TVN24
-
"Prawdziwa, prymitywna gęba". "Wiadomości" rzekomo bronią praw mniejszości, atakując Daukszewicza i TVN
Słowa Krzysztofa Daukszewicza prowadzącego "Szkło kontaktowe" oburzyły wiele osób i wywołały publiczną dyskusję na temat transfobicznych wypowiedzi. Chociaż inny gospodarz programu, Tomasz Sianecki, przeprosił Piotra Jaconia, to "Wiadomości" TVP1 w ostrych słowach zarzucają mu hipokryzję. "Spod pseudotolerancyjnej i politycznie poprawnej maski znów wyjrzała prawdziwa, prymitywna gęba" - podsumował swój materiał reporter narodowego nadawcy.
-
Afera w programie "Kawa na ławę". Konrad Piasecki wyłączył mikrofony politykom. "Bulwersuje mnie to"
W niedzielnym wydaniu programu "Kawa na ławę" miała miejsce burzliwa dyskusja. Temat, który poróżnił polityków, dotyczył afery "willa plus". Choć prowadzący, Konrad Piasecki, kilkukrotnie próbował załagodzić sytuację, to ostatecznie został zmuszony do podjęcia drastycznych kroków. Jego decyzja wywołała w sieci spore kontrowersje.
-
W TVN24 przypomnieli, o czym zapomniał Jacek Kurski, a co obiecał kilka lat temu. "Nie zachował się honorowo"
Nowa posada Jacka Kurskiego w Banku Światowym nadal wzbudza wiele kontrowersji i dla wielu jest powodem do żartów. W "Faktach" TVN poświęcono kilka minut na "pożegnalny" materiał dla byłego prezesa Telewizji Polskiej. Jednak, to w satyrycznym programie TVN24 "Szkło kontaktowe" prowadzący zdecydowli się wyjawić o nim dwa nieznane dotąd fakty z przeszłości, które stawiają go w niekorzystnym świetle.
-
TVP jednak ma jakieś zasady etyczne i naruszył je Jakimowicz. Napisał za dużo o TVN
Jarosław Jakimowicz poszedł za daleko nawet dla TVP. W odpowiedzi na pisemną skargę Komisja Etyki TVP przeanalizowała pisemne wypowiedzi celebryty w sieci i orzekła, że aktor naruszył zasady etyki dziennikarskiej Telewizji Polskiej. Chodzi o wpis w mediach społecznościowych, w którym nazwał pracowników stacji TVN "szmaciarzami", a także wypowiedź, w której naśmiewał się z choroby żony Tomasza Sekielskiego.
-
Pozwali KRRiT w sprawie koncesji TVN24. Sąd: Rażące naruszenia prawa
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przy odnawianiu koncesji dla TVN24. Kanał informacyjny musiał czekać na decyzję w tej sprawie 19 miesięcy.
-
Andrzej Zaucha wycofany z Moskwy. TVN skomentował decyzję
Korespondent TVN Andrzej Zaucha nie będzie już przygotowywał relacji z terytorium Rosji - zdecydowali szefowie stacji. Jak informuje serwis Wirtualne Media, stało się tak "w związku z godzącą w także w zagraniczne media ustawą i możliwością ataku wobec niezależnych dziennikarzy, którzy wykonywaliby dalej swoją pracę".
-
TVN Siedem zabezpiecza się przed KRRiT. Stacja ma już zagraniczną koncesję
Naziemna polska koncesja stacji TVN Siedem wygasa 25 lutego, a wniosek o jej przedłużenie telewizja złożyła jeszcze w 2020 roku. Ponieważ KRRiT ciągle nie orzekła, czy przedłuży pozwolenie na nadawanie, TVN zdecydował się na podobny krok jak w przypadku TVN24. Nadawca zabezpieczył się na wypadek odmowy polskiego urzędu i zdobył holenderską koncesję. To rozwiązanie o tyle niekorzystne, że kanał straciłby wtedy jedną trzecią odbiorców.
