wywiad
-
Seks w kościele w "Sexify". "Nigdy naszym celem nie było szarganie świętości" [WYWIAD]
- W każdej chwili tworzenia tego serialu idziemy za bohaterkami. Podążamy za tym, gdzie one nas prowadzą. Nie ma odwrotnej kolejności, nie ma takich sytuacji, w których myślimy "No dobra, gdzie je teraz wziąć, żeby było dziwnie, żeby wszyscy się oburzali". To nigdy tak nie wygląda - mówią o "Sexify". Twórczynie serialu Netfliksa opowiadają Gazeta.pl także o międzynarodowym sukcesie produkcji i pomyśle, by w obsadzić w nietypowej roli Michała Żebrowskiego.
-
Lanberry: Wiem, jak może odwalić. Co mogą zrobić pieniądze z ludźmi i szybki sukces [WYWIAD]
- W "Tańcu z ogniem" ten "ogień" jest ewidentną metaforą show-biznesu i tego, czym może nas karmić - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Lanberry. Jej najnowszy album "Obecna" to już czwarta płyta artystki, ale pierwsza, w której dobrze słychać inspiracje rockiem. W wywiadzie opowiada także o tym, dlaczego zmieniła wytwórnię, czym jest dla niej muzyka pop, jacy globalni artyści są dla niej znaczący oraz wyznaje, czy chciałaby się sprawdzić w rapie.
-
Ralph Kamiński doznał hejtu za wypowiadanie się o depresji. Teraz zabrał głos
Ralph Kamiński kolejny raz mierzy się z lawiną hejtu. Został jednym z dwóch bohaterów nowego wydania magazynu "Elle". W środku gazety znajdziemy wywiad z artystą, w którym opowiada o swoich bolączkach z depresją.
-
W jego książkach faszyści kopulują w lesie, a baby są pełne mocy. "To forma zemsty na rzeczywistości"
- To jest trochę forma zemsty na rzeczywistości. To, czego doświadczam, budzi moją niezgodę i chciałbym się jakoś zemścić na tym - mówi o swoich opowieściach Mirosław Miniszewski. Maciej Stuhr już po raz drugi czyta jego książkę - najpierw powstał audiobook "Opowieści ze wsi obok", teraz premierę ma kontynuacja: "Różnia i inne opowieści ze wsi obok".
-
Mieszka 800 metrów od granicy z Białorusią. "Każdego dnia mam myśl, żeby stamtąd uciec, ale tam jestem"
"Różnia i inne opowieści ze wsi obok" to już drugi czytany przez Macieja Stuhra audiobook z opowiadaniami Mirosława Miniszewskiego. Przy okazji premiery rozmawiamy z pisarzem.
-
Maciej Stuhr o audiobooku "Różnia i inne opowieści ze wsi obok": Wspaniała, perfidna, oczyszczająca zemsta
"Nie wiem, kiedy się tak śmiałem, czytając książkę". O zbiorze "Różnia i inne opowieści ze wsi obok" Mirosława Miniszewskiego porozmawialiśmy z Maciejem Stuhrem - lektorem drugiego już audiobooka z opowiadaniami Miniszewskiego, a prywatnie miłośnikiem jego prozy.
-
Mieczysław Gorzka: Pisarz kryminałów nie jest psychopatą, który patrzy na krew i zbrodnię bez emocji
Mieczysław Gorzka, jeden z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów, zdradza nam m.in., jak doszło do powstania jego najnowszej książki "Lilie" i że nie zawsze, siadając do pisania kolejnego kryminału, wie, kto jest mordercą.
-
Jego kryminał to nr 1. Mieczysław Gorzka: Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?
Z wykształcenia ekonomista, prowadzi firmę zajmującą się podatkami i księgowością, ale Mieczysław Gorzka jest też autorem niezwykle popularnej serii "Cienie przeszłości". Teraz jego Marcin Zakrzewski powraca w zupełnie nowej historii. Autor "Lilii" przyznaje, że na początku policjant miał być bohaterem trylogii, ale został z nim na dłużej.
-
Daria Widawska zagrała główną rolę w "Święta inaczej": W wieku 45 lat mam kolejny debiut [WYWIAD]
- Rzeczywiście nigdy nie grałam postaci, wokół której rozgrywa się cała akcja i cały świat przedstawiony - opowiada w rozmowie z Gazeta.pl Daria Widawska. Aktorka właśnie zagrała główną rolę w filmie "Święta inaczej" i podkreśla, że cieszy ją to, że tym samym zaliczyła w wieku 45 lat kolejny debiut. W wywiadzie mówi także, czym film różni się od innych polskich produkcji, jakie zwyczaje świąteczne łączą ją i jej bohaterkę Ewę, a także m.in. o występie w "The Office PL" czy swoich ulubionych filmach świątecznych.
