z muzeum i widzisz majtki'
 • Larry Flynt nie żyje. Założyciel 'Hustlera' miał 78 lat
Więcej o:

Stany Zjednoczone

 • Ataki terrorystyczne na Stany Zjednoczone

  Ataki terrorystyczne na Stany Zjednoczone Bezprecedensowy w historii atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone. Nowy Jork i Waszyngton zaatakowane przez terrorystów. Słynne nowojorskie wieże World Trade Center na Manhattanie przestały istnieć. Część Pentagonu w Waszyngtonie zmieciona z powierzchni

 • Putin odgryza się Stanom Zjednoczonym. "Odpowiemy swoimi sankcjami"

  Rosyjski prezydent przebywa z wizytą w Finlandii. W trakcie wspólnej konferencji prasowej, Władimir Putin nazwał działania Stanów Zjednoczonych wobec Rosji ?chamstwem? i zapowiedział, że gdy Moskwa straci cierpliwość, to odpowie na sankcje kontrsankcjami. Oskarżył Waszyngton o wykorzystywanie swej

 • Indie nie są priorytetem dla Stanów Zjednoczonych

  Blackwill przewiduje, iż stosunki indyjsko-amerykańskie mogą pogorszyć się w związku z próbą poruszania sprawy Kaszmiru na forum międzynarodowy, Do tej pory Indie starały się nie dopuścić do umiędzynarodowienia konfliktu kaszmirskiej twierdząc, że jest to wyłącznie sprawa stosunków dwustronnych z

 • Donald Trump zdecydował: Stany Zjednoczone wycofują się z historycznej umowy

  - Każdy, komu leży na sercu dobro środowiska, a ja należę do takich osób, nie może popierać rozwiązań, które stanowią dla Stanów Zjednoczonych karę - przekonywał Trump. Podkreślił, że porozumienie paryskie jest w jego ocenie skrajnie niesprawiedliwe. - Wycofujemy się, ale jednocześnie rozpoczynamy

 • Stany Zjednoczone zrywają współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia

  z Chinami, ale nie może to się odbywać kosztem interesu narodowego Stanów Zjednoczonych. Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO Decyzja amerykańskiego prezydenta to konsekwencja jego wcześniejszych zapowiedzi. W połowie kwietnia prezydent USA zdecydował się wstrzymać finansowanie amerykańskiego wkładu