Program TV na dziś: "Godzilla" z Elizabeth Olsen i Aaronem Taylorem-Johnsonem [POLECAJ TV - 7.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 07.10

Dzisiaj przede wszystkim drugi sezon kryminalnego serialu „Bosch” o godz. 22:00 w 13 Ulicy. Wspominam o nim, chociaż to powtórka odcinka pierwszego, bo premiery są w poniedziałki o godz. 23:00, a to nie jest najlepsza pora dla tych, którzy we wtorek rano wstać muszą. Ale dzisiaj warunki są sprzyjające. Godzina emisji dobra, a jutro nie trzeba się nigdzie spieszyć. A skoro tak, to „Bosch”.
Ale nie tylko ów się tak dobrze w ramówkach prezentuje, o czym przekonacie się z Polecaja.

Coś spoza listy? Oczywiście. W TVP Kultura o godz. 22:30 "Tygodnik kulturalny" Michała Chacińskiego, w HBO wieczór z Robertem Downeyem Jr. w ramach którego o godz. 20:10 „Iron Man”, i o godz. 22:15 „Sędzia” z 2014 roku. W CBS Action z kolei wieczór z Michaelem Dudikoffem. O godz. 21:00 „Ludzka tarcza” z 1992 i o godz. 23:00 „Stacja kosmiczna Avna” z roku 2001.

Jutro kolejny Polecaj TV, a dzisiaj dobrego piątku życzę #wTelewizji.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
W pogoni za szczęściem (The Pursuit of Happyness) - dramat biograficzny, USA 2006, reż. Gabriele Muccino, wyk. Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Brian Howe (112 min)
Oparta na faktach i książce "króla Wall Street", Chrisa Gardnera historia człowieka, który zostaje bez pracy i dachu nad głową, ale udowadnia sobie i innym, że chcieć to móc. Krótko mówiąc wykład na temat, że chcieć to móc i takie tam bzdety. MIAŁO BYĆ CHYBA KRZEPIĄCE.

Polsat godz. 22:05
Faceci w czerni (Men in Black) - komedia SF, USA 1997, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Tommy Lee Jones, Will Smith, John Alexander, Linda Fiorentino (87 min)
Will Smith dołącza do Tommy Lee Jonesa, i razem jako agencji kontrolują imigrantów z kosmosu mieszkających wśród ludzi. Spektakularna część pierwsza cyklu, który niezmiennie PRZYJEMNIE I WESOŁO SIĘ OGLĄDA.

TVN godz. 20:00
Godzilla - film SF, USA/Japonia 2014, reż. Gareth Edwards, wyk. Aaron Taylor-Johnson, CJ Adams, Ken Watanabe, Bryan Cranston (123 min)
Imponujący rozmachem powrót do legendarnego japońskiego potwora, który symbolizuje japońskie lęki i kompleksy. WIDOWISKOWA BAJKA Z MORAŁEM.

TVN 7 godz. 20:00
Butch Cassidy i Sundance Kid (Butch Cassidy and the Sundance Kid) - western, USA 1969, reż. George Roy Hill, wyk. Paul Newman, Robert Redford, Katharine Ross, Strother Martin (110 min)
Jeden z najbardziej klasycznych i najbardziej lubianych westernów. Rzecz oczywiście na dzikim się dzieje zachodzie, na którym banda pod przewodem Butcha Cassidy’ego i Sundance Kida napada na banki i pociągi. Do tego stopnia stają się bezczelni, że zbiera się specjalny oddział szeryfów, który wygania ich z kraju. Ale i na emigracji usiedzieć nie mogą spokojnie i wkurzają meksykańską armię. DLA FANÓW I Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

Cinemax godz. 20:00
Carrie - horror, USA 1976, reż. Brian De Palma, wyk. Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt (95 min)
Jeden z kultowych horrorów w starym dobrym stylu. Rzecz o nastolatce, która broniąc się przed nieprzychylnym jej otoczeniem, doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności. A gdy wkurza się na świat ostatecznie, wykorzystując swój dar dokonuje krwawej zemsty... Na podstawie debiutanckiej powieści Stephena Kinga. CIĄGLE DOBRE WRAŻENIE.

