podlasie
-
"Ta książka jest literacką zemstą za lata upokorzeń". Maciej Stuhr czyta w Gazeta.pl
W specjalnym programie Gazeta.pl Maciej Stuhr czyta wybrane dla nas fragmenty "Opowieści ze wsi obok". - Ta książka jest literacką zemstą za lata upokorzeń - dodaje Stuhr w drugiej części programu, czyli w rozmowie z Mirosławem Miniszewskim i Antonim Pawlickim. Miniszewski napisał "Opowieści ze wsi obok", a Pawlicki wyprodukował audiobooka. W długi weekend majowy w ten nietypowy sposób zabieramy Was na Podlasie.
-
Narnia, mordercze mokradła, schodki ze "Znachora" i szeptuchy. Co jeszcze dało popkulturze Podlasie?
Podlasie w opowieściach Mirosława Miniszewskiego to takie miejsce, gdzie nudna rzeczywistość miesza się z dziką magią. We wsi, której życie opisuje ze swadą, "za miedzą mieszkają pogańskie zjawy i znachorki", na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a "nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa". O tym wszystkim czyta Maciej Stuhr w nowym audiobooku. Ale nie tylko takie Podlasie można zobaczyć w popkulturze.
-
Śladami Kruka. "Przewodnik po Podlasiu" i zapowiedź specjalnego dokumentu "Szepty Podlasia"
"Kruk. Czorny woron nie śpi" odkrywa kryminalne tajemnice Podlasia, korzystając z magicznej aury tego regionu. W tym mrocznym kryminale z Michałem Żurawskim w tytułowej roli miejsce akcji ma ogromne znaczenie. "Przewodnik po Podlasiu" i dokument "Szepty Podlasia" to dwa materiały specjalne przybliżające kulturę mieszkańców tego regionu, jego miejsca oraz rolę szeptuch w lokalnej społeczności.