jan holoubek

 • Twórcy i obsada 'Wielkiej wody' nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Twórcy i obsada "Wielkiej wody" nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Pomimo tego, że serial "Wielka woda" cieszy się na Netfliksie ogromną popularnością i od miesiąca jest jednym z najczęściej oglądanych na platformie tytułów, ekipa nie może liczyć na to, że dostanie z tego tytułu jakiekolwiek tantiemy. Problem leży w polskich przepisach o prawie autorskim - te nie przewidują wypłat za emisję na platformach streamingowych. Sytuacja wygląda inaczej w wielu europejskich krajach.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'zalał' Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Polski serial "zalał" Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Minęły trzy tygodnie od premiery serialu "Wielka woda", a polska produkcja ciągle cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Opowiadająca o powodzi tysiąclecia seria nieodmiennie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych tytułów na całym świecie. Użytkownicy z różnych zakątków świata spędzili na jej oglądaniu dosłownie miliony godzin.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka woda'. Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. 'Trudno tu mówić o uszyciu ubrania'

  "Wielka woda". Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. "Trudno tu mówić o uszyciu ubrania"

  "Takim aktorom role się proponuje i modli o to, żeby się zgodzili" - opowiada reżyser Jan Holoubek, który zaprosił Annę Dymną do udziału w produkcji "Wielka woda". Aktorka wciela się w serialu w matkę głównej bohaterki - chorobliwie otyłą śpiewaczkę operową. Jej metamorfoza jest zaiste spektakularna - jak się okazuje, sam kostium szyty był misternie przez miesiąc.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'wybuchł' na Netfliksie. 'Wielka woda' na szczycie globalnej listy

  Polski serial "wybuchł" na Netfliksie. "Wielka woda" na szczycie globalnej listy

  "Wielka woda" to najgłośniejszy polski serial Netfliksa w tym sezonie. Opowiada o powodzi tysiąclecia, która 25 lat temu nawiedziła południową i zachodnią Polskę. Produkcja jest najchętniej oglądanym serialem w Polsce na Netfliksie, ale nie tylko w naszym kraju wzbudza zainteresowanie. Okazuje się, że w ostatnim tygodniu był drugim najchętniej oglądanym serialem nieanglojęzycznym na świecie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Tak była kręcona 'Wielka woda'. Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Tak była kręcona "Wielka woda". Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Netflix podzielił się nagraniem z planu "Wielkiej wody", na którym widać, jak dokładnie wyglądała stworzona na potrzeby serialu scenografia naśladująca ulicę Wrocławia. Ujęcia z drona pokazują, jak zaskakująco duża była to konstrukcja. - To, w jaki sposób została postawiona scenografia, to jak Marek Warszawski to ustawił, było imponujące, zaskakujące i niezwykłe. Myślę, że długo, a może już nigdy nie będę mogła brać udziału w produkcji, która jest zrobiona z takim rozmachem. To było coś wielkiego - zaznaczyła na premierze serialu odtwórczyni roli głównej Agnieszka Żulewska.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka Woda'. Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  "Wielka Woda". Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  Tomasz Kot w najnowszym serialu katastroficznym Jana Holoubka i Bartka Ignaciuka "Wielka Woda" wcielił się w prezydenta Wrocławia. W wywiadzie z okazji premiery tej produkcji opowiada nam m.in., co jako mieszkaniec Legnicy, która także walczyła z powodzią tysiąclecia, najlepiej pamięta z 1997 roku, dlaczego nie ma problemu z graniem postaci drugoplanowych i co go najbardziej urzekło w "Wielkiej Wodzie". Tłumaczy nam też, czym jest aktorskie "lizanie szafy" oraz dlaczego tego unika. A to ciągle nie wszystko, co miał do powiedzenia.

  Justyna Bryczkowska
 • Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z 'Wielkiej Wody' trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z "Wielkiej Wody" trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Anna Dymna to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Przez wiele lat skupiona była na działalności charytatywnej i stosunkowo rzadko przyjmowała nowe role. Zrobiła wyjątek dla Jana Holoubka i zagrała w jego serialu "Wielka woda", który premierę będzie miał 5 października na Netfliksie. Jak widać na udostępnionych przez platformę zdjęciach z planu, na potrzeby produkcji Anna Dymna przeszła imponującą metamorfozę.

  Justyna Bryczkowska
 • Powodzi z 1997 roku nikt nie potrafił filmowo 'ugryźć'. Aż zjawił się Holoubek. Mamy zdjęcia z nowego serialu

  Powodzi z 1997 roku nikt nie potrafił filmowo "ugryźć". Aż zjawił się Holoubek. Mamy zdjęcia z nowego serialu

  "Wielka Woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny Netfliksa, którego scenariusz został zainspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Jego realizacją zajął się Jan Holoubek - reżyser doskonale znany z wielkiej staranności w odwzorowywaniu historycznych realiów w swoich kolejnych projektach. Prezentujemy pierwsze kadry z nadchodzącego serialu.

  Justyna Bryczkowska
 • Gierszał: Holoubek ma konkretną wizję tego filmu. Mamy dobry stary styl lat 70.

  Gierszał: Holoubek ma konkretną wizję tego filmu. Mamy dobry stary styl lat 70.

  Jakub Gierszał gra główną rolę w najnowszym filmie Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór". Jak to bywa w przypadku tego reżysera, akcja osadzona jest w przeszłości. Fabuła tym razem skupia się na postaci szpiegów kradnących tożsamość innych ludzi. W trakcie wywiadu na planie filmowym aktor wyjawił nam, że długo nie trzeba było go namawiać do udziału w tym projekcie.

  Justyna Bryczkowska
 • Gierszał i Schuchardt po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Są pierwsze zdjęcia z filmu Jana Holoubka

  Gierszał i Schuchardt po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Są pierwsze zdjęcia z filmu Jana Holoubka

  Jan Holoubek zakończył pracę na planie swojego nowego filmu. Tym razem reżyser skupia się na kradzieży tożsamości. Historia dotyczy agenta służb specjalnych, jednak jego życiorys jest jedynie pretekstem to opowiedzenia o ludzkich słabościach i namiętnościach. "Doppelganger. Sobowtór" na ekranach kin zagości na początku przyszłego roku, a tymczasem prezentujemy pierwsze kadry z filmu.

  Marta Korycka
Więcej o:

jan holoubek