TVP Kultura godz. 20:25
Holy Motors - dramat obyczajowy, Francja/Niemcy 2012, reż. Leos Carax, wyk. Denis Lavant, Eva Mendes, Kylie Minogue, Édith Scob (115 min)
Dziwny to film, ale przy okazji zaskakująco dobry. I inspirujący i pełen cytatów lub nawiązań do znanych filmów, konkretnych scen z tych filmów, i utworów literackich. A rzecz w tym, że w kolejnych epizodach pan Oscar wciela się w różne role. Jest przemysłowcem, zabójcą, żebrakiem, a nawet potworem, i  krąży po Paryżu już to walcząc w wirtualnym świecie gwiezdnych wojen, już to romansując na dachu wieżowca z Kylie Minogue. I wszystkie zadania musi wykonać w określonym czasie. WSPANIAŁE TO.

 

AXN godz. 21:00
Obłędny rycerz (A Knight's Tale) - komedia przygodowa, USA 2001, reż. Brian Helgeland, wyk. Heath Ledger, Shannyn Sossamon, Mark Addy, Paul Bettany (125 min)
Gdy ginie Ulrich von Lichtenstein, jego giermek z pomocą przyjaciół fałszuje dokumenty, które czynią z niego rycerza i pozwalają mu brać udział w turniejach. I zdobyć serce pięknej Jocelyn, bo to ważne. Ale będzie miał trochę pod górę. Jest wesoło, jest z tempem i NIEZŁA JEST ZABAWA.

TVP 1 godz. 21:35
Otchłań (The Abyss) - thriller SF, USA 1989, reż. James Cameron, wyk. Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn, Adam Nelson (146 min)
Pracownicy stacji badawczej mają ratować załogę amerykańskiego okrętu podwodnego, ale załoga zginęła niestety w komplecie, więc im pomóc nie mogą. Za to zauważają dziwne niebieskie światło, a potem nabierają przekonania popartego kolejnymi faktami, ze to kosmici zaatakowali podwodny okręt, którego załogę ratować mieli. CIĄGLE ROBI WRAŻENIE.

 

TVN godz. 22:40
300 - dramat historyczny, USA 2006, reż. Zack Snyder, wyk. Gerard Butler, Lena Headey, Rodrigo Santoro, Dominic West (117 min)
W 480 roku p. n. e. król perski, Kserkses, wkroczył do Grecji. Prowadził ze sobą 100 tysięcy zbrojnych. Król Leonidas i trzystu Spartan wyruszają do wąwozu Termopile, by stawić czoła armii perskiej. Komiksowo wielkie, widowiskowe bardzo, a ja jakoś nie jestem pod wrażeniem. Krew, śmierć i męstwo W IMPONUJĄCYM WYDANIU.

Polsat godz. 00:15
Siła strachu (Hide and Seek) - thriller, USA/Niemcy 2005, reż. John Polson, wyk. Robert De Niro, Dakota Fanning, Famke Janssen, Elisabeth Shue (101 min)
Kilkuletnia Emily po śmierci matki doznaje szoku, z którego nie potrafi się otrząsnąć. Jeszcze bardziej zamyka się w sobie po przeprowadzce do willi nad jeziorem w małym miasteczku. Coraz więcej czasu spędza z tajemniczym przyjacielem. Ojciec i jego przyjaciółka sądzą, że chłopiec istnieje tylko w jej wyobraźni. Ale zaczyna się dziać. WYSOKIE NAPIĘCIE.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Sekret (The Secret) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Nick Murphy, wyk. James Nesbitt, Genevieve O'Reilly, Laura Pyper, Glen Wallace (4x46 min)
Maraton z całością znakomitego serialu. Jeden z moich ulubionych brytyjskich aktorów, wyśmienity James Nesbitt w opartym na faktach czteroodcinkowym thrillerze o mrocznej stronie człowieka i jego podatności na zło, które kryje się pod pozorami bogobojności. Oto szanowany mąż i członek społeczności ma romans z szanowaną panią nauczycielką niedzielnej szkółki, i razem decydują się zabić swoich małżonków i przez lata żyją z tym grzechem. ŚWIETNY SCENARIUSZ, MISTRZOWSKA ROBOTA

