Sekret w ich oczach

Bez tajemnic.

Remake "Sekretu jej oczu", argentyńskiej adaptacji powieści Eduarda Sacheriego, który sześć lat temu (tak jest, witamy w 2016 roku!) dostał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W rolach głównych m.in. Nicole Kidman i Julia Roberts - para, którą jeszcze niedawno okrzyczano by jednym z najciekawszych duetów ekranowych roku. Dlaczego dzisiaj jest o niej stosunkowo cicho?

Być może dlatego, że - jak głoszą amerykańscy recenzenci - film Bill'ego Raya (scenarzysty "Planu lotu" i "Kapitana Phillipsa"), opowiadający o brutalnym morderstwie córki pewnej śledczej, jest klasycznym przykładem remake'u "made in USA". I przeciętnym kryminalnym dreszczowcem, który nie dorasta oryginałowi do pięt.

W najnowszej wersji zmodyfikowano nieco realia oraz... płeć ofiary, inne szczegóły pozostawiając w nienaruszonym stanie. Jak w rzeczywistości sprawdza się "Sekret w ich oczach"? Odpowiedzi nie znam - obraz wchodzi do kin bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Sekret w ich oczach", kryminał, thriller, USA 2015, 110 min., reż. Billy Ray, występują: Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts, Dean Norris, Michael Kelly, Joe Cole, Alfred Molina

Więcej o: