TVN

 • Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki dołączył do obsady najnowszego sezonu "Chyłki", gdzie wciela się w Fahada - najnowszego klienta bezkompromisowej mecenas Joanny Chyłki. Jego bohater jest postacią nieoczywistą, od samego początku oskarża się go o terroryzm. Sam aktor podkreśla, że było to dla niego ciekawe wyzwanie aktorskie i jest ciekaw reakcji widzów na to nowe wcielenie.

  Justyna Bryczkowska
 • Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła naukowcom z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu projekt badawczy dotyczący wizerunku kobiet w najpopularniejszych polskich serialach. Badacze wzięli pod lupę takie pozycje jak "M jak miłość", "Wojenne dziewczyny", "Przyjaciółki" i "Pułapka". Wyniki wskazują na to, że choć stereotypów w rodzimej telewizji nie brakuje, jest przynajmniej jedna produkcja, która wnosi (poniekąd) nową jakość.

  oprac. Maja Piskadło
 • Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  - Dla mnie brawurową sceną już w pierwszym odcinku była ta, w której grana przez Magdę Różczkę Julia daje do zrozumienia bohaterce Anny Dereszowskiej, że wie o zdradzie męża. Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu. Ale jest tak absolutnie mocna i tak wybrzmiewa, że przy telewizorze aż zakryłem usta ze zdziwienia. Tak to przeżyłem. Nie wiedziałem, że tak przeżywam seriale. Ale okazuje się, że przeżywam tylko te dobre. A ten się zaczął brawurowo - aż się boję o kolejne odcinki - opisuje swoje wrażenia Cezary Pazura, który w "Tajemnicy zawodowej" zagrał właśnie tego męża, o którym w opisanej scenie rozmawiają bohaterki.

  Justyna Bryczkowska
 • "Tajemnica zawodowa" zaczyna się z grubej rury. Takie napięcie niełatwo będzie utrzymać

  "Tajemnica zawodowa" zaczyna się z grubej rury. Takie napięcie niełatwo będzie utrzymać

  "Tajemnica zawodowa" to serial, który amerykańskie standardy prowadzenia narracji sensacyjno-obyczajowej próbuje przełożyć na polskie realia. Akcja zaczyna się z grubej rury - jeszcze przed napisami początkowymi widz dostaje dwa mocne zwroty akcji w ujęciach trwających niewiele ponad dwie minuty. Sekwencja otwierająca była na tyle ciekawa, że człowieka naprawdę kusi, żeby zobaczyć, jak ją potem wyjaśnią.

  Justyna Bryczkowska
 • "Milionerzy" - znika pytanie do publiczności, będzie nowe koło ratunkowe
 • Media bez wyboru. Dlaczego nie działa TVN, TVN24 czy Polsat?

  Media bez wyboru. Dlaczego nie działa TVN, TVN24 czy Polsat?

  Prywatni nadawcy i wydawcy przystąpili solidarnie do akcji "Media bez wyboru". Z tego powodu widzowie nie przeczytają dziś artykułów, nie posłuchają audycji i nie obejrzą programów w wielu polskich mediach. Które telewizje przyłączyły się do protestu?

  Natalia Pacholczyk
 • Program tv na Święto Trzech Króli 2021. Co obejrzeć w telewizji?

  Program tv na Święto Trzech Króli 2021. Co obejrzeć w telewizji?

  6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli, które od 2011 roku ustawowo oznacza dzień wolny od pracy. Tego dnia główne stacje telewizyjne przygotowały przede wszystkim repertuar rodzinny, a dla osób, które nie będą chciały oglądać skoków narciarskich, znajdzie się uczciwy wybór klasycznych komedii.

  jab
 • Co obejrzeć dziś w telewizji? Nowy Rok - program telewizyjny

  Co obejrzeć dziś w telewizji? Nowy Rok - program telewizyjny

  Po nietypowym sylwestrze rozpoczynamy Nowy Rok. Ponieważ jest to czas, który dla bezpieczeństwa własnego i innych spędzamy w domach, warto sprawdzić, jaką ofertę przygotowały dla nas stacje telewizyjne. Co obejrzeć dziś w telewizji?

  KatK
 • Sylwester w TV. Co obejrzeć w telewizji? Program telewizyjny na sylwestra

  Sylwester w TV. Co obejrzeć w telewizji? Program telewizyjny na sylwestra

  Tegoroczny sylwester będzie prawdopodobnie pierwszym takim w historii. Z racji obowiązujących obostrzeń, wprowadzonej kwarantanny narodowej oraz zakazu przemieszczania się w sylwestrową noc, większość z nas spędzi go w domach. Towarzystwa może nam dotrzymać telewizja. Sprawdźmy, co obejrzeć w TV w sylwestra.

  KatK
 • Sylwester 2020/21. Co zobaczymy w telewizji w sylwestrową noc? [TVP, TVN, Polsat]

  Sylwester 2020/21. Co zobaczymy w telewizji w sylwestrową noc? [TVP, TVN, Polsat]

  Sylwester 2020/21 ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa będzie całkowicie inny niż w poprzednich latach. Tym razem nie odbędą się wielkie, plenerowe koncerty z publicznością zgromadzoną w centrach polskich miast. Co w zamian przygotowały największe stacje telewizyjne? Co zobaczymy w telewizji w sylwestrową noc?

  SeR
Więcej o:

TVN