Idealna obsada nie istn..., chyba że chodzi o "Gladiatora 2". Pedro Pascal to wisienka na torcie

Do imponującej obsady kontynuacji "Gladiatora 2" dołącza kolejny rozchwytywany gwiazdor. Pedro Pascal, którego widzowie pokochali dzięki serialom "The Mandalorian" i "The Last of Us" finalizuje właśnie negocjacje dotyczące produkcji.

Film "Gladiator" to niekwestionowany kinowy hit. Produkcja w 2001 roku otrzymała 12 nominacji do Oscara, pięć statuetek trafiło w ręce twórców - wśród nich ta najważniejsza, za najlepszy film. Obraz zarobił ponad 460 milionów dolarów na całym świecie, a plotki i o kontynuacji produkcji pojawiały się już od lat.

"Gladiator 2". Obsada kontynuacji filmowego hitu Ridleya Scotta robi wrażenie

Dziś wiemy, że kinowy przebój faktycznie doczeka się sequela. Twórcy mają w planach osadzić akcję filmu 20 lat po finale pierwszej części. Wówczas bohater grany przez Russella Crowe'a, Maximus pokonuje cesarza Kommodusa i umiera w wyniku obrażeń, które poniósł w walce. Kontynuację "Gladiatora" wyreżyseruje Ridley Scott, który będzie również jednym z producentów filmu. Za scenariusz odpowie David Scarpa. Jak podaje serwis Deadline, do prac nad produkcją zatrudniono twórców odpowiedzialnych za oryginał takich jak John Mathieson - zdjęcia, Arthur Max - scenografia czy Janty Yates - kostiumy.

Z tygodnia na tydzień wiemy o produkcji coraz więcej. Trzeba przyznać, że obsada kontynuacji "Gladiatora" robi duże wrażenie. Wśród aktorów, których zobaczymy na ekranie, znajdzie się Paul Mescal nominowany do Oscara za rolę w "Aftersun", który ma wcielić się w Lucjusza. Lucyllę ponownie zagra Connie Nielsen, a Joseph Quinn, Eddie Munson ze "Stranger Things" został obsadzony jako cesarz Karakalla.

"Gladiator 2". Kiedy premiera filmu?

Póki co nie wiemy, kim w historii będzie Pedro Pascal oraz Denzel Washington, który również widnieje w obsadzie. W "Gladiatorze 2" zobaczymy także Barry'ego Keoghana nominowanego do Oscara za rolę drugoplanową w "Duchach Inisherin". Plotki donoszą, że aktor wcieli się w brata Karakalli, cesarza Getę. Nieoficjalnie mówi się także i powrocie do roli sprzed lat filmowego Juby, którego ponownie ma zagrać Djimon Hounsou. Premierę filmu zapowiedziano na 22 listopada 2024 roku. 

Więcej o: