małgorzata kożuchowska

 • 'Syn Gierka nam to przewidział'. Producent mówi o nagonce, a Koterski wzruszony dziękuje widzom

  "Syn Gierka nam to przewidział". Producent mówi o nagonce, a Koterski wzruszony dziękuje widzom

  "Gierek" w weekend otwarcia obejrzało 100 tys. osób, co oznacza, że był najczęściej wybieranym filmem w polskich kinach. Michał Koterski wzruszony dziękuje widzom za wsparcie i nawołuje, żeby się nie przejmować krytykami filmowymi, którzy równają produkcję z ziemią. Producent filmu twierdzi z kolei, że jego film "spotkała nagonka" i "krytyka w dużej mierze umotywowana politycznie", co go nie dziwi, bo to przepowiedział mu syn Edwarda Gierka.

  jab
 • 'Kiedy Edward Gierek przychodził do domu, to już nie był pierwszym sekretarzem, bo stawała się nim jego żona'

  "Kiedy Edward Gierek przychodził do domu, to już nie był pierwszym sekretarzem, bo stawała się nim jego żona"

  - To nie był oczywisty wybór. Ale nie można zamykać się na aktorów i iść w łatwe opcje. Były zarzuty, że Michał Koterski wcale nie jest podobny do Gierka, tak samo było z obsadzeniem Małgorzaty Kożuchowskiej w roli Stanisławy Gierek. Ale aktor wcale nie musi być do końca podobny do swojego bohatera. Od oglądania sobowtórów są np. muzea figur woskowych - tłumaczył w trakcie spotkania na planie "Gierka" w Pałacu Kultury producent filmu Janusz Iwanowski.

  Justyna Bryczkowska
 • Co nowego obejrzeć w kinach? Jest z czego wybierać! Repertuar kin Helios

  Co nowego obejrzeć w kinach? Jest z czego wybierać! Repertuar kin Helios

  Gdyby pokusić się o wybranie tylko jednego tytułu z bogatego repertuaru sieci kin Helios w najbliższych dniach... wybór z pewnością nie będzie prosty. Na widzów czekają bowiem: poruszająca biografia Kaliny Jędrusik, kolorowe animacje dla najmłodszych, komedia romantyczna z duetem Kożuchowska-Karolak, filmy familijne, a także mocne kino akcji. Tradycyjnie listę uzupełniają popularne seanse specjalne.

  mat. pras. oprac. jab
 • Michał Szpak debiutuje w filmie. Zobacz fragment z jego udziałem

  Michał Szpak debiutuje w filmie. Zobacz fragment z jego udziałem

  5 listopada na ekrany kin wejdzie komedia romantyczna "To musi być miłość", która opowiada o trzech siostrach i ich miłosnych perypetiach. W filmie wyreżyserowanym przez Michała Rogalskiego, obok Małgorzaty Kożuchowskiej czy Tomasza Karolaka, zadebiutuje Michał Szpak. Zaśpiewa jedną ze swoich ballad.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Syn Gierka obejrzał film o ojcu. 'Może wywoływać pewien wstrząs'

  Syn Gierka obejrzał film o ojcu. "Może wywoływać pewien wstrząs"

  Wiadomość, że powstaje film biograficzny o Edwardzie Gierku, zelektryzowała media i widzów w 2020 roku, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili kolejne doniesienia z planu. Tym bardziej że w główną rolę wcielił się Michał Koterski, a jego ekranową żoną Stanisławą została Małgorzata Kożuchowska. Efekty ich pracy miał okazję zobaczyć już syn Edwarda Gierka, Adam Gierek. Jego zdaniem aktorzy spisali się wyśmienicie.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Tak Michał Koterski mówi po francusku. Nauczył się specjalnie do roli Gierka, Philippe Tłokiński go zachwala
 • 'Gierek'. Agnieszka Więdłocha na planie filmu z Rafałem Wosiem. Scenarzysta też dostał rolę
 • Film 'Gierek'. Do ekipy dołączyli Philippe Tłokiński i Vienio. Raper przeszedł efektowną metamorfozę
 • 'Chłopi'. Do filmu nominowanej do Oscara ekipy muzykę napisze L.U.C. Obsada wygląda obiecująco

  "Chłopi". Do filmu nominowanej do Oscara ekipy muzykę napisze L.U.C. Obsada wygląda obiecująco

  "To dla mnie wielki zaszczyt pracować z oscarowymi twórcami, ale przede wszystkim wielkie wyzwanie i spełnienie marzenia" - podkreśla L.U.C., który podjął się stworzenia ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej adaptacji "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli. "Chłopi" zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, a w obsadzie pojawią się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa i Ewa Kasprzyk.

  mat. pras. oprac. jab
 • 'Gierek'. Pierwsze nagrania z planu: tak wygląda filmowy Sylwester 1976. Charakteryzacja jest imponująca
 • Ruszyły zdjęcia filmu o Gierku. Tak Jan Frycz gra Stefana Wyszyńskiego

  Ruszyły zdjęcia filmu o Gierku. Tak Jan Frycz gra Stefana Wyszyńskiego

  27 lipca padł pierwszy klaps na planie filmu o Edwardzie Gierku, którego gra Michał Koterski. Aktor z dużym poświęceniem przygotował się do roli, specjalnie przytył 17 kg. Producent filmu Janusz Iwanowski podzielił się też pierwszymi kadrami z planu - widać na nich Koterskiego i Jana Frycza, który wciela się w kardynałą Stefana Wyszyńskiego.

  jab
 • Grał proboszcza, teraz zagra Breżniewa. 'Gierek' zapowiada się coraz ciekawiej
 • Producent filmu 'Gierek': Gdy ludzie zobaczą Breżniewa, to będzie śmiech

  Producent filmu "Gierek": Gdy ludzie zobaczą Breżniewa, to będzie śmiech

  Odpowiedzialny za produkcję nadchodzącego filmu o Edwardzie Gierku Janusz Iwanowski zapewnia, że twórcy we współpracy z historykami zadbali o jak najdokładniejsze odwzorowanie realiów lat 70. Nie ma wątpliwości, że obsada wypadnie świetnie i na pewno zachwyci oraz niejednokrotnie rozbawi widzów. Szczególnie dużo obiecuje sobie po scenach, w których pojawi się aktor grający Leonida Breżniewa.

  jab
Więcej o:

małgorzata kożuchowska

 • Senność - tak było na premierze [wideo]

  " wcielił się w męża Róży (czyli Małgorzaty Kożuchowskiej): Michał Żebrowski premierowo "Senność" na naszych ekranach już od przyszłego piątku. ZOBACZ TAKŻE: JAK MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA ZAGRAŁA NARKOLEPTYCZKĘ (WIDEO) WIĘCEJ O FILMIE "SENNOŚĆ"

 • Aktorzy

  to, Gabi, Siedem przystanków na drodze do raju, Symetria, Zaginiona (serial tv), Zmruż oczy, 2004 - Oficer (serial tv), Ono, Tulipany, 2005 - Komornik, Palimpsest, Persona non grata. MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA (Anna) Ur. 27 IV 1971 we Wrocławiu. Aktorka. Ukończyła PWST w Warszawie (1993), została wyróżniona