wywiad
-
Catz 'n Dogz: Nasze utwory często grają zagraniczne stacje radiowe, ale te polskie do końca nas jeszcze nie odkryły [WYWIAD]
- Czasami warto jest coś zmienić, bo emocje w każdym języku są inaczej odbierane. Tym bardziej emocje, które wyrazi się w ojczystym języku bardziej oddziałują na osobę, która robi tę muzykę i na słuchacza - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Vojtek z Catz 'n Dogz. Ich najnowszy album "Punkt", to pierwsza wydana przez nich płyta, która składa się w całości z utworów po polsku. Można na niej usłyszeć głosy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Kayah, czy Rosalie.
-
Grzegorz Małecki: Żartuje się w teatrze, że najgorzej pracować z "autorem żyjącym". Tak było przy "Bejbis"
Twórca "Testosteronu" i "Lejdis" Andrzej Saramonowicz wraca z nowym filmem po 11 latach. - Wiedziałem o tym i bałem się, że być może to będzie miało jakiś wpływ na jego pracę na planie. Że za bardzo będzie chciał albo wprowadzi jakieś niepotrzebne napięcie w trakcie zdjęć - mówi Grzegorz Małecki, który gra w produkcji główną rolę, przekonując, że scenarzysta i reżyser szybko rozwiał te wątpliwości.
-
Wokalista Nocnego Kochanka: Nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie. Dlatego gramy i na dużej scenie Pol'and'Rocka i z Ich Troje
- Wydaje mi się, że przez to, że nie do końca jesteśmy mile widziani w świecie metalowców, a jednocześnie nie za bardzo wpisujemy się w konwencję muzyki popowej, to możemy pokazać się trochę tu, a trochę tam. Innymi słowy: nie pasując nigdzie, pasujemy wszędzie - mówi nam wokalista zespołu Nocny Kochanek, Krzysztof Sokołowski.
-
Katarzyna Puzyńska: Kilka osób wytatuowało sobie okładki moich książek. Ciężko mi w to uwierzyć [WYWIAD]
Na okładce jej książki można przeczytać, że jest najprawdopodobniej najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Okazuje się, że także fani twórczości Katarzyny Puzyńskiej robią sobie czasem tatuaże związane z jej twórczością i jest to dla niej naprawdę duży komplement. Z pisarką rozmawiamy o jej relacjach z czytelnikami, ale także m.in. o serii kryminalnej "Lipowo" i jej najnowszej premierze, "Sąpierzy".
-
Katarzyna Puzyńska: Miałam przesyt zbrodni. Gdy policjanci płakali, opowiadając mi o sprawach, pomyślałam o odskoczni
- Miałam trochę przesyt zbrodni. Zmęczenie tym, że tak jakbyśmy trochę robili ze zbrodni rozrywkę. Jakoś mnie to zabolało, gdy do takich wniosków doszłam - mówi Katarzyna Puzyńska, autorka serii kryminalnej Lipowo, książek non fiction o policjantach, a ostatnio także autorka fantastyki.
-
"Wielka Woda". Schuchardt i Żulewska o graniu z Blanką Kot: Nie wiedziałem, skąd ona to wie, że tak to gra
Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych ról w najnowszym serialu katastroficznym Netfliksa "Wielka Woda". Zapytani o najważniejszy motor napędowy dla ich bohaterów, zgodnie podkreślają: - Mieliśmy cudowną możliwość zagrania z dużo młodszą od nas koleżanką, czyli Blanką Kot. W tym spotkaniu było coś niesamowitego - Jest osobą bardzo dojrzałą, ale też dziecinną w takim najpiękniejszym sensie tego słowa. Taką czystą - zachwalają Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt pracę z nastoletnią córką Tomasza Kota.
-
Wojciech Chmielarz: Matematyka przy pisaniu się przydaje. Nie lubię rozdzielenia: ktoś jest dobrym humanistą, ktoś ścisłowcem
Wojciech Chmielarz, jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, odpowiada m.in. na pytanie, w jaki sposób rodzi się pisarz tego gatunku. Autor "Żmijowiska" zdradza też, kiedy można spodziewać się ekranizacji "Wyrwy". O swojej najnowszej powieści mówi m.in.: Temat ojcostwa nagle stał się tematem, o którym można napisać książkę kryminalną.
-
Patryk Galewski: Ks. Kaczkowski zapowiedział, że wybierze ciężką dębową trumnę i będę musiał ją nieść [WYWIAD]
"Johnny" zdobył nagrodę publiczności na festiwalu filmowym w Gdyni, a w weekend otwarcia przyciągnął do kin ponad 100 tys. widzów. - Ja przeżywam film niesamowicie głęboko - mówi Gazeta.pl Patryk Galewski, którego zagrał Piotr Trojan. - Ludzie, którzy stworzyli ten film, zrobili coś więcej niż tylko nakręcili kolejne zlecenie - podkreśla. Rozmawiamy też o jego pierwszym spotkaniu z ks. Janem Kaczkowskim i o tym, jakiego Kościoła chciał duchowny.