 

Canal+ Seriale godz. 21:30
Upadek królestwa (The Last Kingdom) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, wyk. Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower (2x43 min)
Jest połowa IX wieku, w którym upadają kolejne brytyjskie królestwa. W ręce wikingów wpada syn saskiego szlachcica i wychowuje się wśród nich. Ale jako młodzieniec będzie musiał zdecydować kim chce być. I po której stanąć stronie. Fenomenalnie zrealizowany - ale to oczywiste, skoro produkcja BBC America - i z niezłym średniowiecznym klimatem, który przypadnie do gustu lubujących się w takich rycerskich, błotno dworskich klimatach. NIEZŁA ROBOTA.

 

13 Ulica godz. 22:00
Bosch (Bosch 2) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)
To jeden z najlepszych odcinkowych kryminałów jakie dane mi było zobaczyć. Uwielbiam ten klimat. Uwielbiam tę postać twardziela, który wcale nie jest taki twardy na jakiego wygląda, i za jakiego lubi uchodzić. I który jednocześnie zdolny jest do największych ofiar, i cyniczny jest do granic obłędu. Z tym jednak, że jeśli źli ludzie, którym nadepnie na odcisk ruszą jego rodzinę, nie będzie miejsca na cynizm. No i świetny Titus Welliver w roli głównej. A największym komplementem niech będzie to, że brałem go za aktora brytyjskiego. Aż tak jest dobry. W poniedziałek premiera kolejnego odcinka. TO TRZEBA ZOBACZYĆ

 

Fokus TV godz. 22:00
Hell on Wheels - Witaj w piekle (Hell on Wheels) - serial obyczajowy, Kanada/Wielka Brytania 2011, reż. David Von Ancken, wyk. Anson Mount, Colm Meaney, Common, Dominique McElligott (58 min)
Podtytuł z tym piekłem mało potrzebny i mało lotny. Oto bowiem jest to znakomity serial o tym jak naprawdę powstawały Stany jakie znamy dzisiaj. Bo prawdziwym bohaterem, a właściwie bohaterką jest kolej, którą budowały dwie firmy, i każdej zależało na tym, żeby zbudować torów jak najwięcej. A w tle polityka, ciemne sprawy Dzikiego Zachodu, trochę westernowego klimatu, przemoc i zło. Ale najważniejsze są polityczne i biznesowe podchody, i one są z tego wszystkiego najbrudniejsze. Plus fenomenalny Colm Meaney. BARDZO TO JEST DOBRE.

 

TVP 2 godz. 22:20
Artyści - serial obyczajowy, Polska 2016, reż. Monika Strzępka, wyk. Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk (45 min)
Kolejny odcinek najlepszego serialu sezonu. BARDZO TO DOBRE JEST.

Canal+ godz. 22:30
Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (2x50 min)
Jeszcze jedna powtórka z dwuodcinkowego otwarcia najbardziej oczekiwanego serialu sezonu. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. BARDZO WARTO SPRÓBOWAĆ.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Canal+ godz. 21:00
Rekin z jeziora (Shark Lake) - thriller, USA 2015, reż. Jerry Dugan, wyk. Dolph Lundgren, Sara Malakul Lane, Lily Brooks O'Briant, James Chalke (89 min)
Premiera w telewizorze. Otóż w miejscowości nad pięknym jeziorem popłoch budzi egzotyczne zwierzę, które wymknęło się handlarzowi takich właśnie egzotycznych zwierząt. Tak złe, że oczy pieką, ale PRZYJEMNOŚĆ NIEWYSŁOWIONA.