Seriale

 • Polak pracuje nad przełomowym wynalazkiem. Będzie mógł szukać ZŁOTA BAŁTYKU tam, gdzie inni nie docierają

  Polak pracuje nad przełomowym wynalazkiem. Będzie mógł szukać ZŁOTA BAŁTYKU tam, gdzie inni nie docierają

  Nie bez powodu bursztyny nazywa się "złotem Bałtyku" - za największe okazy o masie od 1 do 1,5 kg można dostać kilkadziesiąt, a czasem nawet 100 tysięcy złotych. Poszukiwanie jantarów nie jest jednak ani zadaniem łatwym, ani bezpiecznym - tym bardziej, że jego złoża są ograniczone. Polski poszukiwacz pracuje nad wynalazkiem, który może sprawić, że będzie można pozyskiwać bursztyny z miejsc wcześniej niedostępnych.

  Materiał promocyjny
 • 'Powrót'. Adrian Panek: Ten, kto sztywno trzyma się scenariusza, popełnia błąd. Film robi się wspólnie

  "Powrót". Adrian Panek: Ten, kto sztywno trzyma się scenariusza, popełnia błąd. Film robi się wspólnie

  - Film czy serial robi się trzy razy. Pierwszy raz: wtedy, kiedy się go pisze; drugi raz: kiedy scenariusz się kręci, pewne dialogi czy sytuacje trzeba zmienić; trzeci raz: w montażu. Wszystkie te etapy zawsze wnoszą do produkcji coś nowego - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Adrian Panek. Reżyser komediowego serialu "Powrót" opowiedział nam m.in. o tym, co jego zdaniem stanowi największą magię w kinie i skąd się właściwie bierze męska przyjaźń.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Detektyw Murdoch' to serial tak popularny, że zagrał w nim premier Kanady. 'Dziwnie było go instruować'

  "Detektyw Murdoch" to serial tak popularny, że zagrał w nim premier Kanady. "Dziwnie było go instruować"

  "Detektyw Murdoch" to jeden z najbardziej znanych na świecie kanadyjskich seriali. Wystąpili w nim gościnnie m.in. William Shatner i premier Kanady. Główną rolę w produkcji, którą w Polsce pokazuje kanał Epic Drama, gra Yannick Bisson. - Praca nad naszym serialem wybitnie uświadomiła mi, jak historia lubi się powtarzać i jak globalnie wpływa na nas wszystkich. Powinniśmy zwracać na to dużo uwagi, zwłaszcza teraz - mówi Gazeta.pl.

  Justyna Bryczkowska