jurek owsiak

 • TVP atakuje Pol'and'Rock: Wiec partyjny za pieniądze na chore dzieci

  TVP atakuje Pol'and'Rock: Wiec partyjny za pieniądze na chore dzieci

  "Impreza muzyczna czy festiwal jednej partii?" - zapowiedziała materiał prezenterka "Wiadomości" TVP w wieczornym wydaniu programu, odnosząc się do zakończonego w sobotę festiwalu Pol'and'Rock Jurka Owsiaka. Telewizja Polska podsumowała wydarzenie trzyminutowym reportażem.

  Joanna Chojnacka
 • Ksiądz napisał emocjonalny list do Jurka Owsiaka. Momentami trudno uwierzyć, że autor to duchowny
 • Jerzy Owsiak odniósł się do wolontariatu na Open'erze. 'Nasz patent sprawdza się wspaniale'

  Jerzy Owsiak odniósł się do wolontariatu na Open'erze. "Nasz patent sprawdza się wspaniale"

  Ostatnie doniesienia medialne na temat wolontariatu na Open'erze wywołały prawdziwą burzę. Wszyscy chętni do pomgania w imprezie muszą wpłacić kaucję o równowartości czterodniowego karnetu. Głos w sprawie zajął Jurek Owsiak, który przy okazji przedstawił, jak wygląda podejście do wolontariatu przez organizatorów Pol'and'Rock Festivalu. Napisał także drugi post, w którym o wiele śmielej krytykuje podejście Alter Altu do wolontariuszy.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Fenomen'. Film o WOŚP pojawi się na antenie TVN. Kiedy premiera? Znamy datę

  "Fenomen". Film o WOŚP pojawi się na antenie TVN. Kiedy premiera? Znamy datę

  20 stycznia tego roku do kin trafił film "Fenomen". Dokument przedstawia historię z całego, 30-letniego okresu funkcjonowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy, którzy nie zobaczyli produkcji na wielkim ekranie, będą mogli obejrzeć ją zupełnie za darmo na antenie TVN.

  Jakub Pierzak
 • Paweł Królikowski na finale WOŚP do Owsiaka: Cudny oszołomie, dałeś nam coś cenniejszego niż te miliardy

  Paweł Królikowski na finale WOŚP do Owsiaka: Cudny oszołomie, dałeś nam coś cenniejszego niż te miliardy

  - Cała ta akcja, którą rozpętałeś, cudny oszołomie, uprzytomniła wielu, wielu ludziom w naszym kraju, że tak naprawdę nikt nie jest sam, że po prostu jesteśmy razem i że tak łatwo się nie damy - mówił do Jurka Owsiaka na antenie TVP Paweł Królikowski podczas jednego z pierwszych finałów WOŚP. O 30 latach historii najgłośniejszej polskiej akcji dobroczynnej opowiada film dokumentalny "Fenomen", który od 20 stycznia można oglądać w kinach. Prezentujemy jego fragment.

  Justyna Bryczkowska
 • Pierwszy finał WOŚP to był szał. Ludzie dawali pieniądze wolontariuszom nawet bez serduszek i puszek

  Pierwszy finał WOŚP to był szał. Ludzie dawali pieniądze wolontariuszom nawet bez serduszek i puszek

  Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku i już wtedy był wydarzeniem przełomowym. Coś się w Polsce zmieniło. Ludzie reagowali skrajnie entuzjastycznie i dawali pieniądze na WOŚP, chociaż wolontariusze nie mieli ani serduszek ani oficjalnych puszek. "Jak powiedzieliśmy 'start', to słuchaj, widzimy, że Polska zwariowała" - opowiada w filmie "Fenomen" Jurek Owsiak. Premiera kinowa 20 stycznia, a my prezentujemy przedpremierowo fragment produkcji.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Fenomen' w kinach już 20 stycznia. Film o Jurku Owsiaku zebrał owacje na stojąco

  "Fenomen" w kinach już 20 stycznia. Film o Jurku Owsiaku zebrał owacje na stojąco

  W warszawskiej Kinotece odbył się pokaz specjalny filmu "Fenomen". To pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii WOŚP wejdzie do kin już w najbliższy piątek, 20 stycznia - tuż przed zbliżającym się 31. Finałem akcji. - To jest historia o nas, o Polakach, o Polsce - mówiła Dominika Kulczyk, główna producentka filmu. Publiczność nagrodziła film owacjami na stojąco.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Pani w ZAIKiSie powiedziała, że nazwa jest zła, bo nie wpadnie w ucho'. Chodziło o WOŚP

  "Pani w ZAIKiSie powiedziała, że nazwa jest zła, bo nie wpadnie w ucho". Chodziło o WOŚP

  3 stycznia 2023 roku mija 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji już 20 stycznia do polskich kin wejdzie "Fenomen" - pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry. Po raz pierwszy twórca WOŚP tak szczerze opowie, skąd wziął się pomysł na jej stworzenie i nie będzie też omijać naprawdę trudnych tematów.