-
Mateusz Smółka ze Spotify o notowaniu Wrapped 2022: Data wydania utworu nie jest już tak ważna, jak kiedyś [WYWIAD]
"Warto polską muzykę pokazywać, promować i wspierać, bo właśnie jej najchętniej słuchają dzisiaj Polacy" - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Mateusz Smółka, szef Teamu Muzycznego Spotify na Polskę i Europę Wschodnią. W rozmowie omówił wyniki tegorocznych notowań, opowiedział o zauważalnych trendach w muzyce na polskim rynku oraz porównał je z tymi globalnymi.
-
Prowadząca "Pytanie na śniadanie" zaliczyła poważną wpadkę na wizji
-
Tyszkiewicz o głodowej emeryturze: "Kiedyś nie mówiło się o składkach"
-
Kwaśniewski dosadnie o emeryturze. Dostaje też drugą, ale i tak trzeba dorabiać
-
Tego w "Mam Talent" jeszcze nie było. Simon Cowell zaśpiewał balladę?
-
Beyonce pobiła rekord wszech czasów. Widzowie wytknęli Grammy dwa błędy
- Danuta Szaflarska długo wyglądała "jak dzidzia". Nabrał się nawet znany krytyk
- Masakryczne ceny na koncert Beyonce w Polsce. "Chyba sobie odpuszczę"
- Zagrała dziewczynkę w czerwonym płaszczyku. Jak teraz wygląda?
- "Squid Game" w rzeczywistości. Trwają zdjęcia do reality show Netfliksa
- Maryla Rodowicz o Maryli Rodowicz w serialu: Bez sensu te piosenki
-
"Chciałabym się za pięć lat utrzymywać z pisania powieści". Co radzi Robert Małecki?
Robert Małecki to jeden z najpopularniejszych pisarzy kryminałów w Polsce, prowadzi też warsztaty kreatywnego pisania. Sam przyznaje, że siedem lat czekał na spełnienie marzeń i złożenie podpisu na umowie z profesjonalnym wydawcą. Co poradziłby początkującym autorom z dużymi aspiracjami?
-
"Szalony burmistrz powiedział, że nie odda miasta Rosjanom. Zniszczone Jasło ocalili mieszkańcy, pisząc"
Maciej Siembieda popularność zyskał, dzięki umiejętności łączenia w swoich książkach faktów o tajemnicach z przeszłości i wymyślonych wydarzeń. - Często są to rzeczy zapomniane do tego stopnia, że to już jest słabo z dokumentacją. Ja jestem ze starej szkoły. Stara szkoła mówi: jak ci własna matka powie "kocham cię", sprawdź to - przyznaje pisarz.
-
"Matka oddała ją na wychowanie przyjaciółce, mieszkała w domu Potwora z Rudy". Maciej Siembieda o nowej książce
Maciej Siembieda jest znany z tego, że w książkach łączy śledztwa z historycznymi faktami. W "Kołysance" postanowił cofnąć się do XIX wieku. - To prawdziwa historia Kopciuszka, tak naprawdę, czyli Joanny Gryzik, późniejszej hrabiny von Schaffgotsch - opowiada.
-
Catz 'n Dogz: Nasze utwory często grają zagraniczne stacje radiowe, ale te polskie do końca nas jeszcze nie odkryły [WYWIAD]
- Czasami warto jest coś zmienić, bo emocje w każdym języku są inaczej odbierane. Tym bardziej emocje, które wyrazi się w ojczystym języku bardziej oddziałują na osobę, która robi tę muzykę i na słuchacza - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Vojtek z Catz 'n Dogz. Ich najnowszy album "Punkt", to pierwsza wydana przez nich płyta, która składa się w całości z utworów po polsku. Można na niej usłyszeć głosy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Kayah, czy Rosalie.
-
Grzegorz Małecki: Żartuje się w teatrze, że najgorzej pracować z "autorem żyjącym". Tak było przy "Bejbis"
Twórca "Testosteronu" i "Lejdis" Andrzej Saramonowicz wraca z nowym filmem po 11 latach. - Wiedziałem o tym i bałem się, że być może to będzie miało jakiś wpływ na jego pracę na planie. Że za bardzo będzie chciał albo wprowadzi jakieś niepotrzebne napięcie w trakcie zdjęć - mówi Grzegorz Małecki, który gra w produkcji główną rolę, przekonując, że scenarzysta i reżyser szybko rozwiał te wątpliwości.
