TVN

 • Chcecie się wkurzyć? Włączcie sobie nowy sezon "Szadzi"

  Chcecie się wkurzyć? Włączcie sobie nowy sezon "Szadzi"

  Na Macieja Sturha w roli knującego psychopaty faktycznie można patrzeć godzinami. To wręcz niesamowite, że ta sama sztuczka zadziałała ponownie i teraz bardziej przeżywam perfidię granego przez niego Piotra Wolnickiego, niż irytujące mnie w realizacji serialu szczegóły.

  Justyna Bryczkowska
 • Co obejrzeć dziś w telewizji? Poniedziałek Wielkanocny - program telewizyjny
 • Co obejrzeć dziś w telewizji? Niedziela Wielkanocna - program telewizyjny

  Co obejrzeć dziś w telewizji? Niedziela Wielkanocna - program telewizyjny

  To już kolejne święta, które z racji sytuacji epidemicznej i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 spędzamy w domach rodzinnych. W tej sytuacji dość istotne wydaje się, co obejrzeć w telewizji w pierwszy dzień świąt. Sprawdzamy program telewizyjny na Niedzielę Wielkanocną.

  KatK
 • Co obejrzeć dziś w telewizji? Wielki Piątek - program telewizyjny

  Co obejrzeć dziś w telewizji? Wielki Piątek - program telewizyjny

  Rozpoczynamy kolejny czas świąteczny, który przyjdzie nam spędzić w domach, w ściśle rodzinnym gronie. W tych dniach częściej niż zwykle padać będzie pytanie o to, co obejrzeć w telewizji. Dlatego sprawdzamy program telewizyjny na Wielki Piątek.

  KatK
 • "You Can Dance" w TVP? Już ruszyły castingi do tanecznego show
 • Justyna Bryczkowska z Gazeta.pl w "DD TVN": Studenci filmówki dostają komunikat, że ktoś tu rządzi, a oni muszą się dostosować

  Justyna Bryczkowska z Gazeta.pl w "DD TVN": Studenci filmówki dostają komunikat, że ktoś tu rządzi, a oni muszą się dostosować

  Po tym, jak Anna Paliga ujawniła przykłady stosowania przemocy psychicznej i fizycznej w łódzkiej filmówce, absolwenci i obecni studenci szkół artystycznych zaczęli głośno mówić o swoich doświadczeniach i wywołali ogólnokrajową dyskusję. W czwartkowy poranek nasza dziennikarka Justyna Bryczkowska mówiła o sprawie w programie "Dzień dobry TVN".

  oprac. Marta Korycka
 • Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki: Chcę wyciągać role z innej szuflady niż z tej, do której mnie wrzucono

  Nikodem Rozbicki dołączył do obsady najnowszego sezonu "Chyłki", gdzie wciela się w Fahada - najnowszego klienta bezkompromisowej mecenas Joanny Chyłki. Jego bohater jest postacią nieoczywistą, od samego początku oskarża się go o terroryzm. Sam aktor podkreśla, że było to dla niego ciekawe wyzwanie aktorskie i jest ciekaw reakcji widzów na to nowe wcielenie.

  Justyna Bryczkowska
 • Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Powstał raport o postaciach kobiecych w polskich serialach. "Pułapka" i "Przyjaciółki" to "klasa sama dla siebie"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła naukowcom z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu projekt badawczy dotyczący wizerunku kobiet w najpopularniejszych polskich serialach. Badacze wzięli pod lupę takie pozycje jak "M jak miłość", "Wojenne dziewczyny", "Przyjaciółki" i "Pułapka". Wyniki wskazują na to, że choć stereotypów w rodzimej telewizji nie brakuje, jest przynajmniej jedna produkcja, która wnosi (poniekąd) nową jakość.

  oprac. Maja Piskadło
 • Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

  - Dla mnie brawurową sceną już w pierwszym odcinku była ta, w której grana przez Magdę Różczkę Julia daje do zrozumienia bohaterce Anny Dereszowskiej, że wie o zdradzie męża. Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu. Ale jest tak absolutnie mocna i tak wybrzmiewa, że przy telewizorze aż zakryłem usta ze zdziwienia. Tak to przeżyłem. Nie wiedziałem, że tak przeżywam seriale. Ale okazuje się, że przeżywam tylko te dobre. A ten się zaczął brawurowo - aż się boję o kolejne odcinki - opisuje swoje wrażenia Cezary Pazura, który w "Tajemnicy zawodowej" zagrał właśnie tego męża, o którym w opisanej scenie rozmawiają bohaterki.

  Justyna Bryczkowska
 • "Tajemnica zawodowa" zaczyna się z grubej rury. Takie napięcie niełatwo będzie utrzymać

  "Tajemnica zawodowa" zaczyna się z grubej rury. Takie napięcie niełatwo będzie utrzymać

  "Tajemnica zawodowa" to serial, który amerykańskie standardy prowadzenia narracji sensacyjno-obyczajowej próbuje przełożyć na polskie realia. Akcja zaczyna się z grubej rury - jeszcze przed napisami początkowymi widz dostaje dwa mocne zwroty akcji w ujęciach trwających niewiele ponad dwie minuty. Sekwencja otwierająca była na tyle ciekawa, że człowieka naprawdę kusi, żeby zobaczyć, jak ją potem wyjaśnią.

  Justyna Bryczkowska