-
Sara James: To, że jestem z małej miejscowości nie znaczy, że nie mogę robić dużych rzeczy [WYWIAD]
Sara James to 14-letnia wokalistka, której przez ostatnie tygodnie kibicowaliśmy, gdy brała udział w "America's Got Talent". W rozmowie z Gazeta.pl opowiada o tym, jakie to uczucie stać za kulisami tuż przed wyjściem na przesłuchanie w tym programie, a także m.in. o mamie, pierwszej szkolnej wycieczce w liceum i o tym, jaką muzykę chciałaby nagrywać.
-
Byliśmy na planie nowej komedii romantycznej. Michał Czernecki: Trafiła kosa na kamień [WYWIAD]
- Można by użyć takiego powiedzienia "nie oszukuj oszusta" i tutaj Maks jest takim oszustem - mówi Michał Czernecki o postaci, którą gra w nowej komedii romantycznej "Skołowani". Byliśmy na planie tej produkcji.
-
Kukiz zrecenzował film Holland. Skandaliczne porównania i kpiny z rodziny reżyserki
-
Lawina wsparcia dla Holland na Festiwalu w Gdyni. "Chrumkanie? To oddech wolności!"
-
Back to school, back to jesień, back to chandra i zmęczenie. Powrót stresu czas start!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Gdynia 2023. Złote Lwy rozdane! "Kos" bierze wszystko
-
Przez fascynację Cybulskim został aktorem. Później wyjechał do USA
- Mówił, że jest "miłością jego życia". Przeżyli razem 6 lat
- Te programy przyciągały przed ekrany miliony. Pamiętasz je jeszcze?
- Foremniak o adopcji. "Miłości biologicznej nie można zastąpić"
- To kolejne niedzielne dyktando! Te wyrazy sprawiają problem większości, a Tobie?
- Ten quiz sponsoruje litera C. Przyda się wiedza ogólna i łut szczęścia
-
Filmował "Broad Peak". Łukasz Gutt: Taka temperatura pomaga podejmować szybkie, dobre decyzje
- Prowadził nas bohater, do którego chcieliśmy się przyczepić. Mimo tych trudnych warunków, gór, chcieliśmy móc z nim obcować i być tak blisko, jak tylko się da, żeby właśnie przez niego oglądać góry - mówi Gazeta.pl o pracy przy "Broad Peaku", chwalonym za spektakularne zdjęcia, Łukasz Gutt.
-
Vincent V. Severski: Jaka Rosja jest, czerwona, biała czy różowa, to ona wciąż jest Rosją [WYWIAD]
Vincent V. Severski był funkcjonariuszem agencji wywiadu, a swoje doświadczenia wykorzystuje jako pisarz. - Przez Martina mówię dużo więcej niż kiedykolwiek - mówi o bohaterze swojej najnowszej powieści "Plac Senacki 6 PM".
-
Vincent V. Severski: Politycy zakochali się w Putinie, a on był prawdziwą bombą atomową. Od początku
W najnowszej książce Vincenta V. Severskiego "Plac Senacki 6 P.M" śledzimy rozgrywkę między służbami radzieckimi a brytyjskimi, które współpracują z funkcjonariuszami z Finlandii - tam bowiem rozgrywa się akcja książki. Rzecz dzieje się w czasie, gdy rozpada się Związek Radziecki. Spytaliśmy Severskiego o to, skąd u pisarzy powieści szpiegowskich od lat taka fascynacja Rosją, a także o to, czy zaskakuje go agresja w Ukrainie.
-
Maciej Stuhr: Najczęściej w polskim filmie się marznie [WYWIAD]
Maciej Stuhr powraca we wrześniu jako seryjny morderca Piotr Wolnicki. W trzecim sezonie "Szadzi", który można oglądać w Player.pl, jego bohater się ukrywa. - Postanowiłem pójść na całość z wizerunkiem Piotra Wolnickiego, ale też i Macieja Stuhra - mówi w rozmowie z Gazeta.pl aktor, który zapuścił brodę i ogolił głowę. Przyznaje: Troszkę anonimowości zaznałem i to nie było niemiłe.
-
Patrycja Markowska: Nie jestem tylko wokalistką. Płacę w tym kraju podatki i mam prawo powiedzieć, co mnie boli
Patrycja Markowska w maju wydała płytę "Wilczy pęd", o której mówi, że jest taka, jakiej sama chciałaby posłuchać. W rozmowie z Gazeta.pl opowiada także o powodach, dla których zaczęła publicznie wypowiadać się na temat praw kobiet i społeczności LGBTQ+, dzieciństwie, kolejnej już współpracy z ojcem i swoim czternastoletnim synu.
