TVN

 • Premiera "Pajęczyny" ogłoszona. Joanna Kulig na tropie intrygi z PRL-u, Andrzej Grabowski jako Gierek

  Premiera "Pajęczyny" ogłoszona. Joanna Kulig na tropie intrygi z PRL-u, Andrzej Grabowski jako Gierek

  "Pajęczyna" to najnowszy serial platformy Player, w którym główną rolę gra Joanna Kulig. Wciela się w Kornelię Titko, która po latach bada sprawę tajemniczej śmierci swojej matki i siostry. Tak się składa, że tropy prowadzą ją na ślady polskiego programu atomowego, nad którym pracowano w epoce Gierka. Pierwszego sekretarza w nowej produkcji gra nie kto inny niż Andrzej Grabowski.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę

  KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę

  Kolejne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie przyniosło rozwiązania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Nie udało się uzyskać potrzebnej większości głosów, choć wiadomo, że trzy osoby są przeciw prolongacie. Tymczasem przedstawiciele obozu rządzącego zmieniają ton wypowiedzi o ustawie "lex TVN", sam premier skorzystał z okazji, by podkreślić, jak ważne są amerykańskie inwestycje w Polsce.

  aj
 • Jesienna ramówka TVN 2021. Wybraliśmy najciekawsze seriale: skazana Kulesza i Kulig na tropie zbrodni z PRL-u to nie wszystko

  Jesienna ramówka TVN 2021. Wybraliśmy najciekawsze seriale: skazana Kulesza i Kulig na tropie zbrodni z PRL-u to nie wszystko

  Szpiegowskie afery, grypsowanie w kobiecym więzieniu, tajemnice PRL-u i tragiczne morderstwa w rodzinie - to tylko krótkie streszczenie najciekawszych smaczków z seriali, które stacja TVN i Player.pl przygotowały na jesień 2021. Do tego w produkcjach takich jak "Skazana", "Pajęczyna" czy "Chyłka: Oskarżenie" zobaczymy całą plejadę wyśmienitych polskich aktorek i aktorów - także młodego pokolenia.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • "Dziennikarze TVN-u 24 walą w PiS jak w bęben". Na koncercie #20-lecie TVN24 kąśliwe teksty sypały się niczym z worka

  "Dziennikarze TVN-u 24 walą w PiS jak w bęben". Na koncercie #20-lecie TVN24 kąśliwe teksty sypały się niczym z worka

  W obliczu problemów z uzyskaniem koncesji i wprowadzeniem nowelizacji w ustawie medialnej jubileuszowa impreza 20-lecia TVN24 przemieniła się w huczne święto wolności. Nic dziwnego, że ze sceny co chwilę padały znaczące komentarze odnośnie PiSu i jego rządu. "Ależ cudownie dziennikarze TVN-u 24 walą w PiS jak w bęben!!! Coś pięknego!!!" - komentuje jeden z użytkowników Twittera.

  Justyna Bryczkowska
 • TVN 7 nadal bez przedłużenia koncesji. Głosowanie w KRRiT nie przyniosło żadnej decyzji
 • Top of the Top Sopot Festival. Koncert jubileuszowy TVN24 do obejrzenia także na Gazeta.pl. "Wyraz niezwykłej solidarności mediów w obecnej sytuacji"

  Top of the Top Sopot Festival. Koncert jubileuszowy TVN24 do obejrzenia także na Gazeta.pl. "Wyraz niezwykłej solidarności mediów w obecnej sytuacji"

  Trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival - w czwartek - odbędzie się jubileuszowy koncert #Nasze20lecie zorganizowany w związku z obchodami rocznicy powstania TVN24. Wydarzenie poza emisją live w TVN i Playerze będzie również dostępne w streamingu na portalach Onet.pl, WP, gazeta.pl, jako wyraz niezwykłej solidarności mediów w obecnej sytuacji.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • TVN o sytuacji z koncesją: Nasze kanały niekodowane są zagrożone