  Justyna Bryczkowska
 • Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje

  Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje

  - Wydaje mi się, że przez to, że nie do końca jesteśmy mile widziani w świecie metalowców, a jednocześnie nie za bardzo wpisujemy się w konwencję muzyki popowej, to możemy pokazać się trochę tu, a trochę tam. Innymi słowy: nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie - mówi nam wokalista zespołu Nocny Kochanek, Krzysztof Sokołowski.

  Justyna Bryczkowska
 • Pol'and'Rock Festival 2022. Zmiana organizacji ruchu. Jak dojechać?

  Pol'and'Rock Festival 2022. Zmiana organizacji ruchu. Jak dojechać?

  28. edycja Pol'and'Rock Festival nadchodzi wielkimi krokami. Wydarzenie gromadzi rzeszę fanów, których już w czwartek (4.08) przywita Jurek Owsiak. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Jak dojechać? Policja wydała komunikat.

  Marta Wolf
 • Pol'and'Rock Festival 2022 już niebawem. Gdzie się odbędzie? [Line-up]

  Pol'and'Rock Festival 2022 już niebawem. Gdzie się odbędzie? [Line-up]

  "Zaraz będzie ciemno!" - czyli już niebawem wybrzmi 28. edycja Pol'and'Rock Festival z przesłaniem "Wojnie NIE!". Na scenie pojawią się m.in.: pochodząca z Francji punkowa kapela Tagada Jones, amerykański przedstawiciel hard rocka Clutch, Wolf Alice, formacja Nova Twin oraz przedstawiciele polskiej sceny rockowej m.in. Organek czy Kwiat Jabłoni. Kto jeszcze wystąpi? Przedstawiamy line-up imprezy.

  Marta Wolf
 • To miała być jedna z największych atrakcji. Limp Bizkit nie wystąpi na Pol'and'Rock Festival

  To miała być jedna z największych atrakcji. Limp Bizkit nie wystąpi na Pol'and'Rock Festival

  "Ze względu na osobiste problemy zdrowotne i zgodnie z zaleceniem mojego lekarza, aby natychmiast przerwać trasę koncertową, Limp Bizkit z przykrością musi przełożyć tournée po Wielkiej Brytanii i Europie zaplanowaną na 2022 r." - przekazał zespół na swoich profilach w mediach społecznościowych. Grupa miała wystąpić na Pol'and'Rock Festival.

  Justyna Bryczkowska
 • 28. Pol'and'Rock Festiwal ze szczególnym przesłaniem. 'Ogromna pokojowa manifestacja'
 • 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - gdzie oglądać? [PROGRAM]
 • Owsiak otworzył Pol'and'Rock. Mówił o 'politycznym buractwie'. Tłum odpowiedział: J***ć PiS!

  Owsiak otworzył Pol'and'Rock. Mówił o "politycznym buractwie". Tłum odpowiedział: J***ć PiS!

  Wystartowała 27. edycja Pol'and'Rock Festiwal. Wydarzenie tradycyjnie otworzył Jurek Owsiak, który zwrócił się bezpośrednio do uczestników festiwalu. Owsiak poprosił o minutę ciszy dla ofiar pandemii COVID-19, ale mówił także o braku zgody na zło i "polityczne buractwo". W pewnym momencie jego wystąpienia uczestnicy koncertu zaczęli skandować hasło "j***ć PiS".

  oprac. Sebastian Rosłon
 • Pol'and'Rock pierwszy raz od 2016 roku nie jest imprezą wysokiego ryzyka

  Pol'and'Rock pierwszy raz od 2016 roku nie jest imprezą wysokiego ryzyka

  "Komenda Powiatowa Policji w Gryficach wystawiła opinię na temat Pol'and'Rock Festival 2021. Pierwszy raz od 2016 roku Festiwal nie dostał opinii imprezy masowej z podwyższonym ryzykiem" - poinformował na Facebooku Jurek Owsiak. A marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przekazał, że pojawią się dodatkowe, specjalne pociągi dla festiwalowiczów.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Pol'and'Rock nie wróci do Kostrzyna? Burmistrz odpowiedział Jurkowi Owsiakowi

  Pol'and'Rock nie wróci do Kostrzyna? Burmistrz odpowiedział Jurkowi Owsiakowi

  Czy festiwal Pol'and'Rock ma szansę powrócić do Kostrzyna nad Odrą? "Może to zdarzyć się nieprędko, gdyż w tym roku odbywa się tam przebudowa mostu kolejowego, w przyszłym roku przebudowa obwodnicy, co bardzo utrudni komunikację festiwalową" - przekazał Jurek Owsiak, informując przy okazji o innych problemach, z jakimi w tej lokalizacji musieli zmagać się organizatorzy imprezy. Na jego słowa zareagował burmistrz miasta.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Jurek Owsiak o oświadczeniu Kultu: 'Brawo Kult!'. Pol'and'Rock Festival 2021 tylko dla zaszczepionych
 • Pol'and'Rock Festival 2021 - nowa lokalizacja, płatne wejściówki i testy na COVID-19
 • Robert Janowski krytycznie pisze o TVP i jej podejściu do WOŚP: Wybrali dyrygenturę Prezesa! Żal mi i wstyd
Więcej o:

jurek owsiak