Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Babcię z "Niani" pożegnała Agnieszka Dygant

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Aktorka zmarła 31 stycznia w Warszawie w wieku 87 lat, swoją serialową babcię pożegnała w mediach społecznościowych Agnieszka Dygant.

Agnieszka Dygant grała tytułową "Nianię" w serialu komediowym TVN, który w latach 2005-2009 był ogromnym hitem. Krystyna Rutkowska-Ulewicz wcielała się w produkcji w babcię głównej bohaterki - Apolonię. Dygant na swoim profilu na Instagramie napisała:

Krysiu kochana. Dziękuję za wszystkie wspólne chwile, za Twoją młodzieńczość, niepoprawność i energię. Cośmy się uśmiały to nasze.
 

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Miała na koncie ponad 100 ról w filmie i TV

Krystyna Rutkowska-Ulewicz urodziła się w 1933 roku, jak napisano na stronie Filmpolski.pl, gdzie najpierw pojawiła się informacja o śmierci aktorki, w swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. W jej filmografii są takie tytuły jak: "Komedia małżeńska", "Tato", "Gry uliczne", "Kochaj i rób co chcesz", "Boża podszewka", "Złotopolscy", "Żurek", "Plebania" czy "Banksterzy". Największą popularność przyniosła jej jednak właśnie rola babci w serialu "Niania".

Aktorka przez wiele lat występowała w teatrach: Rapsodycznym w Krakowie, im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Polskim w Bydgoszczy, Dramatycznym w Szczecinie, im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, Ludowym w Nowej Hucie, im. Stefana Żeromskiego w Kielcach  oraz Dramatycznym w Warszawie.

Rutkowska-Ulewicz była matką aktora Jakuba Ulewicza.