Borys Szyc na planie serialu "Pakt"

Trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu "Pakt". HBO zaprezentowało pierwsze zdjęcia z planu - okazuje się, że do obsady dołączył Borys Szyc.

Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się aktor. Na swoim profilu na Facebooku Szyc napisał jedynie enigmatycznie "Wchodzicie w pakt ze mną i Marcinem Dorocińskim?"

Akcja drugiej serii będzie rozgrywać się w Warszawie oraz na Śląsku. Rozpoczęte w kwietniu zdjęcia potrwają aż do lipca. Premiera sześciodocinkowego drugiego sezonu serialu "Pakt" została zaplanowana na jesień tego roku.

– Rozpisana na polską rzeczywistość historia kolejnego śledztwa Piotra to świetny materiał, by przyjrzeć się mechanizmom władzy, uwikłaniu ludzi oraz dynamice relacji między nimi. Pierwszy sezon ‘Paktu’ był wydarzeniem na naszym rynku, z tym większą przyjemnością przyjąłem propozycję realizacji drugiego sezonu – mówi Leszek Dawid, reżyser serialu.

Drugi sezon "Paktu" powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. W kontynuacji "Paktu" ponownie wystąpi Marcin Dorociński w roli dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego. Całość serialu wyreżyseruje Leszek Dawid, twórca "Jesteś bogiem" i "Ki", a także głośnego dokumentu "Bar na Viktorii".

Premiera serialu odbędzie się jesienią tego roku w HBO.

Więcej o: