TVN24

 • W TVN24 przypomnieli, o czym zapomniał Jacek Kurski, a co obiecał kilka lat temu. 'Nie zachował się honorowo'

  W TVN24 przypomnieli, o czym zapomniał Jacek Kurski, a co obiecał kilka lat temu. "Nie zachował się honorowo"

  Nowa posada Jacka Kurskiego w Banku Światowym nadal wzbudza wiele kontrowersji i dla wielu jest powodem do żartów. W "Faktach" TVN poświęcono kilka minut na "pożegnalny" materiał dla byłego prezesa Telewizji Polskiej. Jednak, to w satyrycznym programie TVN24 "Szkło kontaktowe" prowadzący zdecydowli się wyjawić o nim dwa nieznane dotąd fakty z przeszłości, które stawiają go w niekorzystnym świetle.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • TVP jednak ma jakieś zasady etyczne i naruszył je Jakimowicz. Napisał za dużo o TVN

  TVP jednak ma jakieś zasady etyczne i naruszył je Jakimowicz. Napisał za dużo o TVN

  Jarosław Jakimowicz poszedł za daleko nawet dla TVP. W odpowiedzi na pisemną skargę Komisja Etyki TVP przeanalizowała pisemne wypowiedzi celebryty w sieci i orzekła, że aktor naruszył zasady etyki dziennikarskiej Telewizji Polskiej. Chodzi o wpis w mediach społecznościowych, w którym nazwał pracowników stacji TVN "szmaciarzami", a także wypowiedź, w której naśmiewał się z choroby żony Tomasza Sekielskiego.

  Justyna Bryczkowska
 • Pozwali KRRiT w sprawie koncesji TVN24. Sąd: Rażące naruszenia prawa
 • Andrzej Zaucha wycofany z Moskwy. TVN skomentował decyzję

  Andrzej Zaucha wycofany z Moskwy. TVN skomentował decyzję

  Korespondent TVN Andrzej Zaucha nie będzie już przygotowywał relacji z terytorium Rosji - zdecydowali szefowie stacji. Jak informuje serwis Wirtualne Media, stało się tak "w związku z godzącą w także w zagraniczne media ustawą i możliwością ataku wobec niezależnych dziennikarzy, którzy wykonywaliby dalej swoją pracę".

  Marta Korycka
 • TVN Siedem zabezpiecza się przed KRRiT. Stacja ma już zagraniczną koncesję

  TVN Siedem zabezpiecza się przed KRRiT. Stacja ma już zagraniczną koncesję

  Naziemna polska koncesja stacji TVN Siedem wygasa 25 lutego, a wniosek o jej przedłużenie telewizja złożyła jeszcze w 2020 roku. Ponieważ KRRiT ciągle nie orzekła, czy przedłuży pozwolenie na nadawanie, TVN zdecydował się na podobny krok jak w przypadku TVN24. Nadawca zabezpieczył się na wypadek odmowy polskiego urzędu i zdobył holenderską koncesję. To rozwiązanie o tyle niekorzystne, że kanał straciłby wtedy jedną trzecią odbiorców.

  aj
 • Marcin Gutowski laureatem Nagrody Radia ZET za reportaż 'Don Stanislao'. 'Sporo ciemności przybyło'
 • KRRiTV przedłuży koncesję TVN24? 'Sytuacja jest poważna, ale jeszcze jest czas'

  KRRiTV przedłuży koncesję TVN24? "Sytuacja jest poważna, ale jeszcze jest czas"

  26 września kończy się termin obowiązywania polskiej koncesji TVN24. Na czwartkowym posiedzeniu KRRiTV raczej nie dojdzie do głosowania w tej sprawie, ale jak donosi serwis Wirtualne Media, są szanse, że odbędzie się ono w przyszłym tygodniu i zakończy się pomyślnie dla TVN Grupy Discovery.

  oprac. Marta Korycka
 • KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę

  KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę

  Kolejne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie przyniosło rozwiązania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Nie udało się uzyskać potrzebnej większości głosów, choć wiadomo, że trzy osoby są przeciw prolongacie. Tymczasem przedstawiciele obozu rządzącego zmieniają ton wypowiedzi o ustawie "lex TVN", sam premier skorzystał z okazji, by podkreślić, jak ważne są amerykańskie inwestycje w Polsce.

  aj
 • Jacoń w pięknych słowach o transpłciowej córce i z apelem: Wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy możemy się tą mniejszością stać

  Jacoń w pięknych słowach o transpłciowej córce i z apelem: Wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy możemy się tą mniejszością stać

  - Wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy możemy się tą mniejszością stać. Bo zachorujemy, bo zbiedniejemy... - mówił Piotr Jacoń po tym, jak wspomniał o swojej transpłciowej córce. To był jeden z piękniejszych momentów trzeciego dnia festiwalu Top of the Top Sopot Festival.

