George R.R. Martin

 • 'Ród smoka' pobił rekord stacji. To też największa premiera w historii HBO Max w Polsce

  "Ród smoka" pobił rekord stacji. To też największa premiera w historii HBO Max w Polsce

  W poniedziałek 22 sierpnia w HBO i HBO Max premierę miał pierwszy odcinek najnowszego serialu HBO "Ród smoka". Produkcja rozgrywa się w znanym z "Gry o tron" świecie Westeros, ale akcja osadzona została ponad 170 lat przed znanymi już widzom wydarzeniami. Fabuła skupia się na historii rodu Targaryenów, z którego wywodzi się uwielbiana przez widzów Daenerys. Serial cieszył się takim zainteresowaniem, że z miejsca zdobył największą popularność w historii serwisu w Polsce. I nie tylko.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  "Sandman". Autor "Gry o tron" jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  Mało który komiks cieszy się takim uznaniem i miłością czytelników jak "Sandman" Neila Gaimana. Tytuł uważany jest za przełomową dla gatunku pozycję, a autor "Gry o tron" teraz podkreśla, że to jedna z najlepszych powieści graficznych wszech czasów. Ale zanim "Sandman" stał się przebojem, George R.R. Martin odmówił Gaimanowi jego publikacji. Okazuje się, że jednak wyszło mu to na dobre.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  "Sandman". Autor "Gry o tron" zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  George R.R. Martin złapał ostatnio koronawirusa i siedzi zamknięty na kwarantannie. Nie nudzi się jednak, bo dostał jednak przedpremierowy dostęp do pierwszego sezonu serialu "Sandman" na podstawie kultowego już komiksu Neila Gaimana. Autor bestsellerowej serii "Gra o tron" uważa, że Netflix bardzo dobrze się spisał, ekranizując twórczość jego kolegi po fachu i serdecznie produkcję poleca.

  Justyna Bryczkowska
 • Serialowy prequel 'Gry o tron' otrzymał zwiastun. Kiedy premiera 'House of the Dragon'?
 • George R.R. Martin zmieni zakończenie 'Gry o tron'? 'Zobaczycie moje zakończenie, gdy książka się ukaże'

  George R.R. Martin zmieni zakończenie "Gry o tron"? "Zobaczycie moje zakończenie, gdy książka się ukaże"

  George R.R Martin to najbardziej znany pisarz na świecie. Jest znany głównie z tego, że cierpi na największą blokadę pisarską w historii literatury. Zapytany, o zakończony w 2019 roku serial, stwierdził, że jego zakończenie serii "Pieśń lodu i ognia" najprawdopodobniej będzie całkowicie inne niż to, które mogliśmy zobaczyć na ekranach telewizorów.

  Izabela Nestioruk-Narojek
 • Szef HBO nie kryje entuzjazmu: 'House of the Dragon' wygląda spektakularnie. Co z innymi spin-offami 'Gry o tron'?

  Szef HBO nie kryje entuzjazmu: "House of the Dragon" wygląda spektakularnie. Co z innymi spin-offami "Gry o tron"?

  Casey Bloys w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że choć serialowy prequel "Gry o tron" ciągle jest filmowany na planie w Anglii, to całość zapowiada się bardziej niż obiecująco. Nie chce zdradzać żadnych spoilerów, ale podkreśla, że jego zdaniem obsada została dobrana rewelacyjnie. I dodaje, że odpowiedzialni za "Grę o tron" David Benioff i D.B. Weiss nie mają nic wspólnego z najnowszą produkcją.

  aj
 • Prace nad prequelem 'Gry o tron' zaczęte. Obsada 'House of the Dragon' już ćwiczy [ZDJĘCIA]

  Prace nad prequelem "Gry o tron" zaczęte. Obsada "House of the Dragon" już ćwiczy [ZDJĘCIA]

  HBO oficjalnie potwierdziło, że prace nad nowym serialem ze świata "Gry o tron" zaczęły się na dobre. Doszło już do pierwszego spotkania obsady "House of the Dragon", która wspólnie czytała scenariusz pierwszego sezonu. Na pierwszych zdjęciach widać m.in. skupionego na pracy Matta Smitha, którego szersza publiczność może kojarzyć z roli księcia Filipa w "The Crown".

  oprac. Justyna Bryczkowska, oprac. Marta Korycka
 • 'Gra o tron' - kolejność czytania książek

  "Gra o tron" - kolejność czytania książek

  "Gra o tron" to tytuł znany zarówno fanom literatury fantastycznej, jak i wielbicielom seriali. Sympatykom serialu HBO i wiernym czytelnikom prozy George'a R. R. Martina sagi przybliżać zbytnio nie trzeba. Dla tych, którzy jednak nie zetknęli się jeszcze z serią amerykańskiego pisarza, bądź znają wyłącznie serial, sprawdzamy, jaka powinna być kolejność czytania książek.

  KatK
 • Będą kolejne produkcje ze świata 'Gry o tron'. George R.R. Martin z pięcioletnim kontraktem z HBO
 • 'Gra o tron'. G.R.R. Martin nie może się pogodzić z tym, co twórcy serialu zrobili Daenerys w pierwszym odcinku

  "Gra o tron". G.R.R. Martin nie może się pogodzić z tym, co twórcy serialu zrobili Daenerys w pierwszym odcinku

  We wrześniu premierę miała książka "Fire Cannot Kill a Dragon", która opowiada o kulisach powstawania serialu "Gra o tron". Wraz z ukazaniem się tytułu na języki powróciła kwestia tego, jak twórcy podchodzili do kwestii przemocy seksualnej. Okazuje się, że David Benioff i D.B. Weiss nie skonsultowali się z George'em R.R. Martinem w sprawie niesławnej sceny nocy poślubnej Daenerys i Khala Drogo, czego autor do dziś im nie wybaczył.

  oprac. Maja Piskadło
Więcej o:

George R.R. Martin