jan holoubek

 • Paszporty 'Polityki' rozdane. Wśród zwycięzców Jan Holoubek

  Paszporty "Polityki" rozdane. Wśród zwycięzców Jan Holoubek

  Paszporty "Polityki" rozdane po raz 30. Nagrodę w kategorii "Film" otrzymał Jan Holoubek, reżyser "Wielkiej wody". W kategorii "Kultura cyfrowa" wyróżnieni zostali Anna i Jakub Górniccy z Outriders - partnerzy Gazeta.pl i Ukrayina.pl m.in. w projektach "Jeden dzień w..." czy "Białoruskie Domino".

  Marta Korycka
 • Netflix wprowadza w Polsce pilotażowy system. Chce nagradzać najlepszych lokalnych twórców
 • Zrobił film o Komendzie i 'Wielką wodę'. Jest zwiastun nowego filmu Jana Holoubka
 • Twórcy i obsada 'Wielkiej wody' nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Twórcy i obsada "Wielkiej wody" nie mogą dostać od Netfliksa tantiem za serial. Bo to Polska

  Pomimo tego, że serial "Wielka woda" cieszy się na Netfliksie ogromną popularnością i od miesiąca jest jednym z najczęściej oglądanych na platformie tytułów, ekipa nie może liczyć na to, że dostanie z tego tytułu jakiekolwiek tantiemy. Problem leży w polskich przepisach o prawie autorskim - te nie przewidują wypłat za emisję na platformach streamingowych. Sytuacja wygląda inaczej w wielu europejskich krajach.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'zalał' Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Polski serial "zalał" Netfliksa. Już trzeci tydzień stoi w globalnej czołówce

  Minęły trzy tygodnie od premiery serialu "Wielka woda", a polska produkcja ciągle cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Opowiadająca o powodzi tysiąclecia seria nieodmiennie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych tytułów na całym świecie. Użytkownicy z różnych zakątków świata spędzili na jej oglądaniu dosłownie miliony godzin.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka woda'. Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. 'Trudno tu mówić o uszyciu ubrania'

  "Wielka woda". Kostium Anny Dymnej powstawał przez miesiąc. "Trudno tu mówić o uszyciu ubrania"

  "Takim aktorom role się proponuje i modli o to, żeby się zgodzili" - opowiada reżyser Jan Holoubek, który zaprosił Annę Dymną do udziału w produkcji "Wielka woda". Aktorka wciela się w serialu w matkę głównej bohaterki - chorobliwie otyłą śpiewaczkę operową. Jej metamorfoza jest zaiste spektakularna - jak się okazuje, sam kostium szyty był misternie przez miesiąc.

  Justyna Bryczkowska
 • Polski serial 'wybuchł' na Netfliksie. 'Wielka woda' na szczycie globalnej listy

  Polski serial "wybuchł" na Netfliksie. "Wielka woda" na szczycie globalnej listy

  "Wielka woda" to najgłośniejszy polski serial Netfliksa w tym sezonie. Opowiada o powodzi tysiąclecia, która 25 lat temu nawiedziła południową i zachodnią Polskę. Produkcja jest najchętniej oglądanym serialem w Polsce na Netfliksie, ale nie tylko w naszym kraju wzbudza zainteresowanie. Okazuje się, że w ostatnim tygodniu był drugim najchętniej oglądanym serialem nieanglojęzycznym na świecie.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Tak była kręcona 'Wielka woda'. Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Tak była kręcona "Wielka woda". Nagranie z planu uświadamia skalę projektu - sam basen powstawał osiem tygodni

  Netflix podzielił się nagraniem z planu "Wielkiej wody", na którym widać, jak dokładnie wyglądała stworzona na potrzeby serialu scenografia naśladująca ulicę Wrocławia. Ujęcia z drona pokazują, jak zaskakująco duża była to konstrukcja. - To, w jaki sposób została postawiona scenografia, to jak Marek Warszawski to ustawił, było imponujące, zaskakujące i niezwykłe. Myślę, że długo, a może już nigdy nie będę mogła brać udziału w produkcji, która jest zrobiona z takim rozmachem. To było coś wielkiego - zaznaczyła na premierze serialu odtwórczyni roli głównej Agnieszka Żulewska.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wielka Woda'. Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  "Wielka Woda". Tomasz Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków [WYWIAD]

  Tomasz Kot w najnowszym serialu katastroficznym Jana Holoubka i Bartka Ignaciuka "Wielka Woda" wcielił się w prezydenta Wrocławia. W wywiadzie z okazji premiery tej produkcji opowiada nam m.in., co jako mieszkaniec Legnicy, która także walczyła z powodzią tysiąclecia, najlepiej pamięta z 1997 roku, dlaczego nie ma problemu z graniem postaci drugoplanowych i co go najbardziej urzekło w "Wielkiej Wodzie". Tłumaczy nam też, czym jest aktorskie "lizanie szafy" oraz dlaczego tego unika. A to ciągle nie wszystko, co miał do powiedzenia.

  Justyna Bryczkowska
 • Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z 'Wielkiej Wody' trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Odważna metamorfoza Anny Dymnej do serialu. Na zdjęciach z "Wielkiej Wody" trudno ją rozpoznać [ZDJĘCIA]

  Anna Dymna to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Przez wiele lat skupiona była na działalności charytatywnej i stosunkowo rzadko przyjmowała nowe role. Zrobiła wyjątek dla Jana Holoubka i zagrała w jego serialu "Wielka woda", który premierę będzie miał 5 października na Netfliksie. Jak widać na udostępnionych przez platformę zdjęciach z planu, na potrzeby produkcji Anna Dymna przeszła imponującą metamorfozę.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Rojst'97'. Netflix pokazał zwiastun nowego serialu Holoubka. Jest data premiery

  "Rojst'97". Netflix pokazał zwiastun nowego serialu Holoubka. Jest data premiery

  W drugim sezonie "Rojsta" Jan Holubek zabiera nas w kolejną wycieczkę w czasie - tym razem będziemy świadkami wydarzeń, do których doszło w czasie wielkiej powodzi w roku 1997. Efektownie wygląda już chociażby charakteryzacja Zofii Wichłacz - w pełnej krasie będziemy mogli obserwować wysiłki całej ekipy już 7 lipca tego roku.

  mat. pras. oprac. jab
 • 'Rojst'97'. Pierwszy zwiastun i zdjęcia z nowego serialu Jana Holoubka - jest klimat!

  "Rojst'97". Pierwszy zwiastun i zdjęcia z nowego serialu Jana Holoubka - jest klimat!

  Netflix pokazał, czego możemy się spodziewać po drugim sezonie głośnego serialu kryminalnego Jana Holoubka. Tym razem reżyser zabiera nas w podróż w lata 90., a na zwiastunie i pierwszych zdjęciach widać, że klimat epoki odwzorowano rewelacyjnie. W rolach głównych zobaczymy ponownie Dawida Ogrodnika i Andrzeja Seweryna, a dołączą do nich Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • 'Rojst'. Jan Holoubek kręci drugi sezon serialu. Są informacje o obsadzie

  "Rojst". Jan Holoubek kręci drugi sezon serialu. Są informacje o obsadzie

  Trwają prace na planie drugiego sezonu serialu "Rojst" w reżyserii Jana Holoubka - potwierdził serwis naekranie.pl. Bardzo ciepło przyjęta produkcja doczekała się tylko jednej serii na nieistniejącej już platformie Showmax, teraz serial można oglądać na Netfliksie. Co wiadomo o kolejnej części "Rojsta"?

  oprac. Maja Piskadło
Więcej o:

jan holoubek