Msza święta online na żywo 7 lutego - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo w niedzielę 7 lutego. Gdzie obejrzysz transmisję w telewizji i internecie?

Msza 7 lutego: co dalej z obostrzeniami?

Mija kolejny miesiąc od kiedy wierni kościoła Katolickiego ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa mają utrudniony dostęp do niedzielnej mszy świętej. W kościołach wciąż obowiązuje limit wiernych, którzy mogą brać udział w nabożeństwach, a wiele osób korzysta z okazji i pojawia się podczas mszy w trakcie tygodnia. W świątyniach w całym kraju obowiązują ścisłe zasady sanitarne: dezynfekcja rąk, dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa. Odkażane są powierzchnie wspólne, obowiązuje zakaz korzystania z wody święconej przy wejściach, a wierni mogą skorzystać z możliwości przyjęcia Komunii świętej "na rękę". Wszystko to po to, aby jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażenia wirusem. Gdzie można obejrzeć mszę świętą 7 lutego? Sprawdź poniżej. 

Msza św na żywo w telewizji

Podobnie jak w poprzednie niedziele, także dziś, 7 lutego będzie można obejrzeć transmisję mszy św na żywo w telewizji. Stacje, które udostępnią je swoim widzom to:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Transmisja mszy w radio

Tradycyjnie, jak co tydzień, również słuchacze radiowi mają możliwość wysłuchania audycji z mszy świętej. Transmituje ją Program Pierwszy Polskiego Radia o godzinie 9.05 wprost z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Jest to stacja o zasięgu ogólnopolskim, co znaczy, że słuchacze w każdym zakątku Polski mogą skorzystać z takiej formy uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej.

Msza online: w internecie msza o każdej porze

W internecie znajdziemy mszę online niemal o każdej porze. Transmisje prowadzone są z kościołów zlokalizowanych na terenie naszego kraju i nie tylko. Rozwiązanie takie jest bardzo korzystne dla osób, które pracują lub znajdują się poza miejscem zamieszkania. By uczestniczyć w mszy online, wystarczy mieć dostęp do internetu i jedno z urządzeń typu laptop, smartfon czy tablet. W ten sposób można w każdej chwili, w każdym miejscu obejrzeć mszę. 

Więcej o: