jurek owsiak

 • Paweł Królikowski na finale WOŚP do Owsiaka: Cudny oszołomie, dałeś nam coś cenniejszego niż te miliardy

  Paweł Królikowski na finale WOŚP do Owsiaka: Cudny oszołomie, dałeś nam coś cenniejszego niż te miliardy

  - Cała ta akcja, którą rozpętałeś, cudny oszołomie, uprzytomniła wielu, wielu ludziom w naszym kraju, że tak naprawdę nikt nie jest sam, że po prostu jesteśmy razem i że tak łatwo się nie damy - mówił do Jurka Owsiaka na antenie TVP Paweł Królikowski podczas jednego z pierwszych finałów WOŚP. O 30 latach historii najgłośniejszej polskiej akcji dobroczynnej opowiada film dokumentalny "Fenomen", który od 20 stycznia można oglądać w kinach. Prezentujemy jego fragment.

  Justyna Bryczkowska
 • Pierwszy finał WOŚP to był szał. Ludzie dawali pieniądze wolontariuszom nawet bez serduszek i puszek

  Pierwszy finał WOŚP to był szał. Ludzie dawali pieniądze wolontariuszom nawet bez serduszek i puszek

  Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku i już wtedy był wydarzeniem przełomowym. Coś się w Polsce zmieniło. Ludzie reagowali skrajnie entuzjastycznie i dawali pieniądze na WOŚP, chociaż wolontariusze nie mieli ani serduszek ani oficjalnych puszek. "Jak powiedzieliśmy 'start', to słuchaj, widzimy, że Polska zwariowała" - opowiada w filmie "Fenomen" Jurek Owsiak. Premiera kinowa 20 stycznia, a my prezentujemy przedpremierowo fragment produkcji.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Fenomen' w kinach już 20 stycznia. Film o Jurku Owsiaku zebrał owacje na stojąco

  "Fenomen" w kinach już 20 stycznia. Film o Jurku Owsiaku zebrał owacje na stojąco

  W warszawskiej Kinotece odbył się pokaz specjalny filmu "Fenomen". To pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii WOŚP wejdzie do kin już w najbliższy piątek, 20 stycznia - tuż przed zbliżającym się 31. Finałem akcji. - To jest historia o nas, o Polakach, o Polsce - mówiła Dominika Kulczyk, główna producentka filmu. Publiczność nagrodziła film owacjami na stojąco.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Pani w ZAIKiSie powiedziała, że nazwa jest zła, bo nie wpadnie w ucho'. Chodziło o WOŚP

  "Pani w ZAIKiSie powiedziała, że nazwa jest zła, bo nie wpadnie w ucho". Chodziło o WOŚP

  3 stycznia 2023 roku mija 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji już 20 stycznia do polskich kin wejdzie "Fenomen" - pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry. Po raz pierwszy twórca WOŚP tak szczerze opowie, skąd wziął się pomysł na jej stworzenie i nie będzie też omijać naprawdę trudnych tematów.

  Justyna Bryczkowska
 • Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje

  Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje

  - Wydaje mi się, że przez to, że nie do końca jesteśmy mile widziani w świecie metalowców, a jednocześnie nie za bardzo wpisujemy się w konwencję muzyki popowej, to możemy pokazać się trochę tu, a trochę tam. Innymi słowy: nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie - mówi nam wokalista zespołu Nocny Kochanek, Krzysztof Sokołowski.

  Justyna Bryczkowska
 • Pol'and'Rock Festival 2022. Zmiana organizacji ruchu. Jak dojechać?

  Pol'and'Rock Festival 2022. Zmiana organizacji ruchu. Jak dojechać?

  28. edycja Pol'and'Rock Festival nadchodzi wielkimi krokami. Wydarzenie gromadzi rzeszę fanów, których już w czwartek (4.08) przywita Jurek Owsiak. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Jak dojechać? Policja wydała komunikat.

  Marta Wolf
 • Pol'and'Rock Festival 2022 już niebawem. Gdzie się odbędzie? [Line-up]

  Pol'and'Rock Festival 2022 już niebawem. Gdzie się odbędzie? [Line-up]

  "Zaraz będzie ciemno!" - czyli już niebawem wybrzmi 28. edycja Pol'and'Rock Festival z przesłaniem "Wojnie NIE!". Na scenie pojawią się m.in.: pochodząca z Francji punkowa kapela Tagada Jones, amerykański przedstawiciel hard rocka Clutch, Wolf Alice, formacja Nova Twin oraz przedstawiciele polskiej sceny rockowej m.in. Organek czy Kwiat Jabłoni. Kto jeszcze wystąpi? Przedstawiamy line-up imprezy.

  Marta Wolf
 • To miała być jedna z największych atrakcji. Limp Bizkit nie wystąpi na Pol'and'Rock Festival

  To miała być jedna z największych atrakcji. Limp Bizkit nie wystąpi na Pol'and'Rock Festival

  "Ze względu na osobiste problemy zdrowotne i zgodnie z zaleceniem mojego lekarza, aby natychmiast przerwać trasę koncertową, Limp Bizkit z przykrością musi przełożyć tournée po Wielkiej Brytanii i Europie zaplanowaną na 2022 r." - przekazał zespół na swoich profilach w mediach społecznościowych. Grupa miała wystąpić na Pol'and'Rock Festival.

  Justyna Bryczkowska
 • 28. Pol'and'Rock Festiwal ze szczególnym przesłaniem. 'Ogromna pokojowa manifestacja'
 • 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - gdzie oglądać? [PROGRAM]
Więcej o:

jurek owsiak