aaliyah

 • Odmówiła lotu, więc 'została wniesiona na pokład siłą'. Kilka minut później doszło do katastrofy

  Odmówiła lotu, więc "została wniesiona na pokład siłą". Kilka minut później doszło do katastrofy

  Nie da się ukryć, że tytuł księżniczki R&B wypracowała latami konsekwentnej pracy. Mimo młodego wieku, Aaliyah osiągnęła olbrzymi sukces, dorównując światowej klasy wykonawcom. Jej debiutancki album pokrył się platyną, a utwory podbijały listy przebojów. Gdyby nie została siłą wniesiona na pokład samolotu, dziś pewnie byłaby jedną z największych gwiazd muzyki.

  Roksana Pamuła
 • Muzyka Aaliyah wchodzi do streamingu. Kiedy posłuchamy wszystkich płyt księżniczki R&B?

  Muzyka Aaliyah wchodzi do streamingu. Kiedy posłuchamy wszystkich płyt księżniczki R&B?

  Fani Aaliyah od lat domagali się udostępnienia jej muzyki w serwisach streamingowych. Do tej pory do posłuchania były jedynie pojedyncze single oraz album "Age Ain't Nothing But a Number" z 1994 roku. W piątek na platformach w końcu pojawił się hitowy krążek "One in a Million" - w kolejnych tygodniach biblioteczka Aaliyah będzie się poszerzać, choć nie bez kontrowersji ze spadkobiercami w roli głównej.

  oprac. Maja Piskadło
 • Nowe fakty ws. śmierci Aaliyah. Nie chciała wsiadać na pokład samolotu. Wniesiono ją siłą

  Nowe fakty ws. śmierci Aaliyah. Nie chciała wsiadać na pokład samolotu. Wniesiono ją siłą

  Niemal 20 lat po śmierci młodej, obiecującej wokalistki Aaliyah, na jaw wyszły nowe fakty. Wbrew wcześniejszym narracjom, kobieta wcale nie nalegała na to, by wsiąść na pokład samolotu, a wręcz przeciwnie - stanowczo tego odmawiała. Na pokład miała zostać wniesiona siłą przez członków swojego zespołu po tym, jak jeden z nich podał jej tabletkę nasenną.

  oprac. Joanna Szwalikowska
Więcej o:

aaliyah