-
Marcin Gutowski laureatem Nagrody Radia ZET za reportaż "Don Stanislao". "Sporo ciemności przybyło"
- Próbowano wyłączyć światło w mojej telewizji. To się nie udało. I się nie uda. Pracujemy dalej. Są tematy, których się nie zostawia - podkreślił podczas przemowy Marcin Gutowski. Dziennikarz TVN24 został tegorocznym laureatem Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
-
KRRiTV przedłuży koncesję TVN24? "Sytuacja jest poważna, ale jeszcze jest czas"
26 września kończy się termin obowiązywania polskiej koncesji TVN24. Na czwartkowym posiedzeniu KRRiTV raczej nie dojdzie do głosowania w tej sprawie, ale jak donosi serwis Wirtualne Media, są szanse, że odbędzie się ono w przyszłym tygodniu i zakończy się pomyślnie dla TVN Grupy Discovery.
-
KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę
Kolejne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie przyniosło rozwiązania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Nie udało się uzyskać potrzebnej większości głosów, choć wiadomo, że trzy osoby są przeciw prolongacie. Tymczasem przedstawiciele obozu rządzącego zmieniają ton wypowiedzi o ustawie "lex TVN", sam premier skorzystał z okazji, by podkreślić, jak ważne są amerykańskie inwestycje w Polsce.
-
Miała 9 lat, gdy zgwałcił ją kuzyn. "Nie wiedziałam, co się dzieje"
-
Marek Kondrat uczestniczył w Marszu Wolności. Był tam z teściem
-
Dlaczego nic nam nie zastąpi festiwalu z muzyką na żywo. Co lubimy w nich najbardziej?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Doda w Opolu wyzywana przez reżysera koncertu. Skandaliczne tłumaczenia rzeczniczki [OPINIA]
-
Zaśpiewali utwór zmarłej uczestniczki programu. Simon Cowell we łzach
- Masz pamięć do dat? Sprawdź się w tym błyskawicznym quizie historycznym!
- Odkrywamy niezwykły świat Asteroid City - czy to najlepszy film Wesa Andersona?
- Wielkie wzruszenie podczas finału "Mam talent". Susan Boyle wyznała prawdę o swojej chorobie
- Jak wyglądałaby Cleo w czarnych włosach? Nie poznalibyście jej na scenie
- Użytkownicy TikToka nie są w stanie uwierzyć, jak Jon Bon Jovi ma naprawdę na imię
-
Jacoń w pięknych słowach o transpłciowej córce i z apelem: Wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy możemy się tą mniejszością stać
- Wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy możemy się tą mniejszością stać. Bo zachorujemy, bo zbiedniejemy... - mówił Piotr Jacoń po tym, jak wspomniał o swojej transpłciowej córce. To był jeden z piękniejszych momentów trzeciego dnia festiwalu Top of the Top Sopot Festival.
-
Kraśko zażartował z reasumpcji na koncercie 20-lecie TVN24. Ekstaza w Sopocie
Podczas trzeciego dnia sopockiego festiwalu scenę przejęli nie tylko artyści, ale i dziennikarze TVN24, świętujący 20-lecie stacji. Wśród nich znaleźli się Monika Olejnik i Piotr Kraśko. Jedno z ich wejść prezenterskich rozbawiło publiczność niemniej niż największy hit. Chciałoby się (prawie) krzyczeć: bis!
-
Rekordowy wynik TVN24. Pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce
"Rekordowy wynik TVN24. Dziękujemy, że są Państwo z nami" - taki tytuł ma jeden z artykułów w serwisie tvn24.pl. Gdy posłowie przegłosowali projekt ustawy "lex TVN", relacje na żywo z Sejmu w kanale oglądało tyle widzów, że był to najwyższy w historii stacji wynik oglądalności - 9,8 procent udziału w grupie ogólnej. Dało to TVN24 pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce.