  Marta Korycka
 • Kraśko zażartował z reasumpcji na koncercie 20-lecie TVN24. Ekstaza w Sopocie

  Kraśko zażartował z reasumpcji na koncercie 20-lecie TVN24. Ekstaza w Sopocie

  Podczas trzeciego dnia sopockiego festiwalu scenę przejęli nie tylko artyści, ale i dziennikarze TVN24, świętujący 20-lecie stacji. Wśród nich znaleźli się Monika Olejnik i Piotr Kraśko. Jedno z ich wejść prezenterskich rozbawiło publiczność niemniej niż największy hit. Chciałoby się (prawie) krzyczeć: bis!

  Marta Korycka
 • Rekordowy wynik TVN24. Pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce

  Rekordowy wynik TVN24. Pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce

  "Rekordowy wynik TVN24. Dziękujemy, że są Państwo z nami" - taki tytuł ma jeden z artykułów w serwisie tvn24.pl. Gdy posłowie przegłosowali projekt ustawy "lex TVN", relacje na żywo z Sejmu w kanale oglądało tyle widzów, że był to najwyższy w historii stacji wynik oglądalności - 9,8 procent udziału w grupie ogólnej. Dało to TVN24 pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce.

  oprac. Marta Korycka
 • RMF FM w obronie TVN24 apeluje o przedłużenie koncesji: 'Nie możemy milczeć'

  RMF FM w obronie TVN24 apeluje o przedłużenie koncesji: "Nie możemy milczeć"

  Radio RMF FM opublikowało apel do państwowych instytucji, w którym nawołuje do przedłużenia koncesji dla TVN24. Stacja podkreśla, że 20 lat temu przez nagłą zmianę warunków koncesji wymuszono na niej zwolnienie blisko 200 pracowników, więc tym bardziej w obecnej sytuacji będzie wspierać TVN24.

  aj
 • Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski

  Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski

  Koncesja na nadawanie TVN24 wygasa 26 września, a KRRiT ciągle nie chce jej przedłużyć, Senat z kolei debatuje nad "lex TVN". Wydawca zapewnia, że TVN24 nie przestanie nadawać, jednak im bliżej do newralgicznej daty, tym bardziej prawdopodobne jest, że TVN skorzysta z jakiejś ścieżki awaryjnej. Jedną z możliwości jest wystąpienie o koncesję w Czechach lub w Niderlandach.

  aj
 • 20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów

  20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów

  9 sierpnia 2021 roku mija równo 20 lat, od kiedy nadawanie zaczęła stacja TVN24. To pierwsza polska telewizja informacyjna, która nadaje program przez całą dobę. Tymczasem już od półtora roku stacja czeka na przedłużenie koncesji, która kończy się we wrześniu, a w środę 11 sierpnia ma w Sejmie odbyć się debata o tzw. lex TVN. Dzień wcześniej w 70 polskich miastach odbędą się protesty w obronie TVN-u i wolnych mediów.

  aj
 • 20 lat! Anita Werner wspomina pierwszy dzień w TVN24: Miałam nogę w gipsie od pachwiny do kostki
 • Tomasz Sianecki od 16 lat w 'Szkle kontaktowym'. 'Na początku TVN24 to były 'świstaki''

  Tomasz Sianecki od 16 lat w "Szkle kontaktowym". "Na początku TVN24 to były 'świstaki'"

  TVN24 świętuje swoje 20-lecie, a my mogliśmy z tej okazji podpytać dziennikarzy stacji m.in. o początki kanału. - Ja byłem wtedy w TVN-ie "dużym", TVN24 to były "świstaki", programy, które oglądali tylko członkowie zarządu - opowiada Gazeta.pl Tomasz Sianecki. Wspomina, że dość szybko jednak nabrał szacunku do pracy kolegów, a potem dla "Szkła kontaktowego" zmienił wręcz swoje życie.

  Justyna Bryczkowska
 • 20 lat TVN24. Morozowski o początkach: Pochanke wyskoczyła z samochodu niemal w biegu

  20 lat TVN24. Morozowski o początkach: Pochanke wyskoczyła z samochodu niemal w biegu

  TVN24 wystartowała zaledwie miesiąc i dwa dni przed zamachem na World Trade Center, ale dziennikarze także później relacjonowali wiele ważnych wydarzeń. - To nie jest tak, że był jeden przełomowy dzień, było ich ileś - wspomina Andrzej Morozowski w rozmowie z Gazeta.pl i zdradza, jak wyglądały początki jego pracy w stacji w roli reportera sejmowego.

  Justyna Bryczkowska
 • 20 lat TVN24. Najbardziej pamiętny gość w 'Kropce nad i'? Monika Olejnik: Cały świat o tym napisał
 • 20 lat TVN24. Katarzyna Kolenda-Zaleska o wpadkach na antenie: Zapomniałam, jak się nazywa Lech Wałęsa
Więcej o:

TVN24