Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Agnieszka Chylińska szturmem podbiła polski show-biznes jako niepokorna wokalistka zespołu O.N.A. Kruczoczarne włosy, ostry język i charakterystyczny, zadziorny głos stały się znakiem rozpoznawczym gwiazdy. Kilka lat temu Chylińska zaskoczyła fanów diametralną zmianą wizerunku - przefarbowała włosy na blond, postawiła na bardziej kobiece kreacje, a rockowe brzmienie zastąpiła stylistyką dance. 23 maja jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich artystek kończy 40 lat. Wszystkiego najlepszego!
Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska WALDEMAR KOMPALA

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Agnieszka Chylińska szturmem podbiła polski show-biznes jako niepokorna wokalistka zespołu O.N.A. Kruczoczarne włosy, ostry język i charakterystyczny, zadziorny głos stały się znakiem rozpoznawczym gwiazdy. Kilka lat temu Chylińska zaskoczyła fanów diametralną zmianą wizerunku - przefarbowała włosy na blond, postawiła na bardziej kobiece kreacje, a rockowe brzmienie zastąpiła stylistyką dance.23 maja jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich artystek kończy 40 lat. Wszystkiego najlepszego!

Agnieszka Chylińska szturmem podbiła polski show-biznes jako niepokorna wokalistka zespołu O.N.A. Kruczoczarne włosy, ostry język i charakterystyczny, zadziorny głos stały się znakiem rozpoznawczym gwiazdy. Kilka lat temu Chylińska zaskoczyła fanów diametralną zmianą wizerunku - przefarbowała włosy na blond, postawiła na bardziej kobiece kreacje, a rockowe brzmienie zastąpiła stylistyką dance.
23 maja jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich artystek kończy 40 lat. Wszystkiego najlepszegAgnieszka Chylińska szturmem podbiła polski show-biznes jako niepokorna wokalistka zespołu O.N.A. Kruczoczarne włosy, ostry język i charakterystyczny, zadziorny głos stały się znakiem rozpoznawczym gwiazdy. Kilka lat temu Chylińska zaskoczyła fanów diametralną zmianą wizerunku - przefarbowała włosy na blond, postawiła na bardziej kobiece kreacje, a rockowe brzmienie zastąpiła stylistyką dance.23 maja jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich artystek kończy 40 lat. Wszystkiego najlepszego!Agnieszka Chylińska szturmem podbiła polski show-biznes jako niepokorna wokalistka zespołu O.N.A. Kruczoczarne włosy, ostry język i charakterystyczny, zadziorny głos stały się znakiem rozpoznawczym gwiazdy. Kilka lat temu Chylińska zaskoczyła fanów diametralną zmianą wizerunku - przefarbowała włosy na blond, postawiła na bardziej kobiece kreacje, a rockowe brzmienie zastąpiła stylistyką dance.23 maja jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich artystek kończy 40 lat. Wszystkiego najlepszego!

Agnieszka Chylińska w 1997 roku Agnieszka Chylińska w 1997 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Agnieszka Chylińska przyszła na świat 23 maja 1976 roku w Gdańsku. Miłością do rocka zaraził ją starszy brat Wawrzyniec, obecnie perkusista deathmetalowy. Pierwsze sukcesy zanotowała jeszcze jako licealistka, kiedy w 1994 roku zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Została też dostrzeżona przez muzyków z grupy Second Face.

Agnieszka Chylińska w 1999 roku Agnieszka Chylińska w 1999 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Wtedy zaczął się u niej okres buntu - Agnieszka rzuciła szkołę, zajęła się na poważnie śpiewaniem i stała się dopasować do wizerunku niepokornej artystki. Niedługo później wokalistka dołączyła do zespołu Skawalker, solowego projektu Grzegorza Skawińskiego. Zespół przemianowano na O.N.A., a w 1995 ukazał się jego debiutancki album zatytułowany Modlishka.

Agnieszka Chylińska w 2001 roku Agnieszka Chylińska w 2001 roku Fot. Arek Ćcichocki / AG

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Chylińska z marszu podbiła serca publiczności i krytyków charakterystycznym, lekko zachrypniętym głosem. Jako wokalistka O.N.A. zdobyła szereg nominacji i nagród, w tym Fryderyki, PlayBoxy, cz Paszport Polityki. W 2003 rozstała się z zespołem z powodu "rozbieżności artystycznych".

Agnieszka Chylińska w 1999 roku Agnieszka Chylińska w 1999 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Czas pierwszych sukcesów dziś Agnieszka wspomina jako okres, w którym czuła się niezwykle agresywna, nieszczęśliwa i zakompleksiona. Sława szybko uderzyła jej do głowy - pojawiły się narkotyki, przygodny seks. Na prostą pomogli jej wyjść bliscy.