  TVN o sytuacji z koncesją: Nasze kanały niekodowane są zagrożone

  TVN Grupa Discovery przekonuje, że holenderska koncesja dla TVN24 nie oznacza, że spór z KRRiT i Prawem i Sprawiedliwością został zażegnany. Szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN poinformowała serwis Wirtualne Media, że zagrożona jest dalsza emisja naziemna jej niekodowanych kanałów.

  oprac. Marta Korycka
 • RMF FM w obronie TVN24 apeluje o przedłużenie koncesji: "Nie możemy milczeć"

  RMF FM w obronie TVN24 apeluje o przedłużenie koncesji: "Nie możemy milczeć"

  Radio RMF FM opublikowało apel do państwowych instytucji, w którym nawołuje do przedłużenia koncesji dla TVN24. Stacja podkreśla, że 20 lat temu przez nagłą zmianę warunków koncesji wymuszono na niej zwolnienie blisko 200 pracowników, więc tym bardziej w obecnej sytuacji będzie wspierać TVN24.

  aj
 • Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski

  Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski

  Koncesja na nadawanie TVN24 wygasa 26 września, a KRRiT ciągle nie chce jej przedłużyć, Senat z kolei debatuje nad "lex TVN". Wydawca zapewnia, że TVN24 nie przestanie nadawać, jednak im bliżej do newralgicznej daty, tym bardziej prawdopodobne jest, że TVN skorzysta z jakiejś ścieżki awaryjnej. Jedną z możliwości jest wystąpienie o koncesję w Czechach lub w Niderlandach.

  aj
 • 20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów

  20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów

  9 sierpnia 2021 roku mija równo 20 lat, od kiedy nadawanie zaczęła stacja TVN24. To pierwsza polska telewizja informacyjna, która nadaje program przez całą dobę. Tymczasem już od półtora roku stacja czeka na przedłużenie koncesji, która kończy się we wrześniu, a w środę 11 sierpnia ma w Sejmie odbyć się debata o tzw. lex TVN. Dzień wcześniej w 70 polskich miastach odbędą się protesty w obronie TVN-u i wolnych mediów.

  aj
 • Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki dołączył do obsady najnowszego sezonu "Chyłki", gdzie wciela się w Fahada - najnowszego klienta bezkompromisowej mecenas Joanny Chyłki. Jego bohater jest postacią nieoczywistą, od samego początku oskarża się go o terroryzm. Sam aktor podkreśla, że było to dla niego ciekawe wyzwanie aktorskie i jest ciekaw reakcji widzów na to nowe wcielenie.

  Justyna Bryczkowska
 • Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła naukowcom z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu projekt badawczy dotyczący wizerunku kobiet w najpopularniejszych polskich serialach. Badacze wzięli pod lupę takie pozycje jak "M jak miłość", "Wojenne dziewczyny", "Przyjaciółki" i "Pułapka". Wyniki wskazują na to, że choć stereotypów w rodzimej telewizji nie brakuje, jest przynajmniej jedna produkcja, która wnosi (poniekąd) nową jakość.

  oprac. Maja Piskadło
 • Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  - Dla mnie brawurową sceną już w pierwszym odcinku była ta, w której grana przez Magdę Różczkę Julia daje do zrozumienia bohaterce Anny Dereszowskiej, że wie o zdradzie męża. Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu. Ale jest tak absolutnie mocna i tak wybrzmiewa, że przy telewizorze aż zakryłem usta ze zdziwienia. Tak to przeżyłem. Nie wiedziałem, że tak przeżywam seriale. Ale okazuje się, że przeżywam tylko te dobre. A ten się zaczął brawurowo - aż się boję o kolejne odcinki - opisuje swoje wrażenia Cezary Pazura, który w "Tajemnicy zawodowej" zagrał właśnie tego męża, o którym w opisanej scenie rozmawiają bohaterki.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

TVN