-
Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje
- Wydaje mi się, że przez to, że nie do końca jesteśmy mile widziani w świecie metalowców, a jednocześnie nie za bardzo wpisujemy się w konwencję muzyki popowej, to możemy pokazać się trochę tu, a trochę tam. Innymi słowy: nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie - mówi nam wokalista zespołu Nocny Kochanek, Krzysztof Sokołowski.
-
Katarzyna Puzyńska: Kilka osób wytatuowało sobie okładki moich książek. Ciężko mi w to uwierzyć [WYWIAD]
Na okładce jej książki można przeczytać, że jest najprawdopodobniej najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Okazuje się, że także fani twórczości Katarzyny Puzyńskiej robią sobie czasem tatuaże związane z jej twórczością i jest to dla niej naprawdę duży komplement. Z pisarką rozmawiamy o jej relacjach z czytelnikami, ale także m.in. o serii kryminalnej "Lipowo" i jej najnowszej premierze, "Sąpierzy".
-
Katarzyna Puzyńska: Miałam przesyt zbrodni. Gdy policjanci płakali, opowiadając mi o sprawach, pomyślałam o odskoczni
- Miałam trochę przesyt zbrodni. Zmęczenie tym, że tak jakbyśmy trochę robili ze zbrodni rozrywkę. Jakoś mnie to zabolało, gdy do takich wniosków doszłam - mówi Katarzyna Puzyńska, autorka serii kryminalnej Lipowo, książek non fiction o policjantach, a ostatnio także autorka fantastyki.
-
"Wielka Woda". Schuchardt i Żulewska o graniu z Blanką Kot: Nie wiedziałem, skąd ona to wie, że tak to gra
Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych ról w najnowszym serialu katastroficznym Netfliksa "Wielka Woda". Zapytani o najważniejszy motor napędowy dla ich bohaterów, zgodnie podkreślają: - Mieliśmy cudowną możliwość zagrania z dużo młodszą od nas koleżanką, czyli Blanką Kot. W tym spotkaniu było coś niesamowitego - Jest osobą bardzo dojrzałą, ale też dziecinną w takim najpiękniejszym sensie tego słowa. Taką czystą - zachwalają Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt pracę z nastoletnią córką Tomasza Kota.
-
Wojciech Chmielarz: Matematyka przy pisaniu się przydaje. Nie lubię rozdzielenia: ktoś jest dobrym humanistą, ktoś ścisłowcem
Wojciech Chmielarz, jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, odpowiada m.in. na pytanie, w jaki sposób rodzi się pisarz tego gatunku. Autor "Żmijowiska" zdradza też, kiedy można spodziewać się ekranizacji "Wyrwy". O swojej najnowszej powieści mówi m.in.: Temat ojcostwa nagle stał się tematem, o którym można napisać książkę kryminalną.
-
Patryk Galewski: Ks. Kaczkowski zapowiedział, że wybierze ciężką dębową trumnę i będę musiał ją nieść [WYWIAD]
"Johnny" zdobył nagrodę publiczności na festiwalu filmowym w Gdyni, a w weekend otwarcia przyciągnął do kin ponad 100 tys. widzów. - Ja przeżywam film niesamowicie głęboko - mówi Gazeta.pl Patryk Galewski, którego zagrał Piotr Trojan. - Ludzie, którzy stworzyli ten film, zrobili coś więcej niż tylko nakręcili kolejne zlecenie - podkreśla. Rozmawiamy też o jego pierwszym spotkaniu z ks. Janem Kaczkowskim i o tym, jakiego Kościoła chciał duchowny.
-
Sara James: To, że jestem z małej miejscowości nie znaczy, że nie mogę robić dużych rzeczy [WYWIAD]
Sara James to 14-letnia wokalistka, której przez ostatnie tygodnie kibicowaliśmy, gdy brała udział w "America's Got Talent". W rozmowie z Gazeta.pl opowiada o tym, jakie to uczucie stać za kulisami tuż przed wyjściem na przesłuchanie w tym programie, a także m.in. o mamie, pierwszej szkolnej wycieczce w liceum i o tym, jaką muzykę chciałaby nagrywać.
-
Byliśmy na planie nowej komedii romantycznej. Michał Czernecki: Trafiła kosa na kamień [WYWIAD]
- Można by użyć takiego powiedzienia "nie oszukuj oszusta" i tutaj Maks jest takim oszustem - mówi Michał Czernecki o postaci, którą gra w nowej komedii romantycznej "Skołowani". Byliśmy na planie tej produkcji.