Agnieszka Chylińska w 2010 roku Agnieszka Chylińska w 2010 roku Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Po rozstaniu z O.N.A. Chylińska założyła własny zespół Chylińska. W 2004 roku grupa wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną Winna. Niedługo później wokalistka poznała swojego obecnego męża Marka. W 2006 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn Rysio. Chylińska z typową dla siebie bezpośredniością opowiadała o trudnych początkach macierzyństwa, bezradności i uczeniu się bycia mamą. Zniknęła z show-biznesu na kilka lat, by poświęcić się wychowywaniu syna.

Agnieszka Chylińska w 2011 roku Agnieszka Chylińska w 2011 roku Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Wróciła w 2009 roku jako jurorka w "Mam talent". W tym samym czasie wydała swoją nową płytę Modern Rocking, w której zaskoczyła wszystkich drastyczną zmianą wizerunku. Rockowe brzmienie zamieniła na łagodny pop. Złagodniała i pokazała swoją wrażliwą naturę. Niedługo później pożegnała się też z nieodłącznymi kruczoczarnymi włosami i przefarbowała się na platynowy blond.

Agnieszka Chylińska w 2014 roku Agnieszka Chylińska w 2014 roku fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Od tego czasu Chylińska wyrosła na jedną z największych gwiazd telewizji. Obecnie wokalistka jest jurorką w programach "Mali Giganci? i "Mam Talent!", napisała też cztery książki - trylogię o przygodach Zezii oraz "Labirynt Lukrecji".

fdfdfdOd tego czasu Chylińska wyrosła na jedną z największych gwiazd telewizji. Obecnie wokalistka jest jurorką w programach "Mali Giganci? i "Mam Talent!", napisała też cztery książki - trylogię o przygodach Zezii oraz ?Labirynt Lukrecji?.W lutym 2010 roku wydawnictwo Modern Rocking uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album roku pop[12]. Miesiąc później Chylińska otrzymała nominację w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka[13]. W 2010 otrzymała również Złotego Dzioba w kategorii Przebój roku, VIVA Comet Award w kategorii Image roku, Eska Music Award w kategorii Artystka roku oraz dwie Superjedynki w kategoriach Przebój roku i Album roku ? Pop.Od września 2013 do czerwca 2015 prowadziła w RMF FM niedzielny program Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej[14].

Od tego czasu Chylińska wyrosła na jedną z największych gwiazd telewizji. Obecnie wokalistka jest jurorką w programach "Mali Giganci? i "Mam Talent!", napisała też cztery książki - trylogię o przygodach Zezii oraz ?Labirynt Lukrecji?.W lutym 2010 roku wydawnictwo Modern Rocking uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album roku pop[12]. Miesiąc później Chylińska otrzymała nominację w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka[13]. W 2010 otrzymała również Złotego Dzioba w kategorii Przebój roku, VIVA Comet Award w kategorii Image roku, Eska Music Award w kategorii Artystka roku oraz dwie Superjedynki w kategoriach Przebój roku i Album roku ? Pop.Od września 2013 do czerwca 2015 prowadziła w RMF FM niedzielny program Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej[14].
Od tego czasu Chylińska wyrosła na jedną z największych gwiazd telewizji. Obecnie wokalistka jest jurorką w programach "Mali Giganci? i "Mam Talent!", napisała też cztery książki - trylogię o przygodach Zezii oraz ?Labirynt Lukrecji?.
Agnieszka Chylińska w 2014 roku Agnieszka Chylińska w 2014 roku Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

W ostatnich latach powiększyła się również rodzina artystki -  2010 roku na urodziła się jej pierwsza córka Estera, dwa lata później na świat przyszła Krystyna.

Agnieszka Chylińska w 2015 roku Agnieszka Chylińska w 2015 roku Fot. Pawel Malinowski / Agencja Gazeta

Od niepokornej rockmanki do jurorki TVN. Agnieszka Chylińska kończy 40 lat!

Jeszcze przed 40-ką Chylińska świętowała 20-lecie pracy artystycznej. Fani byłej wokalistki O.N.A. chcieliby jeszcze, aby artystka wróciła do śpiewania. I choć póki co Agnieszka nie potwierdza plotek o nowym albumie, na swoim profilu na Facebooku regularnie publikuje zdjęcia ze studia nagraniowego. Czekamy na nowe piosenki jednej z najciekawszych polskich piosenkarek, a tymczasem życzymy wszystkiego najlepszego!