-
RMF FM w obronie TVN24 apeluje o przedłużenie koncesji: "Nie możemy milczeć"
Radio RMF FM opublikowało apel do państwowych instytucji, w którym nawołuje do przedłużenia koncesji dla TVN24. Stacja podkreśla, że 20 lat temu przez nagłą zmianę warunków koncesji wymuszono na niej zwolnienie blisko 200 pracowników, więc tym bardziej w obecnej sytuacji będzie wspierać TVN24.
-
Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski
Koncesja na nadawanie TVN24 wygasa 26 września, a KRRiT ciągle nie chce jej przedłużyć, Senat z kolei debatuje nad "lex TVN". Wydawca zapewnia, że TVN24 nie przestanie nadawać, jednak im bliżej do newralgicznej daty, tym bardziej prawdopodobne jest, że TVN skorzysta z jakiejś ścieżki awaryjnej. Jedną z możliwości jest wystąpienie o koncesję w Czechach lub w Niderlandach.
-
20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów
9 sierpnia 2021 roku mija równo 20 lat, od kiedy nadawanie zaczęła stacja TVN24. To pierwsza polska telewizja informacyjna, która nadaje program przez całą dobę. Tymczasem już od półtora roku stacja czeka na przedłużenie koncesji, która kończy się we wrześniu, a w środę 11 sierpnia ma w Sejmie odbyć się debata o tzw. lex TVN. Dzień wcześniej w 70 polskich miastach odbędą się protesty w obronie TVN-u i wolnych mediów.
-
20 lat! Anita Werner wspomina pierwszy dzień w TVN24: Miałam nogę w gipsie od pachwiny do kostki
Anita Werner jest jedną z tych dziennikarek, które są związane z TVN24 od samego początku. Gdy stacja świętuje 20-lecie, my pytamy, jak wspomina swój pierwszy dzień. Okazuje się, że były takie dwa.
-
Tomasz Sianecki od 16 lat w "Szkle kontaktowym". "Na początku TVN24 to były 'świstaki'"
TVN24 świętuje swoje 20-lecie, a my mogliśmy z tej okazji podpytać dziennikarzy stacji m.in. o początki kanału. - Ja byłem wtedy w TVN-ie "dużym", TVN24 to były "świstaki", programy, które oglądali tylko członkowie zarządu - opowiada Gazeta.pl Tomasz Sianecki. Wspomina, że dość szybko jednak nabrał szacunku do pracy kolegów, a potem dla "Szkła kontaktowego" zmienił wręcz swoje życie.
-
20 lat TVN24. Morozowski o początkach: Pochanke wyskoczyła z samochodu niemal w biegu
TVN24 wystartowała zaledwie miesiąc i dwa dni przed zamachem na World Trade Center, ale dziennikarze także później relacjonowali wiele ważnych wydarzeń. - To nie jest tak, że był jeden przełomowy dzień, było ich ileś - wspomina Andrzej Morozowski w rozmowie z Gazeta.pl i zdradza, jak wyglądały początki jego pracy w stacji w roli reportera sejmowego.
-
20 lat TVN24. Najbardziej pamiętny gość w "Kropce nad i"? Monika Olejnik: Cały świat o tym napisał
Podczas wizyty za kulisami TVN24 z okazji 20. urodzin stacji porozmawialiśmy z dziennikarzami, bez których trudno sobie wyobrazić codzienny program. Monika Olejnik wspomina wielu ciekawych gości, z którymi spotkała się w "Kropce nad i" oraz odpowiada na pytanie, czy istnieje sprawdzony sposób na rozmówców, którzy rozmawiać nie chcą.
-
20 lat TVN24. Katarzyna Kolenda-Zaleska o wpadkach na antenie: Zapomniałam, jak się nazywa Lech Wałęsa
9 sierpnia 2001 roku TVN24 będzie świętować 20-lecie nadawania. Z tej okazji otrzymaliśmy zaproszenie za kulisy stacji i mieliśmy okazję przepytać tych, których doskonale znamy z ekranu. Katarzyna Kolenda-Zaleska opowiedziała nam o kilku wpadkach z anteny oraz zdradziła, dlaczego doskonale pamięta wicepremiera Romana Jagielińskiego.