-
Jak zagrać wnuczkę Andrzeja Seweryna? Julia Chętnicka już na castingu miała plan [WYWIAD]
Zagrać u boku Andrzeja Seweryna i Marii Peszek to dla młodej aktorki może być stresujące zadanie. Julia Chętnicka poradziła sobie z nim w "Królowej" Netfliksa znakomicie. Urzekająca serialowa Iza w rozmowie z Gazeta.pl opowiada nie tylko o ich relacji, ale także m.in. o tym, jak wygląda proces castingów.
-
"To nie jest tak, że Andrzej Seweryn przebrał się za babę". Porównuje to do strojów dla zakonnic
Kostiumy w "Królowej" to tak naprawdę osobny bohater. Szczególnie ciekawe zadanie stanęło przed kostiumografami w przypadku bohatera, którego gra Andrzej Seweryn. Musieli ubrać go i jako paryskiego krawca, i jako drag queen. W rozmowie z Gazeta.pl Ewa Różewska i Tomasz Ossoliński opowiadają także o tym, jak wyglądało spotkanie z Antonim Porowskim z "Porad różowej brygady".
-
"Nalepa to dla nas artysta, który pisał piosenki, a nie pomnik, do którego nie wolno podejść" [WYWIAD]
- Najważniejszą rzeczą w twórczości jest miłość. W końcu my, mężczyźni, nie robilibyśmy bez kobiet tego, co robimy - mówi Tadeusz Nalepa w filmie dokumentalnym "Wszyscy jesteśmy romantyczni" Jana Sosińskiego z 1992 roku. Trzydzieści lat później to samo pytanie - o to, co jest najważniejsze w twórczości - zadaję Paulinie Przybysz i Jurkowi Markuszewskiemu z zespołu Rita Pax.
-
Krzysztof Czeczot: Film to partnerzy, ujęcia, montaż i muzyka. W przypadku audio nie ma za co się schować
- Robimy film bez obrazu. To musi tak brzmieć, że gdy wkładasz słuchawki na uszy, masz mieć poczucie, że jesteś w środku tego filmu, mają być uczestnikami tej opowieści, a nie tylko wysłuchiwać jakąś treść - tłumaczy Krzysztof Czeczot, aktor i reżyser, którego studio jest w tym roku nominowane do siedmiu nagród Best Audio Empik Go.
-
Zbrojewicz: O tym, że zagrałem z Christophem Waltzem, dowiedziałem się niedawno. Zadzwonił do mnie kolega
- Jeżeli mamy możliwość wykonać w pewnym momencie piruet, to jest bardzo cenne dla aktora i postaci, którą buduje - mówi Mirosław Zbrojewicz. I taka jest jego postać w "Zachowaj spokój", nowym serialu Netfliksa na postawie powieści Harlana Cobena. Z aktorem rozmawiamy także m.in. o pokoleniowej różnicy w podejściu do zawodu aktora i spotkaniu z Christophem Waltzem na planie, z którego Zbrojewicz długo nie zdawał sobie sprawy.
-
Muniek Staszczyk: Nie jestem takim kozakiem i pistoletem jak kiedyś. Stawiam granice [WYWIAD]
- T.Love zawsze był zespołem, który chciał dać ludziom taką, jak kiedyś była płyta "Pocisk miłości", to taką "pigułę energii". A szczególnie teraz - mówi Muniek Staszczyk o płycie "Hau! Hau!", która ukazała się 22 kwietnia. Rozmawiamy też m.in. o jego rodzicach,a duecie z Kasią Sienkiewicz i tym, czy nie obawia się, że jego ostatnia wypowiedź na temat dyskryminacji katolików może zostać wykorzystana nie tak, jakby chciał.
-
Harlan Coben: Nie znam nikogo, kto byłby bardziej krytyczny wobec pracy Harlana Cobena niż ja [WYWIAD]
- Napięcie jest tam tak duże, że nawet ja zacząłem się martwić i niepokoić. A to nie przytrafia mi się zbyt często, zwłaszcza kiedy znam historię, bo sam ją napisałem - mówi Gazeta.pl Harlan Coben o ekranizacji "Zachowaj spokój". Serial z Magdaleną Boczarską i Leszkiem Lichotą Netflix pokaże 22 kwietnia, a my rozmawiamy z autorem książki nie tylko o tym projekcie. Coben opowiada, jaki wkład w jego pracę ma córka, a także o kolejnym projekcie, który szykuje z Netfliksem.
-
Artur Rojek zaprosił na OFF Festival Papa Dance. "Lubimy bardzo kontrowersje"
- Te piosenki cały czas działają - mówi o albumie "Poniżej krytyki" Papa Dance z 1986 roku Artur Rojek. - Myślę, że jest to dosyć kontrowersyjny wybór, jeżeli chodzi o festiwal, ale my lubimy bardzo kontrowersje, bo najgorsza jest obojętność na to, co ogłaszamy, dodaje dyrektor artystyczny OFF Festivalu w rozmowie z Gazeta.pl.